ارتفاع موج در دریای خزر به چهار متر می‌رسد
۸۹۳۶۸۱
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
۴۷۱۴
بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، وزش باد شمالی در دریای خزر سبب ابرناکی، بارش و ایجاد موج‌های بلند تا ارتفاع دو متر در سواحل گیلان و ارتفاع سه تا چهار متر در سواحل مازندران و غرب گلستان می‌شود.

ایرنا: بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، وزش باد شمالی در دریای خزر سبب ابرناکی، بارش و ایجاد موج‌های بلند تا ارتفاع دو متر در سواحل گیلان و ارتفاع سه تا چهار متر در سواحل مازندران و غرب گلستان می‌شود.

سازمان هواشناسی در ادامه این اطلاعیه افزود: این شرایط امروز ۱۵ مرداد ماه در دریای خزر آغاز شده و تا آخر همین امروز نیز ادامه دارد که موجب مواج، توفانی و متلاطم شدن دریا در سواحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان می‌شود.

ارتفاع موج در دریای خزر به چهار متر می‌رسد

توصیه می شود به منظور جلوگیری از هرگونه سانحه دریایی از قبیل غرق شدگی از شنای افراد در سواحل دریا ممانعت شود و همچنین از تردد با شناورهای سبک ماهیگیری و تفریحی خودداری شود.

صبح امروز نیز کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی به ایرنا گفته بود که با توجه به نفوذ سامانه پرفشار که از بعدازظهر دیروز وارد سواحل جنوبی دریای خزر شده است، شرایط برای وزش باد، بارش باران و احتمال رعد و برق در این مناطق فراهم است و احتمال آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ رودخانه‌ها در سواحل خزر وجود دارد.

وی افزود: همچنین امروز بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج است و در مدت ۴ روز آینده شرق دریای عمان این شرایط را دارد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج