انتشار کپی «متری شیش و نیم» در سکوت مدیران
۸۹۳۵۰۷
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
۴۴۹۱ 
هنوز چند روزی از انتشار گزارش بانی فیلم با عنوان «بعد از «تگزاس۲»، نسخه پرده ای «شبی که ماه کامل شد» هم رسید!» نگذشته که قاچاقچیان سینمای ایران آس تازه ای را رو کردند. کپی غیرقانونی ای که از روی نسخه بازبینی فیلم «متری شیش و نیم» در سالن سینمایی نامشخصی گرفته شده و در توضیح آن آمده که «بدون سانسور» هم هست!

بانی فیلم: هنوز چند روزی از انتشار گزارش بانی فیلم با عنوان «بعد از «تگزاس۲»، نسخه پرده ای «شبی که ماه کامل شد» هم رسید!» نگذشته که قاچاقچیان سینمای ایران آس تازه ای را رو کردند. کپی غیرقانونی ای که از روی نسخه بازبینی فیلم «متری شیش و نیم» در سالن سینمایی نامشخصی گرفته شده و در توضیح آن آمده که «بدون سانسور» هم هست!

انتشار کپی «متری شیش و نیم» در سکوت مدیران

ضمن اینکه در پایین کادر هم عبارت «جهت بازبینی شورای پروانه نمایش» به طور واضح دیده می شود! حال اینکه چنین نسخه ای با کیفیت صدا و تصویر پایین چطور به بیرون درز پیدا کرده، پرسشی است که به نظر می رسد مدیران سینمایی و بویژه اعضای شورای پروانه نمایش باید درباره آن توضیح دهند.

البته فیلم سعید روستایی که در حال حاضر بدون سرگروه در چند سینمای محدود نمایش دارد، بعد از حدود ۲۰ هفته اکران با فروش ۲۷٫۵ میلیارد تومانی اش توانسته پرفروش ترین فیلم امسال سینماها باشد، ولی نباید فراموش کرد که انتشار نسخه غیرقانونی این فیلم به هر حال ضررهایی را متوجه سازندگان می کند. ضمن اینکه بی توجهی و سکوت مسئولان سینمایی در قبال موج تازه انتشار نسخه های غیرقانونی فیلمها که در یک کانال تلگرامی منتشر می شود، قطعاً بزودی منجر به تسری آن به سایر فیلمهای روی پرده نیز خواهد شد.

کارگردان «متری شیش و نیم» چندی پیش در واکنش به انتشار خبر توزیع نسخه های غیرقانونی فیلمش در اواسط اکران آن در اینستاگرام نوشته بود: «به نظرتون توی اون دی‌وی‌دی چیه؟ آیا دی‌وی‌دی خامه؟ آیا دی‌وی‌دی سوختست؟ آیا یه فیلم قدیمیه؟ اگه اینا نیست چیه؟ امیدوارم هرچی هست متری شیش و نیم نباشه. پ ن: به حرف‌های فروشنده گوش کنید لطفاً حتماً».

جالب آنکه در نسخه منتشر شده دیالوگی بین صمد (پیمان معادی) مأمور نیروی انتظامی و همکارش در سکانس حذف شده پایانی نسخه رسمی وجود دارد که او می گوید:«روزی که من وارد این کار شدم یه میلیون معتاد داشتیم الان شیش میلیون معتاد داریم، چقدر امثال ناصر خاکزادو(نوید محمدزاده) گرفتیم، زدیم، حکم ابد دادیم، اعدام کردیم که یه میلیون بشه شیش میلیون!».

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج