یک ستاره نوترونی توسط یک سیاه چاله بلعیده شد
۸۹۸۰۲۲
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
۵۵۲۰ 
ستاره شناسان با بررسی موج های گرانشی در فضای بیکران برای اولین بار موفق به کشف بلعیده شدن یک ستاره نوترونی توسط سیاه چاله ای بزرگ شده اند.

خبرگزاری مهر: ستاره شناسان با بررسی موج های گرانشی در فضای بیکران برای اولین بار موفق به کشف بلعیده شدن یک ستاره نوترونی توسط سیاه چاله ای بزرگ شده اند.

یک ستاره نوترونی توسط یک سیاه چاله بلعیده شد

به نقل از نیواطلس، ستاره شناسان این پدیده را یک رخداد کیهانی باور نکردنی توصیف کرده اند و می گویند کشف آن می تواند زمینه را برای جمع آوری اطلاعات بیشتر و شناسایی بهتر امواج گرانشی فراهم کند.

شکل گیری امواج گرانشی حاصل تداخل و برخورد انرژی حاصل از حرکت و فعالیت اشیا و پدیده های بسیار بزرگ در عالم هستی مانند سیاه چاله هاست. اولین بار انیشتین وجود سیاه چاله ها را در حدود یک قرن قبل پیش بینی کرد. اما کشف آنها تنها در سال ۲۰۱۵ ممکن شد.

تا به حال مواردی از برخورد سیاه چاله ها و حتی دو ستاره نوترونی شناسایی شده است، اما این اولین بار است که برخورد ستاره ای نوترونی با یک سیاه چاله کشف می شود که نتیجه آن بلعیده شدن ستاره نوترونی است.

بررسی هایی که در این مورد از طریق تداخل سنج های ویرگو و لیگو در ایتالیا و آمریکا صورت گرفته نشان می دهد رویداد مذکور در فاصله ۹۰۰ میلیون سال نوری از کره زمین رخ داده است. محاسبات اولیه نشان می دهد که جرم سیاه چاله ۵ برابر جرم خورشید و جرم ستاره نوترونی کمتر از ۳ برابر جرم خورشید بوده است.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
10:44 - 1398/05/28
مگه سیلچاله هم جرم داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
بله
سیاهچاله بر خلاف اسمش چاله نیست
بلکه یک جرم آسمانی ست که اتفاقاً چگالترین جرمها را دارند ، آنقدر جرمش چگال است که نیروی جاذبه‌ی عظیمی تولید می‌کند به گونه‌ای که حتی نور هم نمی‌تواند از میدان جاذبه‌ی آن فرار کند لذا تیره است و به همین دلیل سیاهچاله نام گرفته است .
سیاهچاله از یک ستاره به وجود می‌آید .
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
بیشترین جرمی که تصور کنی
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1398/05/30
توهم یعنی این.. کدام سیاه‌چاله.. این فقط حرفه وتایید نشده یک کلام ساده بشر بهيچوجه نتوانسته از زمین واتمسفر اصلی آن خارج شود.. پس هر چه میگن واقعا بیهوده وحرف بدون پایه س.. نه میشه اثبات کرد وقتی چیزی برای اثبات دردسترس نیست رد مردن آن نیز بی‌معنی است درکل هلم بسر درمورد خا ج زمین هیچی نیست حتی توهم.. ج ن توهم چی ی هست منته بر داشت‌ از آنچیز توهم نام دارد ولی این قبیل نظرات هیجی هم بحساب نمیاد
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1398/06/15
هدف خلقت خدا از سیاهچاله ها چیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
نیرو گرانشی آنان است که برای استواری هر کهکشانی ضروری است:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج