خوش شانس‌ترین انسان‌های تاریخ!
۸۹۴۹۷۲
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
۱۱۸۴۵
گاهی اوقات شاهد حوادث و رویداد‌هایی هستیم که به سختی می‌توان باور کرد که اتفاقی باشند و به نظر می‌رسد که کسی چنان آن‌ها را طراحی و برنامه ریزی کرده است که طبق برنامه و شیوه خاصی اتفاق بیافتند.
برترین‌ها: گاهی اوقات شاهد حوادث و رویداد‌هایی هستیم که به سختی می‌توان باور کرد که اتفاقی باشند و به نظر می‌رسد که کسی طوری آن‌ها را طراحی و برنامه ریزی کرده است که طبق برنامه و شیوه خاصی اتفاق بیافتند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با افرادی آشنا کنیم که به طرز شگفت انگیزی خوش شانسی را تجربه کرده اند و می‌توان به نوعی آن‌ها را خوش‌شانس‌ترین افراد تاریخ نامید!

لنا پالسون (Lena Påhlsson)
 
خوش شانس ترین انسان های تاریخ!

لنا پالسون حلقه ازدواجش را در حالی یافت که ۱۶ سال پیش در حال کاشت سبزیجات آن را در باغچه منزلش گم کرده بود. لنا حلقه‌اش را زمانی یافت که هویجی در درون حلقه رشد کرده بود و باعث شده بود تا حلقه دور این هویج گیر بیافتد و زمانی که او هویج را از زمین خارج کرد با شگفتی دید که حلقه‌ی گم شده خودش را یافته است.

استیو فلیگ (Steve Flaig)
 
خوش شانس ترین انسان های تاریخ!

استیو بدون مادرش بزرگ شده بود و سال‌ها بود که در جست‌وجوی مادرش بود. بعد‌ها معلوم شد که او نام‌خانوادگی مادرش را به اشتباه جست‌وجو می‌کرده است. یک اتفاق و تصادف ساده باعث شد تا او مادرش را پیدا کند. استیو در یک فروشگاه زنجیره‌ای مشغول به کار شد و یک روز داستان خود را به صورت اتفاقی برای رئیس خود تعرف کرد. در نهایت معلوم شد که مادر استیو هم داستانی مشابه را برای رئیس تعریف کرده است و در شعبه دیگری از این فروشگاه مشغول به کار است. این اتفاق باعث شد تا این مادر و فرزند پس از بیش از بیست سال همدیگر را پیدا کنند.

ویرجینیا فایک (Virginia Fike)
 
خوش شانس ترین انسان های تاریخ!

کارشناسان برآورد کرده اند که شانس شما برای برنده شدن در لاتاری یک در ۱۷۵میلیون است. پس برنده شدن واقعا خوش‌شانسی می‌خواهد. اما ویرجینیا نه یک بار بلکه دو بار در قرعه‌کشی برنده شده است! در آوریل ۲۰۱۲، ویرجینیا فایک، اهل بری ویل واقع در ایالت ویرجینیا، دو بلیت بخت آزمایی به ارزش هر کدام یک میلیون دلار از فروشگاهی خرید. او شماره‌های قرعه‌کشی را بر اساس سالگرد ازدواج والدینش و سن آن‌ها در آن زمان انتخاب کرد. در نتیجه هنگامی که وی در بیمارستان در کنار مادر بیمار خود نشسته بود، از تلویزیون شنید که دو بلیت وی برنده شده اند.

تسوتومو یاماگوچی (Tsutomu Yamaguchi)
 
خوش شانس ترین انسان های تاریخ!

تسوتومو یاماگوچی، تنها شخصی بود که توانست از دو حمله اتمی به ژاپن زنده بماند. او در حین سفر کاری به هیروشیما بود که حمله اتمی تنها با فاصله ۳ کیلومتر دور‌تر از او اتفاق افتاد. تسوتومو به شدت دچار سوختگی شد، اما در نهایت زنده ماند. ۳ روز بعد، او به محل کارش در ناکازاکی برگشت، جایی که دومین انفجار اتمی اتفاق افتاد!

هریسون ادجبا (Harrison Odjegba Okene)
 
خوش شانس ترین انسان های تاریخ!

هریسون ادجبا به عنوان آشپز در یک کشتی کار می‌کرد. او در حال حمام کردن بود که کشتی شروع به غرق شدن کرد. هنگامی که کشتی در حال فرو رفتن در دریا بود او توانست از دریچه هوای حمام خود را به موتورخانه کشتی، جایی که یک مخزن اکسیژن قرار داشت برساند. امدادگران سه روز بعد توانستند او را زنده بیابند. او تنها بازمانده از ۱۲ خدمه کشتی بود.

خوان گینتر (Joan Ginther)
 
خوش شانس ترین انسان های تاریخ!

خوان گینتر از اهالی تگزاس، موفق شد در طول یک دهه ۴ بار برنده قرعه کشی لاتاری شود! این واقعیت که او یک استاد ریاضی با مدرک دکترای آمار از دانشگاه استنفورد بود منجر به گمانه‌زنی‌ها در این مورد شد که وی فرمولی پنهانی برای موفقیت دارد، اما اگر این موضوع حقیقت داشت منطقی بود که او بردهایش را پنهان سازد.

جولیان کویپک (Juliane Koepcke)
 
خوش شانس ترین انسان های تاریخ!

جولیان کویپک از یک حادثه سقوط هوایپما درست بالای رودخانه آمازون در سال ۱۹۷۱ جان سالم به در برد. جولیان ۱۷ساله توانست تا با آنکه صدمات و زخم خوردگی‌های بسیاری داشت، زنده بماند. بعد از حادثه سقوط، او باید جان خود را از جانوران وحشی موجود در جنگل برای چند روز حفظ می‌کرد تا زمانی که توسط مردمان محلی پیدا شود. جولیان تنها بازمانده حادثه سقوط هواپیما بود.

مارتین دی جونگ (Maarten de Jonge)
 
خوش شانس ترین انسان های تاریخ!

مارتین که از دوچرخه سواران حرفه‌ای آلمانی بود، بلیت هواپیما را برای پرواز با ایرلاین‌های مالزی رزرو کرده بود، اما در آخرین لحظات قبل از پرواز بلیت را کنسل کرد. همان هواپیما بعد از پرواز جایی در اقیانوس هند از رادار‌ها ناپدید و سقوط کرد!

رشما بیگام (Reshma Begum)
 
خوش شانس ترین انسان های تاریخ!

رشما به عنوان خیاط در یک کارخانه تولید لباس کار می‌کرد. او آنقدر خوش‌شانس بود که بعد از انفجار و خراب شدن کارخانه در جایی گیر افتاد که به آب و غذا دسترسی داشت و تا زمان نجاتش توانست در زیر آوارها، ۱۷ روز را زنده بماند.

فرین سلاک (Frane Selak)
 
خوش شانس ترین انسان های تاریخ!

خب به خوش شانس‌ترین فرد این لیست یعنی آقای فرین سلاک رسیدیم. آقای سلاک استاد موسیقی در کشور کرواسی است. در سال ۱۹۶۲ میلادی، او سوار بر یک قطار از شهر سارایوو به سمت «دوبروونیک» در حال حرکت بود که به دلایلی که هرگز مشخص نشد، قطار از ریل خارج شده به درون دریاچه‌ای یخ زده چپ می‌شود. در این حادثه ۱۷ نفر جان خود را از دست دادند، ولی سلاک زنده ماند. یک سال بعد، در سفری هوایی، درِ هواپیمایی که او در آن قرار داشت از جا کنده می‌شود و تمامی ۲۰ سرنشین آن به هوا پرتاب می‌شوند. در این حادثه ۱۹ نفر از آن‌ها بر اثر سقوط به زمین جان خود را از دست می‌دهند و تنها آقای سلاک به طرز معجزه آسایی بر روی پته‌ای از کاه و یونچه فرود می‌آید و زنده می‌ماند.

در سال ۱۹۶۶ میلادی، او سوار بر اتوبوس بود که اتوبوس به داخل رودخانه‌ای می‌افتد. در این حادثه ۴ نفر جان خود را از دست می‌دهند، ولی آقای سلاک باردیگر صحیح و سالم از این حادثه جان سالم به در می‌برد! او هم چنین از چندین حادثه تصادف با ماشین نیز جان سالم به در برده است؛ و در آخر، در سال ۲۰۰۳ میلادی در کرواسی، بلیط بخت آزمایی آقای سلاک برنده‌ی قرعه کشی می‌شود و او صاحب ۱ میلیون دلار می‌شود. این بار دیگر نیازی نبود که او از سانحه‌ای جان سالم به در برد. او در سن ۷۴ سالگی ادعا کرد که این اولین بلیت بخت آزمایی خریداری شده توسط او در ۴۰ سال اخیر است.

منبع: BrightSide
رسول گل افلاک
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1398/05/25
منم خیلی خوش شانسم. یه بار لپ تاپم و کلی وسیله دیگه رو توی یک ماشین شخصی در شهر اهواز در شلوغترین قسمت شهر جاگذاشتم. اون موقع دانشجو بودم. دو ساعت دنبال وسایلم تو اوج شلوغی گشتم ولی پیداش نمیکردم. آخر ناامیدانه داشتم بر میگشتم که توی یکی از ایستگاهها ناگهان راننده اون ماشین شخصی که چمدونم دستش بود رو دیدم که میخواست وسایلمو به پلیس بده. منم سریع رفتم بغلش کردم و بوسیدمش و وسایلمو گرفتم. راستی پایان نامه فوق لیسانسم تو لپتاپ بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
درود به اون راننده از طرفی چون خودتون ادمی هستین اگر چیزی پیدا کنین سعی میکنین صاحبشو پیدا کنین .همچنین مالی که با پول حلال خریده شده باشه هرگز گم نمیشه و پیدا میشه .
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1398/05/25
آخری خوش شانس نبود خر شانس بود!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
ولی به نظرم ماها که هیچ وقت تو هواپیمایی که سقوط نکرده نبودیم یا تو اتوبوسی که تصادف نکرده نبودیم یا قطار و ....خیلی خوش شانس تریم...اتوبوس چپ نکنه خیلی بهتر از اینه که چپ کنه و زنده بمونی،نه؟
Australia
09:24 - 1398/05/25
خدا به مام شانس داده دیگه...
داریم تو ایران با کلی مشقت و بدبختی زندگی میکنیم...
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/05/25
دم‌ این مرد آخری گرم ولی بیاد تو ایران میمره:)
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/05/25
خوش شانس ترین افراد کسانی هستند که ژن خوب دارن
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/05/25
تسوتومو یاماگوچی آخرش مرد که..
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1398/05/25
این آخریه فرشته مرگ بوده
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1398/05/25
خخخ شانس‌متحرکن اینا
Canada
14:14 - 1398/05/25
امیدوارم شانسم مثل آقای سلاک باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
این همه اتفاق بد براش افتاده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
مصداق بارز سگ شانس هستند ایشون.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
این آقای سلاک بیشتر به عزراییل میخوره تا خوش شانس.تو هر سانحه ایی بود بقیه افراد مردن به جز ایشون یا آخرت خوش شانسه یا عزارییل
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/05/25
خدا شانس بده :-/
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
چهل ساله که نداده
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/05/25
واقعاخوشبحالشون حالامابودیم همینطوری راه میرفتیم کارمون تموم شده بوداینااینقدرشانس دارن
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1398/05/25
سلاک از اون همه حادثه جان سالم برده ما فامیلمون از دو تا پله افتاد ضربه مغذی شد فوت شد
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1398/05/25
احتمالا آقای سلاک نسخه هک شدشو نصب کرده که همش جونش پر میشه
خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1398/05/25
اقای سلاک شک نکرده که پا قدم خودش باعث مرگ اون بیچاره ها شده؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1398/05/26
این همه خوش شانسی ترسناکه واقعا!!!1
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1398/05/26
اقا اون اخري ديگه واقعا عجيب بود
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/05/26
من خیلی بدشانسم نمی دونم چرا
Iran, Islamic Republic of
05:08 - 1398/05/29
الان سگهاهم درایران شانس ندارندچون مرتبادارندازدست ادمهای بیکارکتک میخورند
Iran, Islamic Republic of
05:12 - 1398/05/29
همینکه سرزمینی بنام ایران داریم ومیتوانیم درگوشه ای ازان چادری برپاکنی وبخوابی کم چیزی نیست اگرمثل فلسطینی اواره باشی چقدرسخته .هرچندزیرپایمان پرازگنجه ولی چیزی به مانمیرسه ان زجراوره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج