چهره‌های ثابت همه شبکه‌های تلویزیون!
۸۹۶۲۸۵
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
۱۲۶۴۷ 
در حالی که صد‌ها بازیگر هستند که مدت‌هاست در سریال‌های تلویزیون دیده نشده‌اند، شش چهره حاضر، همزمان دو سریال روی آنتن دارند؛ با گریم مشابه و گاهی ویژگی‌های مشابه دو کاراکتر. اگرچه آن‌ها اغلب نقش‌های فرعی بازی کرده‌اند و به اندازه بازیگران اصلی، حضور دایمی در قاب تصویر ندارند، اما به هر حال همزمانی حضورشان برای مخاطب دلپذیر نیست.

روزنامه خراسان - مصطفی قاسمیان: این یک روال معمول است که مسئولان ارشد سیما، با هماهنگی سعی می‌کنند در حد داشته‌های تلویزیون، تنوع ژانر را بین سریال‌های روتین ایجاد کنند؛ اتفاقی که این شب‌ها هم افتاده و سریال‌های سه شبکه اصلی، در سه ژانر معمایی، اجتماعی و طنز تولید شده‌اند، اما این هماهنگی شامل بازیگران نمی‌شود.

در حالی که صد‌ها بازیگر هستند که مدت‌هاست در سریال‌های تلویزیون دیده نشده‌اند، شش چهره حاضر، همزمان دو سریال روی آنتن دارند؛ با گریم مشابه و گاهی ویژگی‌های مشابه دو کاراکتر. اگرچه آن‌ها اغلب نقش‌های فرعی بازی کرده‌اند و به اندازه بازیگران اصلی، حضور دایمی در قاب تصویر ندارند، اما به هر حال همزمانی حضورشان برای مخاطب دلپذیر نیست. مخاطب نه‌تنها از دیدن چهره‌های تکراری خسته می‌شود، بلکه حتی گاهی او را به اشتباه می‌اندازد و پیگیری سریال‌ها برایش سخت می‌شود.

وحید نفر - بوی باران و سلام آقای مدیر

چهره‌های ثابت همه شبکه‌ها!
وحید نفر بیشتر به عنوان بازیگر تئاتر شناخته می‌شود و سابقه چندانی در تلویزیون ندارد. او در سریال «بوی باران» در نقش «داوود» باجناق «شهاب» بازی کرده که در قسمت‌های گذشته حضور پررنگی داشت و اکنون حضورش کمرنگ شده. او خلافکار است و در ماجرای کشته شدن صوری «فرشته» دخیل بوده. شخصیت او در «سلام آقای مدیر»، کاملاً متفاوت است و در نقش پدر «احمدرضا» (سهند جاهدی) جلوی دوربین رفته. معمار است و در یکی دو قسمت اخیر، در پی رفع‌ورجوع کردن ماجرا‌های حول فرزندش است. او با همان سبیل و همان شمایل «بوی باران» در «سلام آقای مدیر» ظاهر شده و فقط لباس‌های شیک و تروتمیز می‌پوشد. نحوه صحبت کردن او هم تفاوت چندانی با «داوود» ندارد.


سهند جاهدی - آچمز و سلام آقای مدیر

چهره‌های ثابت همه شبکه‌ها!
سهند جاهدی بازیگر جوان تلویزیون در «آچمز» در نقشی تقریبا مهم ظاهر شده. «متین» پسر مهندس «گلکار» که با همکاری «فرزاد» (امیرحسین رستمی) سعی می‌کند «مصیب» را به جای پدرش جا بزند و از این راه، به درآمد برسد. برای کلاهبرداری کمی بی‌دست‌وپاست و بخشی از بار کمدی داستان را به دوش دارد. او در «سلام آقای مدیر»، در نقش «احمدرضا» یکی از دانش‌آموزان مدرسه بازی کرده. در قسمت‌های اخیر و ماجرای مصرف مواد مخدر به همراه دوستانش، کاراکتر «احمدرضا» بیشتر از قسمت‌های قبل در مرکز توجه قرار گرفت. چهره‌پردازی‌اش هیچ تفاوتی با «متین» در «آچمز» ندارد و برخلاف همکلاسی‌هایش، به نوجوانان دبیرستانی نمی‌خورد.


احسان امانی - آچمز و بوی باران

چهره‌های ثابت همه شبکه‌ها!
احسان امانی در سریال «بوی باران» در نقش «مهندس جاوید» ظاهر شده است؛ سرمایه‌دار فاسد و خلافکاری که چمدانی حاوی سه میلیون دلار پولش گم شده و برای به دست آوردن آن، «شهاب» و «آرمان» را به شدت تحت فشار گذاشته بود. او در قسمت‌های اخیر از دخترش رودست خورده و به زندان افتاده است. تفاوت گریم که هیچی، حتی شخصیتی که او در «آچمز» بازی می‌کند، تقریباً مشابه «بوی باران» است. امانی در «آچمز» نقش «زرین» را دارد، این بار هم سرمایه‌دار فاسدی است که سعی می‌کند از طریق رابطه و رشوه، به صورت غیرقانونی مجوز ساخت هتلی را بگیرد؛ یک هتل بسیار بزرگ که برای اکوسیستم منطقه‌ای که در آن احداث می‌شود، نامناسب است.


مهرداد ضیایی - آچمز و بوی باران

چهره‌های ثابت همه شبکه‌ها!

مهرداد ضیایی این شب‌ها دو سریال دارد و از قضا نقش او در هر دو، پررنگ است. در «آچمز» نقش معاون «مهندس گلکار» را بازی می‌کند. شخصیتی جدی که قرار نیست از مخاطب خنده بگیرد. او در «بوی باران» هم نقش بازپرس همه پرونده‌های سریال (!) را ایفا کرده است. این جا هم نقش او کاملاً جدی است، ولی پاسکاری او و دستیارش، گاهی وجه طنزآمیز دارد. مهرداد ضیایی مدت‌هاست ریش بلندی دارد و در هر اثری که حضور دارد، با همین ظاهر، بازی می‌کند! او در هر دو سریال، در نقش مأمور دولتی ظاهر شده؛ یکی بازپرس و دیگری معاون یک اداره. نقش‌هایی که نیاز به تیپ رسمی دارد و همه‌چیز بیش از پیش مشابه می‌شود.


مهوش صبرکن - آچمز و بوی باران

چهره‌های ثابت همه شبکه‌ها!
مهوش صبرکن بازیگر باسابقه تلویزیون و تئاتر نیز این شب‌ها دو سریال روی آنتن دارد. او در «بوی باران» نقش «منیژه» مادر «ترانه» (نرگس محمدی) و «پیمان» (مهدی سلوکی) را ایفا می‌کند. تیپ آشنای مادر خانه‌دار سریال‌های تلویزیونی؛ مادری که همیشه نگران فرزندان جوانش است و در برابر کله‌شقی‌های آن‌ها، کاری از دستش برنمی‌آید. او در سریال «آچمز» در شخصیتی متفاوت ظاهر شده؛ مادرزن مهندس «گلکار» (هومن برق‌نورد) که این جا شوخ‌وشنگ، پولدار و امروزی است. با وجودی که تفاوت بین شخصیت‌پردازی آن‌ها واضح است، اما او هم با گریم مشابه در هر دو سریال ظاهر شده است.


سیما خضرآبادی - بوی باران و سلام آقای مدیر

چهره‌های ثابت همه شبکه‌ها!
سیما خضرآبادی از نقش‌های فرعی هر دو سریال است. او در «سلام آقای مدیر» در نقش «لیلا» بازی کرده که هم دوست خواهر «امیرعلی» مدیر مدرسه (روزبه حصاری) است و هم در کتاب فروشی نزد او کار می‌کند. در ظاهر چنین به نظر می‌رسد یک رابطه عاطفی بین او و «امیرعلی» در قسمت‌های آینده در راه خواهد بود که داستانک فرعی سریال را تشکیل خواهد داد. او در «بوی باران» هم نقش یک دختر دم‌بخت را دارد که البته یک بار فریب «شهاب» را خورده و حالا اصرار دارد که او گناهکار است. اگرچه محدودیت‌های تلویزیون، اجازه گریم چندانی به بازیگران زن نمی‌دهد، اما ظاهر او نیز در دو سریال، کاملاً شبیه هم است.

انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/05/25
جالبیش به همزمان بودن یک هنرپیشه در دو یا سه شبکه ست. مثلا الان خبری از کامران تفتی و کامبیز دیرباز نیست اما اگر یه سریال ازشون یه شبکه نشون بده شبکه دیگه هم باز یه سریال با بازی همین بازیگرها داره
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1398/05/25
پارتی بازیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
درواقع باند بازیه
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1398/05/25
واقعا نگاه میکنین این سریالارو؟؟؟ بوی باران که میگن افتضاح ترین سریال تاریخ تلویزیون شده. من که بعد از گاندو دیگه سریال ندیدم فعلا.همشون همون بازیگرای همیشگی با همون موضوعات کلیشه ای.سریال باید حرفی برای گفتن داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1398/05/25
نه فکرکردی آل پاجینو میاد بازی کنه؟ همین اقشارن؛+ امیرحسین رستمی برق نورد و زنایی که مثل پارسا. فقط چیپ ها جاشون تو تلویزیونه
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1398/05/25
بعضی وقتا اینجوری میشه به خاطر نزدیکی پخش
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1398/05/25
این که هیچی نیست سه فیلم همزمان ی بازیگری رو پخش میکرد
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1398/05/25
حالا اینجا و اونجا چه فرقی میکنه خروجی کار مهمه که...؟؟؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:45 - 1398/05/25
خواهر ترانه هم تو شبکه دو خواهر ارسلان قاسمیه=|
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1398/05/25
اره منم متوجه این اشتراکات بازیگران شدم...خیلی بده که همزمان توی دو سه شبکه نقش های متفاوت دارن
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1398/05/25
سینما هم همینطوره بعضی بازیگرا چندتافیلم دارن که ادم خسته میشه ازشون بعضی هاسالهاست فیلم بازی نکردن به اونا گیر بده
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1398/05/25
حیف،تیم حمیدلولایی-محمدشیری-خشایارراد-مهران غفوریان-یوسف تیموری باعلی صادقی واشکان اشتیاق وفلامک جنیدی-بهنوش بختیاری و...عالیه ولی مدتی هست که نیستن!
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1398/05/26
به نکته خوبی اشاره کردین
نه به اینکه بازی نمیکنن وقتی هم بازی میکنن تو همه شبکه ها هستن
United Arab Emirates
00:37 - 1398/05/26
من که وقتی اینارو میبینم قاطی میکنم کدوم سریاله
Iran, Islamic Republic of
00:40 - 1398/05/26
احسان امانی تو همه فیلم ها کچله
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1398/05/26
نمیدونم چه سیاست مسخره ایه. انگار از قصد این کار رو میکنن.
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1398/05/26
بازیگران از بین نمی روند فقط از سریالی به سریال دیگر منتقل میشوند(البته بدیش اینکه سریال ها همگی درحال پخش هستند غیر از این مشکلی نداشت)
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1398/05/26
از هیچکدوم خوشم نمیاد
آخه کی سریال آچمزو نگاه میکنه!
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1398/05/26
اینقدر که به بازیگرا سخت میگیرن دیگه بازیگر زیادی هم برای بازی در فیلم ها نیست مجبورا اینو بزارن اینجا اونو بزارن اونجا آخرشم که فیلم بی کیفیت و کلیشه ای از آب در میاد
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/05/26
خوب سینما هم همینطوره یکسره یه عده خاصی چه تو مرده چه تو زنها بازی میکنن تقریبا ثابتا
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1398/05/27
سینما گرا هم همچین جالب نیستند ها !!!!

مهوش صبر کن بازیگر بسیار توانایی است در نقش های منفی پس از باران یادتون رفت ؟
یا شوهرش پاک نیت عالیه !

تلوزیون جای بازیگرایی است که خودمونی ترند ،اهل پارتی و مهمونی و شلوغ بازی نیستند .وگرنه خیلی هاشونم درجه یک اند ،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج