فیس‌بوک و توئیتر علیه چین متحد شدند؟
۸۹۸۶۲۷
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵
۴۸۱۰ 
بر اساس برخی گزارش ها فیس بوک و توییتر به عنوان دو شبکه اجتماعی محبوب سعی کرده اند اکانت های منتسب به دولت چین را که اعتراضات هنگ کنگی ها را تحت الشعاع قرار داده بود از دسترس خارج کنند.

انتخاب: بر اساس برخی گزارش ها فیس بوک و توییتر به عنوان دو شبکه اجتماعی محبوب سعی کرده اند اکانت های منتسب به دولت چین را که اعتراضات هنگ کنگی ها را تحت الشعاع قرار داده بود از دسترس خارج کنند.

این دو شبکه اجتماعی تعدادی از اکانت ها و تبلیغات را که به شکلی جهت دار به موضوع تظاهرات هنگ کنگ پرداخته بودند، مسدود کرده اند.بر اساس ادعای فیس بوک و توییتر، دولت چین برای محکوم کردن و تضعیف اعتراضات هنگ کنگی ها، اقدام به تبلیغات در شبکه های اجتماعی کرده است. بر همین اساس فیس بوک و توییتر اعلام کردند که آنها یک کمپین سازمان یافته را کشف کرده اند که از داخل چین سرچشمه گرفته و معترضین را در هنگ کنگ هدف قرار داده است.

فیس‌بوک و توئیتر علیه چین متحد شدند؟

توییتر در پست وبلاگی خود نوشت: "این حساب ها عمداً و بطور خاص سعی در ایجاد اختلافات سیاسی در هنگ کنگ داشتند ، از جمله تضعیف مشروعیت و مواضع سیاسی جنبش اعتراضی. بر اساس تحقیقات فشرده ما ، شواهد موثقی برای تأیید این موضوع وجود دارد که این یک عملیات هماهنگ با پشتیبانی دولت است."

توییتر اعلام کرد که 936 حساب از مبدا چین را شناسایی کرده است، در حالی که فیس بوک پنج حساب، هفت صفحه و سه گروه را شناسایی کرده است.این اعتراضات در هنگ کنگ اکنون در هفته یازدهم است و زا تصویب یک لایحه در خصوص شهروندی هنگ کنگی ها آغاز شد. فیس بوک ، توییتر و دیگر سیستم عامل های شبکه های اجتماعی هدف اصلی برنامه های تبلیغی و ضد اطلاعاتی در سالهای اخیر بوده اند. مهمترین آنها تلاش روسیه برای ایجاد اختلاف و حمایت از دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ایالات متحده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج