پلیس: آزار حیوانات را گزارش دهید
۸۹۹۱۶۵
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
۸۷۳۱ 
معاون اجتماعی پلیس پایتخت با ابراز تاسف از کشتار سگ‌ها در یکی از مراکز نگهداری از این حیوانات، از مردم خواست که هرگونه حیوان آزاری در فضای حقیقی و مجازی را به پلیس گزارش کنند.

ایسنا: معاون اجتماعی پلیس پایتخت با ابراز تاسف از کشتار سگ‌ها در یکی از مراکز نگهداری از این حیوانات، از مردم خواست که هرگونه حیوان آزاری در فضای حقیقی و مجازی را به پلیس گزارش کنند.

سرهنگ مراد مرادی در نشست مشترک حامیان حقوق حیوانات که صبح امروز درپی فیلم منتشر شده در کشتار سگ‌ها با حضور برخی مدیران شهری، فعالان و انجمن‌های حمایت از حقوق حیوانات و اعضای شورای شهر تهران برگزار شد، با ابراز تاسف از برخورد صورت گرفته با چندین سگ در مرکز نگهداری از این حیوانات، گفت: ویدیو منتشرشده از کشتار سگ ها مربوط به قبل بوده و جدید نیست، اما از آنچه که برای این حیوانات رخ داده، صرف نظر از زمان وقوع بسیار متاسفم و امیدوارم با همکاری مشترک میان دستگاه ها دیگر شاهد وقوع چنین وقایعی نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه براساس آموزه‌های دینی هرگونه رفتار خشونت آمیز با حیوانات امری مذموم و ناپسند است، گفت: باید حقوق حیوانات رعایت شود و کسی حق ندارد آزاری به آنان برساند. در همین راستا نیز طبق قانون، شهرداری مسئول نگهداری و ساماندهی سگ‌های بی صاحب و رها شده در شهر است.

پلیس: آزار حیوانات را گزارش دهید

مرادی با تاکید بر اینکه باید اصل پیشگیری در مورد حیوانات رعایت شده و مورد توجه مدیران شهری نیز قرار بگیرد، گفت: امیدوارم که در آینده شاهد تکرار حوادثی که در مورد کشتار سگ ها رخ داد، نباشیم.

لزوم نظارت هوشمند بر ساماندهی سگ‌ها

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در همین راستا پیشنهاد کرد که سامانه‌ای هوشمند برای کنترل و نظارت دقیق برعملکرد متصدیان و پیمانکاران ساماندهی سگ‌ها طراحی و اجرا شود تا براساس آن از وقوع حوادث مشابه جلوگیری شود.

به گفته مرادی با بهره گیری از سیستم‌های هوشمند و نظارتی و نصب آنها در محل های نگهداری از سگ‌ها به راحتی می شد از چنین جنایاتی جلوگیری کرد و به همین دلیل نیز لازم است که این سیستم‌ها در محل های نگهداری از سگ ها نصب شود.

وی با تاکید بر اینکه مدیران شهری، فعالان حقوق حیوانات و نمایندگان سازمان های مردم نهاد باید بتوانند از مراکز نگهداری از این حیوانات بازدید کنند، گفت: قطعا افزایش نظارت‌ها نقش مهمی در جلوگیری از حوادث اینچنینی در آینده خواهد داشت.

مرادی در مورد برخورد پلیس با حیوان آزاری نیز اظهارکرد: قطعا پلیس با افرادی که اقدام به حیوان آزاری کنند، برخوردی قانونی خواهد کرد و در صورت اطلاع از چنین مواردی اجازه آزار حیوانات را نخواهد داد. ضمن اینکه باید وضعیت سلامتی روحی و روانی حیوان آزارها نیز مورد بررسی قرارگیرد.

وی با تاکید بر نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری از حیوان آزاری تصریح کرد: از مردم می خواهم که در صورت مشاهده هرگونه حیوان آزاری در فضای حقیقی موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کرده و چنانچه که موردی را نیز در فضای مجازی مشاهده کردند، مراتب را به پلیس فتا گزارش کنند.

معاون اجتماعی پلیس پایتخت در مورد تجمعات حامیان حیوانات نیز گفت: تجمعات باید نظامند و با مجوز شورای تامین صورت بگیرد و پلیس با تجمعاتی که موجب اخلال در نظم عمومی و اخلال در عبور و مرور و ترافیک شود، برخورد خواهد کرد.

در این نشست شماری از فعالان سازمان‌های مردم نهاد و حامیان حقوق حیوانات دغدغه‌ها و مطالبات خود را مطرح کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1398/05/31
و هرکس گزارش داد چه بصورت تلفنی و یا تصویری پلیس به جرم نشر اکاذیب گزارش دهنده را به سزای عملش خواهد رساند .
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۱
واقعا مردم را گیر آوردن خخخخخخخت
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
حتما گزارش خواهیم داد چون زندان هم نهار هست و هم شام
ولی وقتی آزاد هستیم هیچ کس به ما توجه نمیکند
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1398/05/31
چرا کسی که این سگ ازاری رو اپلود کرده میخواهید دستگیرش کنید؟
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1398/05/31
آزارمان را به کی گزارش دهیم
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1398/05/31
جناب سرهنگ همین یارو که کهریزک بوده بگیریدش بعید نیست الانم مشغول باشه !با پنجاه سال ناخودآگاه با فیلم و ناله حیوون گریه م گرفت
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1398/05/31
جناب مرادی لطفا بفرماییدچرا تهدید میکنید چنان چینین میکنیم کسی جنایت وعمل وحشیانه را اطلاع رسانی میکند چرا اعتمادودلگرمی تکیه گاه مردم راازبین میبریدچرا ترس از پلیس پلیسی که افشا کنند را بجای جنایتکار تهدید میکندالبته حالا کمکم پلیس داره کمک میکنه خدا کنه وعده وعید نباشه
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1398/05/31
اطلاع رسانی کنیم بعد جناب رحیمی میگن دنبال دستگیری اطلاع رسان هستیم
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1398/05/31
آقای محترم مگر نشنیدی همکارت چی گفته می خواهی طرف را بگیرند بجرم جریحدار کردن افکار عمومی !!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/05/31
شما اونایی رو که بخاطر حمایت از حیوانات دستگیر کردی رو آزاد کن ، گزارش کردن حیوان آزاری و حیوان آزارها پیش کش
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/05/31
که گزارش دهنده را بازداشت کنید
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1398/05/31
گزارش بدیم که بگیریمون ببری زندان وبا قرار وثیقه آزاد بشیم
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1398/05/31
می بخشید آقای پلیس'''' مردم گزارش میدهند 'که ماموران جنایتکار شهرداری قاتلین اصلی سگهای بی پناه میباشند' لطفا برخورد کنید!
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1398/05/31
خخخخ چند روز پیش یه سک که پلاک داشت و نژاد دار بود و تربیت شده رو که گم شده بود و داشت میرفت وسط جاده مخصوص کرج پیدا کردم قلاده شو گرفتم اوردم تو خود شهرک که معلوم بود از اونجا اومده پلیس و دیدم که داشت گشت میزد بهش گفتم این گم شده پلاک داره نژاد داره و سگ نگهبانه. .بدم کانکستون یا خودتون میبرید گفت پلیس سگ نگه نمیداره ولش کن تو بیابون..گفتم میمیره این صاحب داره گفت به ما مربوط نیست ولش کن بمیره .خخخخ خدایی خواستید اسم کلانتریش و هم میگم..بعد جالب اینه که میگن حیوان ازاری دیدیدگزارش کنید بگو خودتون حیوان ازاری میکنید
United Arab Emirates
20:17 - 1398/05/31
چشم گذارش میدهیم که ما را دست گیر کنید
فقط یک سوال شما بای مجرمان را دست‌گیر کنید یا شاهدان را؟
اگر مجرمان جواب شما باشد پس چگونه در به در دنبال شاهد آزار یک ها میگردین؟
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1398/05/31
اره خب
که گذارش گرو رونه زندان کنید و کسی که حیوان آزاری کرده رو هم ازش تقدیر کنید درست مثل گذشته
پلیس هم شده دشمن مردم این مملکت
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1398/05/31
به توچه؟ مگه رییس محیط زیستی؟
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1398/05/31
یکی فیلم میگیره میگید روح مردم جریحه دار شده و دنبال دستگیری طرف هستید.بعد از ی طرف دیگه میگید مردم گزارش کنن.به نظرم اول تکلیف خودتون رو روشن کنید بعد
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1398/05/31
ای شلوغ میخوای دستگیرمون بکنی!!!؟ کسی که فیلم سگ کشی رو پخش کرد الان تو بازداشت هستند!
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1398/05/31
مثلاً الان تو آپارتمان به من گفتند حق نگهداری سگ ندارم مصداق حیوان آزاری است ؟ سگ من دو وجب است و صدا نمی‌کنه
United Arab Emirates
22:34 - 1398/05/31
حتماً فقط خداکنه رسیدگی کنند
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1398/06/01
کلا به مردم زیرآب زنی و لو دادن و آدم فروشی و ... رو تبلیغ میکنیم. ای وای از روزی که هم کشور این همه بی فرهنگ بشن که نیاز به گزارش باشه و بگیم باید همه چوب بالاسرمون باشه. کجا داریم میریم یا کجا دارن میبرن مارو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج