قوانین جدید در نشست‌های خبری لیگ برتر ایران
۸۹۸۸۶۹
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
۳۵۱۰ 
مدیر روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران گفت که حداکثر زمان برگزاری نشست‌های خبری ۱۵ دقیقه خواهد بود.

سایت رسمی فدراسیون: حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ گفت: طبق الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا، از این فصل تمام رسانه های فعال حاضر در فوتبال باید از طریق سایت سازمان لیگ ثبت نام کرده تا کارت های پوشش خبری خود را دریافت کنند.

ضمن اینکه خبرنگاران تا پایان هفته دوم می توانند از کارت های خبری فصل پیش خود استفاده و در مهلت باقیمانده اقدام به ثبت نام کنند و از هفته سوم رقابت های لیگ برتر پیش رو باید با IDکارت جدید در محل مسابقات به منظور پوشش اخبار حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به قوانین و مقررات کنفدراسیون فوتبال آسیا، زمان برگزاری نشست های خبری 15 دقیقه است و از این پس با توجه به این الزامات زمان کنفرانس خبری قبل و بعد از بازی به مدت 15 دقیقه خواهد بود.

بهمنی گفت: مدیران روابط عمومی، هیئت های فوتبال و استان های میزبان به عنوان مدیران رسانه ای محلی در جلسات حضور داشته و برگزاری این نشست ها بر عهده آنها خواهد بود.

ضمن اینکه پرسش ها در نشست های خبری فقط و فقط باید مربوط به موضوع رویداد مرتبط که مباحث مربوط به بازی است باشد و در صورتی که سوالات متفرقه مطرح شود به رسانه تذکر داده و در صورت تکرار کارت پوشش خبری آنها گرفته می شود.

مربیان و بازیکنان هم می توانند درباره موضوع رویداد مرتبط به اظهارنظر بپردازند و اظهارنظر خارج از مباحث بازی مطابق قوانین امکان پذیر نیست.

مدیر روابط عمومی سازمان لیگ عنوان کرد: طبق الزامات AFCسرمربیانی که در نشست خبری به هر دلیلی حضور ندارند نیز جریمه خواهند شد که این جرایم از هفته اول رقابت های لیگ لحاظ می شود.

وی در پایان گفت: باتوجه به اینکه حق تولید محتوا حقوق باشگاه ها و فدراسیون فوتبال است، خبرنگاران اجازه تصویربرداری یا پخش زنده مراسم را نداشته و اگر مایل به پوشش اخبار به صورت زنده و آنلاین هستند باید با سازمان اقتصادی فوتبال مذاکره کنند تا مجوزهای لازم در این زمینه گرفته شود.

در واقع تمامی موارد فوق از قوانین، مقررات و الزامات AFC بوده و رسانه ها در فصل جدید مسابقاتی لیگ ملزم به اجرای آن هستند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج