ناجا: مرزبانی حامی کولبران است
۸۹۰۴۱۱
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
۴۳۵۵
فرمانده مرزبانی گفت: مرزبانی حامی کولبران است اما کسی که نصف شب با اقلام غیرقانونی و ضدفرهنگی تردد دارد کولبر نیست بلکه مخل امنیت و مخل قانون است.

خبرگزاری مهر: فرمانده مرزبانی گفت: مرزبانی حامی کولبران است اما کسی که نصف شب با اقلام غیرقانونی و ضدفرهنگی تردد دارد کولبر نیست بلکه مخل امنیت و مخل قانون است.

سردار قاسم رضایی عصر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه برخی اشخاص و دستگاه‌ها با اظهارنظرهای غیرقانونی در موضوعات مختلف از جمله کولبری باعث تضعیف روحیه مرزنشینان و مرزبانان شده و خلاف قانون حرف می‌زنند در حالی که مرزبانی وظیفه تأمین امنیت در مرزها را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه چرا دستگاه‌های نظارتی در برابر الفاظ نامربوط غیرقانونی برخی افراد نسبت به مرزبانان سکوت کرده‌اند؟ افزود: چرا در برابر تیراندازی قاچاقچیان به مرزبانان سکوت می‌کنند اما در صورت مقابله با وارد کنندگان سلاح و اقلام غیرمجاز فرهنگی متهم می‌شویم؟

ناجا: مرزبانی حامی کولبران است

سردار رضایی با تاکید بر اینکه باید افرادی که چنین نظراتی دارند توضیح دهند و رسانه‌ها باید از آن‌ها توضیح بخواهند گفت: مرز و مرزبانی نماد وحدت و همبستگی ملی در کشور هستند و همگان در معرفی و برجسته سازی این ارزش نقش اساسی دارند.

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه با بیان اینکه با وجود شیطنت استکبار در منطقه در حال حاضر روابط بسیار خوب و گسترده با همه کشورهای همجوار در ۱۵ نقطه مرزی داریم عنوان کرد: امروز احساس امنیت در نقطه نقطه مرزی این کشور دیده می‌شود که متأسفانه به رغم همه مشکلات تلاش مرزبانان مغفول مانده است.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: در بازدیدی که امروز از برخی از پاسگاه‌های مرزی در مرز مشترک ایران و ترکیه در آذربایجان غربی داشتم به رغم همه سختی‌ها و مشکلات عشق و ایثار را در چهره‌ها و گفته‌های مرزبانان جانفدا دیدم و مشاهده کردم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس طرحی را آماده و در اختیار مراجع مختلف قرار داده‌ایم اضافه کرد: یکی از حرکت‌های جالب توجه در نتیجه این طرح ورود مستقیم رئیس جمهور به بحث امنیت مرزی و دستور به وزرا و سازمان برنامه و بودجه برای تقویت مرزبانی است، این دستور باید به نتیجه برسد و در این حوزه نیازمند ورود جدی رسانه‌ها هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا تاکید کرد: ارائه خدماتی نظیر ساخت شهرک مسکونی برای مرزبانان جزو درخواست‌هایی است که در صورت همراهی رسانه‌ها می‌توانیم شاهد تحقق آن باشیم.

وی ادامه داد: پیگیری از قانون‌گذاران و برنامه ریزان و سازمان برنامه و بودجه برای ارائه خدمات به مرزبانان جزو وظایف رسانه است و خواستار توجه اصحاب رسانه به آن هستیم.

سردار رضایی با اشاره به اینکه شاهد ورود تجهیزات و امکانات خوبی در حوزه مرزی هستیم ولی افزایش این امکانات موجب بازدارندگی می‌شود عنوان کرد: برای تحقق امر بازدارندگی مرزی در حوزه قانون‌گذاری نیازمند پیگیری رسانه‌ای هستیم تا شاهد ورود جدی نمایندگان و مسئولان باشیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه هیچ دغدغه امنیتی در حوزه مرزی برای دوران انتخابات نداریم گفت: در حوزه مرزی اشرافیت کامل همراه با انسجام کامل میان دستگاه‌های امنیتی و قضائی داریم، سرمایه گذاری با امنیت مرزها آغاز شده و خوشبختانه در حال حاضر در هیچ نقطه صفر مرزی مشکل سرمایه گذاری نداریم

سردار رضایی به موضوع پیاده روی اربعین حسینی نیز اشاره کرد و افزود: موضوع پیاده‌روی اربعین را نباید دست کم بگیریم، در این حوزه یکی از بالاترین روابط دیپلماسی را شاهد هستیم که در خصوص امنیت مرزی و تردد طرفین بدون هیچ مشکلی اتفاق می‌افتد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
-
00:59 - 1398/05/07
شما راست می گویید؟
پاسخ ها
شانجانی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
این همه کشتار کولبران چی میشه ?
Iran, Islamic Republic of
01:37 - 1398/05/07
باید کولبران تفتیش شوند تا جلوی قاچاق اسلحه و ...... بداخل گرفته شود............
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
تو‌ روز‌روشن‌کولبران‌بدبخت‌‌‌با‌گلوله‌میزنن‌تو‌چی‌مگی‌آقای‌مرزبان‌مملکت
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1398/09/09
مردم بلوچستان هم متاسفانه روزانه دهها نفر بخاطر حمل سوخت ونبود کوچکترین شغل جانشونو از دست میدن جالب اینجاست که اکثرأدارای مدرک کارشناسی وکارشناسی ارشد هستن وبه علت بیتوجهی دولت ومسئولین استخدام نمیشن ازسر مجبوری سوخت حمل میکنن که فقط صدهزارتومان سوددارن تلف میشن نمایندگان بیعرضه هم عین خیالشون نیست


مدیر جان تایید کن وبذار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج