ایران بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها را تحریم کرد
۸۹۹۸۸۰
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
۷۸۲۶
وزارت امور خارجه کشورمان در بیانیه ای اعلام کرد که وزارت امور خارجه بنیاد دفاع از دموکراسی ها و مدیر آن را در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

خبرگزاری مهر: وزارت امور خارجه کشورمان در بیانیه ای اعلام کرد که وزارت امور خارجه بنیاد دفاع از دموکراسی ها و مدیر آن را در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

۱- با عنایت به اینکه تروریسم اقتصادی (یا به اصطلاح تحریم های اقتصادی) یکجانبه و غیرقانونی اِعمال شده توسط رژیم حاکم بر ایالات متحده آمریکا، که با هدف تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران و یا تأثیرگذاری بر خط مشی، تصمیمات و اقدامات دولت ایران و فراتر از آن، خدشه به امنیت ملی و عمومی و ضربه زدن به استقلال، تمامیت سرزمینی و حاکمیت ملی ایران طراحی و اعمال شده اند، در بسیاری موارد به لحاظ عینی و عملی موجد نتایجی از قبیل به مخاطره انداختن جان، تندرستی و آزادی مردم از جمله آزادی در انجام فعالیت های مشروع تجاری داخلی و خارجی، خرابکاری در اموال و تأسیسات عمومی، ایراد خسارت شدید به محیط زیست، به مخاطره افکندن ایمنی هوانوردی، به خطر انداختن ایمنی کشتیرانی و مانند آن به شکلی فراگیر و وخیم شده اند و به آستانه جنگ و تروریسم اقتصادی تمام عیار علیه مردم ایران رسیده اند؛

۲) و با عنایت به اینکه موسسه آمریکایی با نام متقلبانه «بنیاد دفاع از دمکراسی ها» - و به ویژه مارک دوبوویتس مدیر این بنیاد - آگاهانه و عامدانه از طریق اقداماتی از قبیل تولید و انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابیگری و کارزار تبلیغاتی منفی به نحوی موثر در طراحی، اعمال و تشدید اثرات تروریسم اقتصادی علیه کشورمان مشارکت داشته و دارند؛ و به شکلی جدی و فعال در جهت آسیب وارد کردن به امنیت و منافع حیاتی مردم ایران تلاش کرده و می کنند، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در اجرای تکالیف مقرر در تبصره یک ماده ۴ و تبصره یک ماده ۵ از «قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» مصوب ۱۳۹۶/۵/۲۲، به دنبال هماهنگی های صورت گرفته با مراجع ذیربط، بدینوسیله این بنیاد و "مارک دوبوویتس" مدیر آن را در فهرست تحریمی موضوع قانون مذکور قرار می دهد و لذا نامبردگان مشمول آثار قانونی مواد ۶ تا ۸ قانون موصوف خواهند بود.

بدیهی است این امر، خدشه ای به هرگونه اقدامات قانونی دیگر که از سوی سایر نهادها و دستگاه های اجرایی، قضایی یا امنیتی برای مقابله، تعقیب یا مجازات اشخاص مشروحه فوق، و نیز سایر همکاران یا همدستان ایرانی و غیرایرانی ایشان به سبب اقدامات و اعمال آنها علیه امنیت ملی و منافع دولت و مردم ایران اتخاذ شود، وارد نمی آورد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1398/06/02
جواب کوبنده اینجوری خوب بود بیانیه بنویسید؛با عنایت به تحریم های ظالمانه..... ما مسئولان فرزندان خود را از خاک امریکا فرا میخوانیم تا کمر امریکابشکند .خجالت بکش عمو جوات ؟ داشتم برا یکی کلاس وتعریف میکردم گفت بخور چایی ت یخ کرد اینابچه هاشون اونجاهستن ...
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1398/06/02
بی زحمت وزیر امورخارجه'و رییس جمهور آمریکا را هم تحریم بفرمائید'!
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1398/06/02
آخی گناه داشت بیچاره با این تحریم بیچاره شد رفت!!!
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1398/06/02
صرف نظر از مضحک بودن سر تا پای این کار، بفرمایید حالا چی میشه؟ ایشون دیگه نمیتونن در قرعه کشی حسابهای قرض الحسنه بانک کشاورزی شرکت کنند یا از بانک ملی وام ازدواج بگیرن؟ بابا نکنین اینکارا رو، خونواده طرف بدبخت میشن. مسخره ها.
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1398/06/02
احسنتم، مرگ بر دموکراسی
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1398/06/02
منظورتون کدوم ملته؟؟ملت گرسنه
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1398/06/02
بدجور سوزونده تون پس این بنیاد
Iran, Islamic Republic of
06:22 - 1398/06/03
تحريم دموکراسي خخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج