رشد قارچ‌گونه شرکت‌های صوری برای گرفتن ارز
۸۹۹۹۹۷
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
۳۳۰۶
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: هدف از اختصاص ۱۴ میلیارد دلار واردات کالاهای اساسی، بهبود وضعیت معیشت مردم بود درحالی‌که ۴۰۰ شرکت، یک‌ شبه سر برآورده و ارز را گرفتند و بردند، اما کالایی وارد کشور نکردند.

خبرگزاری تسنیم: رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: هدف از اختصاص ۱۴ میلیارد دلار واردات کالاهای اساسی، بهبود وضعیت معیشت مردم بود درحالی‌که ۴۰۰ شرکت، یک‌ شبه سر برآورده و ارز را گرفتند و بردند، اما کالایی وارد کشور نکردند.

امیر خجسته اظهار داشت: مجلس برای کمک به مردم به‌ویژه قشر آسیب‌پذیر 14 میلیارد دلار بابت واردات کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی به دولت اختصاص داد و بنا بود دولت در برنامه‌ای، روش توزیع آن را مشخص کند، اما با گذشت 5 ماه از سال این کار انجام نشده است.

رشد قارچ‌گونه شرکت‌های صوری برای گرفتن ارز دولتی

وی اعلام کرد: بی‌برنامگی دولت در این زمینه سبب شد تا 300 تا 400 شرکت به یک‌باره و در مدتی کوتاه راه‌اندازی شده و ارز دولتی را برای واردات کالا به کشور دریافت کنند درحالی‌که وضعیت بازار نشان می‌دهد این کالاها وارد نشده است.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: برخی پول را گرفته و کالایی وارد نکرده‌اند و مشخص نیست که این 14 میلیارد دلار کجا رفته است.

خجسته افزود: در سال 97 هم 18 میلیارد دلار از طرف مجلس بابت واردات کالاهای اساسی اختصاص داده شد، اما گرفتار رانت بازی شدیم و نه دولت نظارت کرد و نه دستگاه‌های نظارتی به قضیه ورود کردند و درنتیجه کالایی با نرخ دولتی به دست مردم نرسید.

وی با اشاره به تلاش مجلس برای روشن شدن وضعیت 14 میلیارد دلار بیان کرد: لیست اسامی واردکنندگان کالاها گرفته‌شده و به‌طور قاطع و جدی با آن‌ها صحبت کرده‌ایم که در صورت وارد نکردن کالا، اسامی‌شان منتشر می‌شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس مطرح کرد: این کار سبب شده تا برخی از ترس ریختن آبرو، سریع دست به کار شده و در حال وارد کردن کالا هستند و اسامی افرادی که مقاومت کنند هم برای رسیدگی به قوه قضائیه ارسال می‌شود.

خجسته با انتقاد از بی‌تفاوتی دولت در بهبود وضعیت معیشت مردم تصریح کرد: بارها به دولت اعلام کردیم که برنامه خود برای توزیع کالاهای یارانه‌ای را به مجلس ارائه دهد تا همه خانواده‌ها از آن بهره‌مند شوند، اما اقدامی نکرده است.

وی گفت: مجلس برای کمک به مردم تصمیم گرفته 200 هزار میلیارد تومان برای واردات کالاهای اساسی در اختیار دولت بگذارد چراکه شانه‌های مردم زیر فشار اقتصادی خرد شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1398/06/03
شرکتهای سوری از زمان هاشمی تا روحانی ( امانت داران وغارت ثروت ایران)مصادره اموال وتبعید به روستاوشهرستان(عمران و
شهران)وشرکتهای رسمی جهت بررسی اموال موجودومالیات و
بیمه وعوارض
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/06/03
کی به اینا ارز داده و چه کسی دستور پرداختش رو صادر کرده بگیرین پدرش رو در بیارین اما اما چون رفیق قافله و شریک دزد هستن نمیشه!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/06/03
چقدر خطا هنوز شما درس عبرت نگرفتید
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/06/03
دولت ازقصداینکاروکردارزش پول ملی بیادپایین وبایدجوابگوباش نصف کمترشده ارزش پول هیچ جای دنیا نمیزاشتن اینجوربش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج