سرنوشت طرح دو روزه شدن تعطیلات پایان هفته
۸۹۹۸۲۴
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
۶۶۵۲
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح تعطیلی پنجشنبه ها در کمیسیون اجتماعی مجلس رد نشده و تنها به این خاطر که طراحان آن در جلسه کمیسیون برای دفاع مبسوط غایب بوده اند وضعیت نهایی آن مشخص نشد.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح تعطیلی پنجشنبه ها در کمیسیون اجتماعی مجلس رد نشده و تنها به این خاطر که طراحان آن در جلسه کمیسیون برای دفاع مبسوط غایب بوده اند وضعیت نهایی آن مشخص نشد.

ناهید تاج الدین گفت: طرح تعطیلی روزهای پنجشنبه مراکز اداری، آموزشی و قضایی در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها، مانند تهران در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی رد نشده و تنها به این خاطر که طراحان آن در جلسه کمیسیون برای دفاع مبسوط غایب بوده اند وضعیت نهایی آن مشخص نشد.

وی افزود: هفته پیش دو کمیسیون مجلس یعنی کمیسیون اجتماعی و کمیسیون آموزش و تحقیقات این طرح را بررسی کردند از یکی خبر رد این طرح و از دیگری خبر تصویب این طرح بیرون آمد، در حالیکه کمیسیون اجتماعی مجلس این طرح را رد نکرده بود و عملا وضعیت نهایی طرح مشخص نشد.

تاج الدین گفت: دو روزه شدن تعطیلات آخر هفته می‌تواند کمی از توزیع نامناسب مکانی و زمانی سفر در ایران بکاهد و نهاد تفریح را ساماندهی کند، ضمن آنکه به رونق اقتصاد گردشگری کمک می کند و اگرچه گفته می شود برای کشور بار اقتصادی دارد اما می تواند به افزایش سرانه کار مفید منجر شود چون الان کشوری با ۱۱۷ روز تعطیلی در سال ۴۲ ساعت کار مفید هفتگی دارد اما ایران با ۷۸ روز تعطیلی تنها ۱۱ ساعت کار مفید دارد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: از آن مهمتر دو روزه شدن تعطیلات می تواند به تقویت نهاد خانواده کمک کند وقتی که بدانیم در حال حاضر نرخ میانگین مکالمات زن و شوهر در خانواده های ما در طول روز ۱۷ دقیقه است و بخشی از آن بخاطر عدم مهارت گفتگو اما بخش دیگری از آن بخاطر روزمرگی ها و کمبود زمان است.

تاج الدین در پایان گفت: حال که وزارت میراث فرهنگی و گردشگری شکل گرفته دو روزه شدن تعطیلات آخر هفته باید تصویب شود تا اقتصاد گردشگری تحرک پیدا کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1398/06/02
به شرطی که همه تعطیلات رو بردارید
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1398/06/02
نه اینکه کل هفته رو کارمندا کار زیاد میکنن خسته میشن دو روز کمه بکنین چهار روز تعطیل کنین خودتونم خسته میشین.
بقول اقا .اخه پرروها اونجاهاییکه دوروز اخر هفته تعطیلن به زور کارمندرو از اداره میندازن بیرون از بس کار میکنه
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1398/06/02
بنده های خدا خیلی تلاش میکنند شبانه روزی در زمینه کسب ثروت های باد آورده باید از شرایط لازم هم برخوردار باشند و تعطیلات لازم را داشته باشند جهت برخورداری از نعمات مردم که از برکات خدمات حضرات به نحو اکمل برخودار بوده بوده و در ناز و نعمت هستند %@
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1398/06/02
کار کنید تن لش بودن خوب نیست
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1398/06/02
درحوزه مراکز اداری و آموزشی وقضایی ودانشگاهی بسیار خوب است.
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1398/06/02
مجلس کلا تعطیل بش مفیدتر
Iran, Islamic Republic of
01:22 - 1398/06/03
درطول هفته هم که تعطیل باشیم مشکلی برای چرخش اقتصاد بوجود نمی آیداتوماتیک همه چیز چرخش داره
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/06/03
دو روز شدن تعطیلات ، از نظر اقتصادی به صرفه است چون عملا 5 شنبه ها با توجه به ساعت کاری ( از صبح تا ظهر) کار مفید به حداقل میرسه ولی مصرف انرژی بسیار بالاست . همینطور بازدهی روزهای 5 شنبه تقریبا هیچ هست ولی وقتی ساعت کاری روزهای 5 شنبه کم و به سایر روزها اضافه میشه یعنی از 2 ونیم به 4 میرسه زمان بیشتر و مفیدتری برای رسیدگی به امور میرسه و این پیوستگی باعث بالا رفتن راندمان کاری میشود.
همانطور که سالهاست در تهران دو روز تعطیل وجود داره .
United States
09:08 - 1398/06/03
اره بابا کم تعطیلی داریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج