شماره‌ای برای شکایت از مدارس غیردولتی
۸۹۸۷۷۶
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
۴۷۹۰ 
سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیردولتی بابیان اینکه اگر مدرسه‌ای بخواهد به بهانه "آموزش الکترونیک" شهریه بیشتری دریافت کند، تخلف است، گفت: خانواده‌ها شکایات از مدارس غیردولتی را به سامانه تلفنی ۴۳۱۷ اعلام کنند.

خبرگزاری تسنیم: سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیردولتی بابیان اینکه اگر مدرسه‌ای بخواهد به بهانه "آموزش الکترونیک" شهریه بیشتری دریافت کند، تخلف است، گفت: خانواده‌ها شکایات از مدارس غیردولتی را به سامانه تلفنی ۴۳۱۷ اعلام کنند.

سعید صالح درباره آموزش‌های الکترونیک مدارس غیردولتی که با این عنوان به دنبال جذب دانش‌آموز هستند اما در عمل تفاوت چندانی با مدارس دولتی ندارند، اظهار کرد: شهریه مدارس براساس الگویی تعریف شده است همچنین شهریه تمام مدارس در سامانه http://mosharekatha.ir/ قابل رصد است و اگر خانواده‌ای بخواهد بداند شهریه مصوب مدرسه چقدر است باید وارد این سامانه شود.

وی افزود: شهریه براساس چند شاخص تعریف می‌شود اما هیچ شاخصی مبنی بر اینکه مدرسه الکترونیک است و آموزش الکترونیک ارائه می‌دهد تا براساس آن بتواند شهریه بالاتری دریافت کند، وجود ندارد.

سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیردولتی گفت: مدرسه غیردولتی برای پوشش هزینه‌ها، شهریه دریافت می‌کند و روش‌های مختلفی را می‌تواند برای آموزش به‌کار گیرد اما در الگوی شهریه این موضوع که مدرسه‌ای با برچسب آموزش الکترونیک بخواهد شهریه بالاتری دریافت کند، وجود ندارد.

صالح ادامه داد: اینکه مدرسه به خانواده بگوید آموزش الکترونیک دارد و با این کار بخواهد ثبت‌نام بیشتری داشته باشد کار خطایی نیست اما اگر بخواهد برای این نوع آموزش شهریه بیشتری دریافت کند، تخلف است.

وی با اشاره به اینکه ممکن است مواردی مشاهده شود و در بازرسی‌ها موارد را رصد و نسبت به تخلفات تذکر می‌دهیم، عنوان‌کرد: شورای نظارت منطقه و استان و شورای سیاستگذاری وزارتخانه راجع به تخلفات مدارس غیردولتی تصمیم‌گیری می‌کنند، اگر خانواده‌ها با تبلیغاتی مواجعه شدند و آنچه در مدرسه اجرا می‌شود با تبلیغات همسان نیست می‌توانند شکایات خود را در سامانه مشارکت‌ها ثبت‌کنند همچنین سامانه تلفنی سازمان مدارس غیردولتی امسال طراحی شده است و خانواده‌ها می‌توانند با شماره ۴۳۱۷ تماس گرفته و شکایات خود را اعلام کنند، ما هم قول می‌دهیم به شکایات در زمینه‌های مختلف رسیدگی و آنها را پیگیری کنیم.

سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیردولتی بیان‌کرد: زمان رسیدگی به شکایات با توجه به موضوع و شرایط متفاوت است البته ما با خانواده‌ها تماس می‌گیریم و نتیجه شکایات و پیگیری را به آنها اعلام خواهیم کرد و بسته به نوع تخلف همانطور که در قانون لحاظ شده ممکن است از تذکر تا لغو مجوز و عزل مدیر را شاهد باشیم، در شورایی که متشکل از اعضای مختلف از درون آموزش‌وپرورش و بیرون از این وزارتخانه هستند مستندات بررسی شده و متناسب با تخلف اقدام خواهد شد.

صالح با اشاره به اینکه در کنار حکم‌هایی که توسط شورای سیاست‌گذاری صادر می‌شود، بازگشت شهریه را هم داشتیم، افزود: در بیشتر موارد که شهریه اضافه دریافت می‌شود هر حکمی که داده شود بازگشت شهریه نیز وظیفه موسس مدرسه است که باید برای برگرداندن شهریه اضافه اقدام کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1398/05/30
علی رغم به اخذشهریه های هنگفت پس چرا معلمهای این مدارس زیرنظرقانون کاروجزوحداقل بگیران هستند؟کارتمام وقت هرروز ازهفت صبح تا سه بعدازظهر باحقوق یک میلیون وچهارصد تومان.بازجنابعالی ازمعلم انتظار کاربهتری نسبت به دولتی.داری.
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/05/30
جناب اقای صالح چگونه کیفیت کارمعلم مدرسه غیردولتی رابامدرسه دولتی مقایسه میکتی.برادرشایدشماازلیست پرداختها به معلم بی خبری یااصلا این مطلب را بی اثر میدانی.معلم دولتی سه میلیون میگیره.البته به طورمتوسط.معلم غیرانتفاعی حدود یک میلیون میگیره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
میشه بگین کدوم معلمی حاضره ۱میلیون بگیره
اصن بااین همه پولی که مدارس غیر دولتی میگیرن
چطوری میتونین بگین فقط یک میلیون میگیرن
خیلی بیشتر ازاین حرفا پول میگیرن
هم دولتی هم‌غیر دولتی
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1398/05/30
اصلا گرفتن شهریه برای دانش آموز معنی نداره باید حتی کتاب ودفترشون رایگان باشه باید جلوی دلالی تو آموزش گرفته بشود کی میخوایم این چیزرا یاد بگیرم
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1398/05/30
بساط خصوصی غیر دولتی رو جمع کنید تو یک خونه ۷۵ متری چند تا کلاس صدای معلمها قاطی میشه بچه ها از خونه خودشون به محیط بسته دیگری میروند افسرده میشوند هزینه ها هم که کمر شکن چرا نباید مدارس دولتی در فضاهای بزرگتر تشکیل شود پس جای دولت کجاست
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/05/30
چرا مردم باید پول برا با سواد شدنشون بپردازند اونم اینهمه؟مگه در گذشته تحصیل با کتاب وحتی تغذیه رایگان نبود؟حالا تحصیلی که اخرش بیکاری ارزش داره
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1398/05/30
مدارس دولتی چه گلی بسر ملت میزند که غیر دولتی ها بزنند .شیر تو شیره حسابی هرکی هرچقدر تونست بدوشه اط ملت ،میدوشه هیچ حسابرسی و نظارتی هم نیست.مدیر مدرسه بچه من میگفت تا قبض خودیاری به مدرسه رو پرداخت نکنید کارنامه بچت رو نمیدم.به کی و کجا باید دادمون رو برسیم!!!!؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج