قوانین جدید فوتبال برای مربیان معترض
۹۰۱۱۱۷
۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
۸۸۰۱ 
نهاد قانونگذاری در دنیای فوتبال، یک قانون جدید برای مجازات اعضای کادر فنی معترض به تصمیمات داوران وضع کرد.

خبرگزاری تسنیم: در ادامه تغییراتی که در خصوص برخی از قوانین انضباطی فوتبال در فصل جاری اعمال شده، هیئت بین‌المللی قانون‌گذاری در فوتبال (IFAB) برای مجازات آن دسته از مربیان و اعضای کادر فنی که نسبت به تصمیمات اتخاذ شده از سوی داوران اعتراض غیرمجاز داشته باشند، یک قانون جدید وضع کرده است.

طبق گزارش نشریه کاتالان، IFAB بعد از اجازه دادن به داوران برای مجازات مربیان با کارت‌های زرد و قرمز حالا شرایطی را برای استفاده از این کارت‌ها تعریف کرده که مطابق آن هرگونه اعتراض اعضای کادر فنی تیم‌ها از روی نیمکت باید با کارت جریمه شود.

بر این اساس داور در مواجهه با اعتراض هر یک از اعضای کادر فنی تیم‌ها به تصمیمات او باید یکی از کارت‌های زرد و قرمزش را از جیب خارج کند، اتفاقی که تا الان تنها به هشدار لفظی به آن‌ها محدود می‌شد.

در این میان، اما با اعتراض‌هایی که به شکل هجوم به سمت زمین بازی و پرخاش با هر یک از اعضای تیم داوری صورت پذیرد، به سخت‌ترین شکل ممکن یعنی کارت قرمز برخورد خواهد شد.

IFAB در این زمینه داوران را مختار نگذاشته بلکه آن‌ها را به نشان دادن کارت قرمز به مربیان خاطی ملزم کرده است چرا که ورود هر یک از اعضای کادر فنی به زمین بازی را قویاً ممنوع می‌داند.

طبق قانون جدید، تخلف ورود به زمین بازی تنها به دقایق انجام بازی محدود نمی‌شود بلکه داور مجاز است مربیان و سایر اعضای کادر فنی را که بین دو نیمه و حتی پایان بازی وارد زمین بازی می‌شود تا به او و دستیارانش اعتراض کنند را مجازات کنند. این قانون شامل خروج مربیان از محوطه کادر فنی برای اعتراض به داور چهارم نیز می‌شود.

یکی دیگر از جزئیات قوانین مصوب جدید IFAB که اسپورت منتشر کرده در مورد حق جریمه برای نحوه خروج بازیکنان از زمین بازی پس از تعویض شدن‌شان است.

تا پیش از این بازیکنانی که تعویض می‌شوند باید میانه میدان و همان جایی که بازیکن جدید وارد، می‌شود از زمین خارج شوند، اما طبق قانون جدید که برای سرعت بخشیدن به روند بازی وضع شده، بازیکنان تعویضی باید از نزدیک‌ترین مکان از زمین خارج شوند مگر اینکه خروج‌شان از آن منطقه بنا به مسائل امنیتی برای آن‌ها خطرناک باشد یا داور به آن‌ها دستور بدهد که از محلی خاص از زمین بازی خارج شوند و در غیر این صورت داور مجاز به جریمه آن‌ها خواهد بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1398/06/05
وای به حال قلعه نوعی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج