اظهارات زن وحشت‌زده درباره حمله ۲ شرور
۹۰۲۹۶۰
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۷
۱۱۹۸۳ 
عاملان سرقت‌های مکارانه در پی عملیات شبانه پلیس مشهد در ساعت ۳ صبح به زانو درآمدند.

رکنا: زن جوان هراسان و سراسیمه خودش را به کلانتری شهید هاشمی نژاد رساند. از شدت هیجان و ترس، به لکنت زبان افتاده بود و جویده جویده صحبت می‌کرد.

صحبت هایش نامفهوم بود و چهره خیس از عَرَقش نشان می‌داد به دردسر افتاده است. کمی استراحت، خوردن یک لیوان آب و احساس ملموس امنیت پیرامونش، قفل زبانش را گشود و مشخص شد ساعتی قبل طعمه سارقان شده است و این افراد گوشی تلفن همراهش را ربوده اند.

او درباره شگرد سارقان بیان کرد: «در بلوار مطهری شمالی در حال پیاده روی هم زمان با گوشی تلفن همراهم مشغول صحبت با دوستم بودم. اصلا متوجه اطرافم نبودم تا اینکه ناگهان یکی گوشی ام را از دستم قاپید.

آنجا تازه متوجه موتورسیکلتی شدم که دو راکب داشت و خیلی زود فرار کردند. ترسیده بودم و نمی‌دانستم چه کنم، دوستم که متوجه موضوع شده بود خودش را به من رساند و از تلفن او به گوشی ربوده شده ام زنگ زدم. سارق گوشی را جواب داد و مدعی شد که قصد دارد گوشی را پس بدهد و از من خواست تا سر قراری که می‌گوید بروم. با دوستم فکرهایمان را روی هم گذاشتیم و به این نتیجه رسیدیم که بهتر است موضوع را به پلیس اطلاع بدهیم، برای همین به کلانتری آمدم.»

همان روز ساعت ۲۱ بود که فردی دیگر در تماس با پلیس ۱۱۰، از وقوع یک سرقت مشابه دیگر در بولوار مطهری شمالی خبر داد و اعلام کرد: «با خانواده ام برای خرید به بلوار مطهری شمالی رفته بودیم. شیشه‌های خودرو پایین بود و من برای خرید پیاده شدم. همسر و دخترم درون خودرو بودند. هنوز چندین قدم بیشتر دور نشده بودم که صدای جیغ همسرم را شنیدم و سریع خودم را به محل پارک خودرو رساندم. همسرم شوکه شده بود و دخترم گریه می‌کرد. بعد هم گفتند که دو مرد، سوار بر یک موتورسیکلت بوده اند و گوشی زن جوان را از دستش قاپیده و متواری شده اند.»

اظهارات زن وحشت‌زده درباره حمله ۲ شرور

مأموران در حال جمع آوری اطلاعات این پرونده بودند که فردی دیگر با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و گفت که حدود ساعت ۲۰ همان شب از او نیز سرقت شده است.

او اعلام کرد که خودرواش در حوالی بولوار مطهری شمالی خراب شده و در کنار خیابان نگه داشته و پس از تماس با مرکز امدادخودرو منتظر یدک کش بوده است. او پس از صحبت با امدادخودرو گوشی اش را درون کیف دستی اش که ۳ میلیون تومان وجه نقد هم در آن بوده است می‌اندازد، حرکتی که ظاهرا از چشم سارقان دور نمی‌ماند و این افراد در یک فرصت طلایی کیف این فرد را ربوده و متواری می‌شوند. اواخر شب نیز فردی دیگر در خیابان کامیاب، طعمه سارقان شده و دو راکب یک موتورسیکلت گوشی تلفن همراه او را قاپ زنی می‌کنند.

آغاز عملیات شبانه

چندین سرقت مشابه در یک شب و یک منطقه ظن پلیس را برانگیخت؛ که عاملان تمام این سرقت‌ها باید یک گروه شیاد باشند، از همین رو سرهنگ اکبرآقابیگی، فرمانده انتظامی مشهد دستور لازم برای رسیدگی سریع به این پرونده را صادر کرد.

مأموران کلانتری شهید هاشمی نژاد در عملیاتی که از زمان اعلام اولین سرقت آغاز شده بود موفق به شناسایی موتورسیکلت متهمان شدند. اطلاعات کسب شده حاکی از آن بود که سارقان در تمامی سرقت‌ها از یک موتورسیکلت استفاده کرده اند و این وسیله نقلیه از یزد ربوده شده است.

اطلاعات موتورسیکلت در اختیار گشت‌های انتظامی قرار گرفت و مأموران در شاخه‌ای دیگر کشف هویت سارقان را دنبال می‌کردند. شاخه دوم عملیات با توجه به تصاویر دوربین‌های مداربسته در صحنه‌های سرقت و سایر سرنخ‌های موجود خیلی زود به نتیجه رسید و دو سارق در نتیجه این عملیات چهره زنی و شناسایی شدند.

اطلاعات جدید نیز در اختیار تیم‌های گشتی قرار گرفت و عملیات میدانی ادامه یافت تا اینکه در ساعت ۳ بامداد، مأموران به پرسه زنی‌های یک موتورسیکلت مشکوک شدند. پس از استعلام پلاک آن مشخص شد، راکبان آن همان متهمان در حال تعقیب هستند. احتمال فرار متهمان با توجه به خلوتی خیابان‌ها وجود داشت، موضوعی که موجب شد عملیات پوششی آغاز و به بهانه‌ای واهی موتورسیکلت متهمان متوقف و این افراد دستگیر شوند.

آغاز تحقیقات از کابوس سازان

فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به آغاز تحقیقات تخصصی از متهمان برای روشن شدن جزئیات مبهم این پرونده یک بار دیگر به موضوع خودمراقبتی تأکید و از شهروندان خواست تا با رعایت توصیه‌های پلیسی به منظور پیشگیری از سرقت هنگام مکالمه با تلفن همراه یا زمانی که پول زیاد با خود حمل می‌کنند، بیشتر مراقب اطرافشان باشند.

سرهنگ اکبر آقابیگی با تقدیر از حرکت هوشمندانه زن جوانی که به وعده‌های شیادانه متهمان مبنی بر بازگرداندن گوشی سرقتی توجه نکرده است، گفت: یکی از شگرد‌های متداول سارقان، دادن پیشنهاد‌های اغواگرانه برای بازگرداندن اموال سرقتی به مال باختگان است در این شگرد متهمان با کشاندن دوباره طعمه‌ها به آدرسی از پیش تعیین شده، دوباره از افراد سرقت می‌کنند. در این شرایط احتمال خطرات جانی و همچنین آدم ربایی و... نیز وجود دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:58 - 1398/06/11
پیشنهاد میکنم مشهد یک روزنامه حوادث برای خود چاپ کند خخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
قبوله دقیقاموافقم تصویب شد!
United Arab Emirates
04:24 - 1398/06/11
باید یک جوری اینا رو نقره داغ کنن تا برن به بقیه دوستاشون تعریف کنند تا اوناهم آدم شن
Iran, Islamic Republic of
04:58 - 1398/06/11
دستشان روقطع کنن حکم خوبیه ولی اول دست اختلاسگران بعد سارقین
Iran, Islamic Republic of
05:20 - 1398/06/11
باید این ...هارو اعدام کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
باباچه فایده اخه زندان. بعدازیک مدتی ازادمیشن بازمیرن سراغ دزدی خلاف. دستگاه قضا بایدیاابد بهشون بده یادستشون قطع کنن تاعبرت بشه.
Iran, Islamic Republic of
05:22 - 1398/06/11
لطفا این دو سارق را به زندان منتقل کنید'!
Australia
07:37 - 1398/06/11
بنظر من اگه دست تمام کسانی که اینجوری با جون و ناموس مردم بازی میکنن قطع کنن شاهد هر روز بیشتر شدن این نوع دزدی نمیشیم .
هرروز داره اینجور دزدی بیشتر میشه پس دستگاه قضا چیکار میکنه طرف بخودش اجازه میده به همچین دزدی دست بزنهو فکر کنه پس امنیت مردم چی میشه
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1398/06/11
انشاالله که خدا عقل سالمی به منحرفین وسلامتی به پلیسهای خوش اخلاق و جوانمردمون بده
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1398/06/11
ماشاالله به مشهد که واسه خودش شده شهر فساد و خلاف و مافیا
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1398/06/11
شماها که برای اقتصاد مملکت نمیتونید کاری انجام دهید حداقل اینجور ادم هارو از شررررر جامعه کم کنید نه اینکه بعد 6ماه دوباره با کوله باری از تجربه آزادشان کنید که بهتر و پخته تر زورگیری کنند
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1398/06/11
اینها حیوانها رو باید به سزای اعمالشان برسونن که درس عبرتی بشه دیگه حیوانی دیگه ااز این کارا نکنه
پاسخ ها
جواد جموب
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
تو هرجامعه ای شررور زیاده ولی توایران اونوم تو مشهد....خدا لعنت شون کنه...
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1398/06/11
مشهدنگوبگوکابل آمریکلازم به حمله کردن به ایران نیست ملت به جون هم افتادن ازبیکاری فقرنجومی چون روحانی بودجه مناب ایران ایرانی خرج ۲۰ملیون افغانی کنیدعواقبش این میش بدترازاینهاحقمون ازماست برماست
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/06/11
چرامشهدجنایت زیاده شهرزیارتی بایدامن باشه.
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/06/11
طبق اسلام بایددستشون قطع بشه تادیگران به فکردزدی نباشند.
United Arab Emirates
14:32 - 1398/06/11
حدرااجراکنید دیگراین غلط ها رانمیکنند
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1398/06/11
ببین فقروبیکاری بدبختی زیاده که جونهامیرن دزدی درهرصورت کارخوبی نیست ایناروتحویل من بدین کاری کنم درس عبرت بشه واسه بقیه
Iran, Islamic Republic of
02:03 - 1398/06/12
این زن ابهله نیز حین صحبت کردن دچار
حواس پرتی شده اخه تلفن همراه به چه دردت خورده بی عرضه .بقول مفتش
نرینه ها خطرناکند باید احتیاد کنید.ط.
Iran, Islamic Republic of
04:34 - 1398/06/12
چرامشهدمهداسلحه واسلحه کشی تیراندازی کشتنوکشته شدن ناموس دزدی روس پیگری سرقت تجاوزوووموضوع چیست!!!!؟،،،؟؟تورا بخداجواب بگویید!؟میگویندازبعضی محله های مشهداصلانبایدترددکنی!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1398/06/12
تهران مشهد آبروی انسانیت بردن دیگه مشهد بزارید هیچ کجای دنیا مثل مشهد نیست آخه مگر عقل فهم خدا برای چی به انسان داده ...
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1398/06/15
بازم مشهد؟وای وای به این فسادی که درمشهده؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج