توضیحات ارتش درباره حادثه مرگبار محمودآباد
۸۹۵۳۳۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
۲۲۴۲۷ 
نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار درگذشتگان حادثه روز گذشته در بیشه‌کلا، به تشریح ابعاد و جزئیات بیشتری از این حادثه پرداخت.

خبرگزاری فارس: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار درگذشتگان حادثه روز گذشته در بیشه‌کلا، به تشریح ابعاد و جزئیات بیشتری از این حادثه پرداخت.

توضیحات ارتش درباره حادثه مرگبار محمودآباد

در توضیحات نیروی هوایی ارتش آمده است:

فرودگاه پادگان بیشه‌کلا نیروی هوایی به عنوان تنها مرکز آموزشی انجام عملیات نجات خدمه به‌منظور آموزش خلبانان و کروی پروازی این نیرو در اراضی واقع در شهرستان محمودآباد استان مازندران استقرار یافته و به‌دلیل موقعیت خاص سوق‌الجیشی در طرح‌های عملیاتی برای مقابله با تحرکات احتمالی بیگانگان، مردم یاری و کمک به مردم در حوادث غیرمترقبه و ناگوار به‌عنوان پایگاه مقدم پیش‌بینی شده است.

این اطلاعیه می‌افزاید: باند فرودگاهی نیروی هوایی در پادگان بیشه‌کلا یکی از باندهای موجود در استان مازندران با مأموریت آموزش نجات خدمه در موقعیت‌های جغرافیایی جنگل و دریا و پشتیبانی محسوب می‌شود که وجود ساخت و سازهای غیر معمول در حریم این باند موجب اختلال در روند مأموریت‌های مهم از جمله؛ مأموریت های امدادی و مردم‌یاری در حوادث و سوانح طبیعی و غیر مترقبه این فرودگاه راهبردی شده است.

نیروی هوایی ارتش در توضیحات خود آورده است: بر اساس ابلاغیه ریاست حقوقی و امور مجلس نیروهای مسلح به شماره 291/1150/3614 در تاریخ 26/12/1397 و متعاقباً نامه فرمانده نیروی هوایی ارتش به شماره 48-1/15/4840 در تاریخ 16/05/1398 به مراجع مرتبط در سرخ‌رود استان مازندران، صراحتاً تصریح شده است «هرگونه خلع ید و رهاسازی اراضی و اماکن تحت اختیار نیروهای مسلح مستلزم رعایت تشریفات خاص قانونی و کسب مجوز از سلسله مراتب سازمانی نیروهای مسلح است» و همچنین دراین ابلاغیه‌ها تأکید شده، «با توجه به موقعیت حساس کنونی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و ضرورت تقویت بنیه دفاعی کشور و اهمیت و حساسیت مأموریت‌های خطیر نیروهای مسلح در راستای حفظ و حراست از کشور، ضمن توقف عملیات اجرایی پرونده مطروحه از هرگونه دستور خلع ید از پلاک‌های مورد نظر بدون رعایت موارد یاد شده جلوگیری به‌عمل آید».

در این اطلاعیه تاکید شده: این در حالی است که بدنبال صدور حکم مبادی ذی‌ربط مبنی بر تحویل گیری بخشی از زمین توسط افراد مدعی، پس از مراجعه مأموران جهت اجرای حکم خلع ید از قسمتی از اراضی نیروهای مسلح و پس از تنظیم صورتجلسه توسط ضابطین قضایی و ترک محل اجرای حکم، متأسفانه یکی از مدعیان مالکیت، روند اعتراضی خود را به‌صورت غیر قانونی ادامه داده و با تحریک تعدادی از کارگران خود، موجب دامن زدن به ناآرامی و در نهایت هجوم به‌سمت پادگان نظامی شد.

نیروی هوایی ارتش در این توضیح عنوان کرد: در پی این هجوم و در مرحله نخست، مسئولان و کارکنان پادگان در تلاش بودند تا در آرامش و با مذاکره مسالمت آمیز مهاجمان را آرام کنند، لیکن بدنبال تشدید التهاب‌ها و پس از تعرض به منطقه نظامی، تعدادی اقدام به درگیری‌های نزدیک با عناصر تأمین حفاظت فیزیکی نموده و کارکنان و سربازان برای ممانعت از ادامه این تعرض به پادگان با وجود تجهیزات حساس هوایی و جلوگیری از خلع سلاح و احتمال تسخیر پادگان، پس از مجروحیت ناشی از ضرب و شتم، اقدام به شلیک هوایی هشدار کردند که با توجه به وجود زمین‌های غیر همسطح، متأسفانه بر حسب اتفاق دو تن از افراد حاضر در صحنه درگیری بر اثر اصابت گلوله فوت کردند.

در پایان این اطلاعیه تاکید شده: نیروی هوایی ضمن تسلیت مجدد به خانواده‌های داغدار این درگیری، این موضوع را از مبادی قانونی ذی‌صلاح پیگیری و اعلام می‌دارد همانگونه که در دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس با از خودگذشتگی و ایثار کارکنان ولایی این نیرو و پس از آن در مقاطع حساس و ناگوار مانند سوانح طبیعی سیل در استان‌های مازندران، گلستان، لرستان و خوزستان و زلزله کرمانشاه با سرلوحه قرار دادن شعار «ارتش فدای ملت» همواره یار و یاور مردم بوده است، همچنان موجب اطمینان قلب مردم خونگرم خطه دلاور خیز مازندران خواهد بود لیکن ضمن بررسی دقیق علل و عوامل حادثه، محرکان و مقصران این حادثه را از طریق مراجع قانونی مورد پیگرد قرار می‌دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/05/20
درود بر ارتش.هرگونه تعرض به مناطق نظامی تاوان بدتر از اینو داره
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
اون نفری که مردم رو تحریک به هجوم به پادگان کرده احتمالا از جایی خط گرفته باید موشکافانه بررسی بشه تا روشن شه. دذ ضمن کسی که به اماکن نظامی حمله کنه بعد از اخطار و شلیک هوایی، تیراندازی از کمر به پایین و در نهایت تیرمستقیم
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1398/05/20
اگه تعرض بوده از سوی پادگان بوده و چطوری میشه کارگران کشته بشن به احتمال تسخیر و زمین ناهموار تیراندازی هوایی ......دروغ گفتید از اراذل اوباش گفتن تا حالا که برعکس القا شده .....! دادگاه رای به خلع تصرف پادگان داده شما یه حقله فنس و سرباز و فرستادید تا مانع از اجرای حکم بشه !!!تسلیت چی میگید !!!!!؟ مردم از کشته شدن دو کارگر اومدن بگن چرا کشیتیش ؟ به وسایل نظامی شما کاری نداشتند!!!!! اون دنیا هست و دوکارگر بیگناه ....حکم قضایی رو برعکس گفتید !!؟
پاسخ ها
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
قطعا امثال تو هم از دار و دسته زمین خوارها هستی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
به کارگرچه ربطی داره به پادگان حمله کنه ...حمله کردن جواب ارتش هم به هرکی که بخوادبه پادگانش تعرض کنه جوابش گلوله است..این هم یهنقشه بودکه ارتش روبزارن جلوملت..
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1398/05/20
باید با زمین خواران و دستاندازان به بیت المال همینطور کرد
Netherlands
15:30 - 1398/05/20
کلیه مطالب این اطلاعیه ، مغرضانه و سرتاسر دروغ تهیه شده و بیشتر تحریک آمیز است .
پاسخ ها
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
قطعا تو هم از آخور زمین خوارها آب میخوری
ملت آگاه
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
ملت حرف علیرضا رو دربست قبول دارن ودقیقا همینطوره
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1398/05/20
هجوم به پادگان حکم تیر داره
حالا سرباز بدبختو میان اویزون میکنن
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1398/05/20
چه عجب ی قاطعیت از ارتش دیدیم
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1398/05/20
واقعا مردمو چی فرض کردید تیر هوایی زدید بعد 2 نفر کشته شدن چند نفر زخمی خجالت اوره
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/05/20
تیر هوایی چطوری آدم میکشه. مردم بدبخت.
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1398/05/20
مقصر کشته شدگان، زمینهای غیر همسطح منطقه شدن
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/05/20
زیادی حماسی توجیه کردی
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1398/05/20
درسته که در هر شرایطی باید بهترین تصمیم گرفته بشه!
اما ایا اگر امنیت کسانی که قراره خودشون ضامن امنیت باشند به خطر بیفته و هر کس به هر دلیلی جرات تعرض و عرض اندان پیدا بکنه واقعا اقتداری برای ارگان های نظامی و انتظامی خواهد ماند!!
تا دیروز تعرض و تخریب وجهه ی ناجا امروز ارتش فردا سپاه و اداره اطلاعات و بعدها....!
Norway
20:34 - 1398/05/20
با قاطعیت باید به سمت هجوم آورندگان به منطقه نظامی شلیک کرد این تعارف بردار نیست
افراد خاطی بایستی عواقب کار های احمقانه خودشان را بپذیرند
Iran, Islamic Republic of
05:10 - 1398/05/21
بعد ا ز تعرض به نیروی انتظامی حالا نوبت به ارتش رسیده....
Iran, Islamic Republic of
05:10 - 1398/05/21
بعد ا ز تعرض به نیروی انتظامی حالا نوبت به ارتش رسیده....
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1398/05/21
وقتی به یک پایگاه حمله میشه ولو با سنگ و چوب باید از پایگاه دفاع کرد ،چون پایگاه حکم خانه و سلاح حکم ناموس پرسنل رو داره ،اون کارگران هم خدا رحمتشون کنه نباید جو گیر صاحب کارشون میشدند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
احسنت
United States
10:53 - 1398/05/21
بنده در همین محل دوره دیدم واقعا یکی از جاهای استراتژیک آموزشی نیرو ی هوایی ارتش می باشد و پر از تجهیزات بسیار حساس و سری.
متاسفم برا مردمی که جونشون پای حماقتشون میدن
پاسخ ها
لعنت بر وطن فروشان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
مردم بی دلیل اعتراض نمیکنن شاید حق کشی شده وشاید بخاطر حفاظت از کسانی ملت رو به رگبار بستن خداظالمین رو از روی زمین برکند آمین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج