گزارش جدید از حجم مهاجرت در ایران
۸۹۸۷۹۰
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
۹۸۹۲
طی سال ۹۷ در نقاط شهری بیشترین علت مهاجرت به ترتیب مربوط به «پیروی از خانوار» (۵۳.۹ درصد)، «جستجوی کار» (۱۰.۱ درصد) و «جستجوی کار بهتر» (۶.۴ درصد) بوده است.

تسنیم نوشت: طی سال ۹۷ در نقاط شهری بیشترین علت مهاجرت به ترتیب مربوط به «پیروی از خانوار» (۵۳.۹ درصد)، «جستجوی کار» (۱۰.۱ درصد) و «جستجوی کار بهتر» (۶.۴ درصد) بوده است.

مطابق اطلاعات مرکز راهبردی وزارت کار درباره نقش کار بر مهاجرت جمعیت گفت: جمعیت مهاجر در سال ۹۷ حدود ۷۱۱۱۵۴ نفر می باشد که حدود ۵۸۸۳۱۲ نفر مربوط به نقاط شهری و ۱۲۲۸۴۱ نفر مربوط به نقاط روستایی بوده است.

بیشترین علت مهاجرت به ترتیب مربوط به « پیروی از خانوار» (۵۲.۸ درصد) « جستجوی کار» (۱۰.۰ درصد) و « جستجوی کاربهتر» (۶.۵درصد) بوده است. همچنین در نقاط شهری نیز بیشترین علت مهاجرت به ترتیب مربوط به « پیروی از خانوار» (۵۳.۹ درصد) « جستجوی کار» (۱۰.۱ درصد) و « جستجوی کار بهتر»(۶.۴ درصد) می باشد. در نقاط روستایی نیز بیشترین علت مهاجرت به ترتیب مربوط به «پیروی از خانوار»(۴۷.۸ درصد) « پایان خدمت وظیفه»(۱۳.۵ درصد) و «جستجوی کار»(۹.۱ درصد) بوده است.

از بین جمعیت مهاجر سال ۹۷، تعداد ۳۰۲۸۱۷ نفر(۴۲.۶ درصد) از نظر اقتصادی فعال می باشند که از این تعداد ۲۳۴۰۶۴ نفر شاغل (۷۷.۳ درصد) و ۶۸۷۵۳ نفر بیکار(۲۲.۷ درصد) می باشند.

بیشترین علت مهاجرت جمعیت شاغل در سال ۹۷، به ترتیب مربوط به « جستجوی کار»، « پیروی از خانوار» و « جستجوی کار بهتر» می باشد. کمترین علت مهاجرت این قشر نیز مربوط به « پایان تحصیل»، « تحصیل» و « انجام خدمت وظیفه » بوده است.

بیشترین علت مهاجرت جمعیت بیکاردرسال ۹۷، به ترتیب مربوط به «پایان خدمت وظیفه»، « پیروی از خانوار» و « جستجوی کار» می باشد. کمترین علت مهاجرت این قشر نیز مربوط به « انتقال شغلی» و « انجام خدمت وظیفه» و « تحصیل» بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/05/30
بهتر بگذار بروند یه ذره کشور خلوت بشود
عمدتا هم مرفهین بی درد پولدار میرن
ایران برای ایرانی وطن پرست باقی می ماند
پاسخ ها
میرو
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
وطن پرست فقیر
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1398/05/30
باعثش وجودحدود۲۰ملیون افغانی بودجه ومنابع شغلامون اشغال کردن
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1398/05/30
تنها علت مهاجرت از ایران وضعیت خراب کشور و نبود چشم انداز مثبت برای آینده است
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/05/30
با سلام
فعلا که شهر مشهد پر از شهرستانی شده تز عرب گرفته تا افغانی، سیستانی و غیره من خودم بعضی اوقات احساس غریبه بودند توشهر خودم میکنم علتش هم بیکاری
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1398/05/30
مهاجرت برای خدمت وظیفه ! حتما توی نیو یورک وظیفه داشتن فرار از خدمت وظیفه اس دیگه منظور شاید !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج