زمان واگذاری استقلال و پرسپولیس مشخص شد
۹۰۳۲۸۲
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
۶۸۳۵
وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به فراهم نبودن شرایط و تفاهم با مجلس و نهادهای نظارتی واگذاری استقلال و پرسپولیس حداکثر تا پایان سال به تعویق افتاد.

خبرورزشی: مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در گفت‌وگویی درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پس از نشست با کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی در این رابطه، به تاریخچه خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اشاره و گفت: در روزهای پایانی سال گذشته مصوبه‌ای در هیات دولت به تصویب رسید که این دو باشگاه از طریق سازمان خصوصی سازی به روشی که ۴ سال قبل یکبار تجربه شده بود، واگذار شوند.

وی افزود: علاوه بر این بر این مجلس نیز در جریان تصویب قانون بودجه سال ۹۸، حکمی را در بند (هـ) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۸ به تصویب رساند که واگذاری این دو باشگاه با کشف قیمت در فرابورس تا پایان شهریورماه سال ۹۸ انجام گیرد و پس از آن ۵۱ درصد از سهام دو باشگاه به صورت بلوکی و مابقی آن به صورت سهامی عام عرضه شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: پس از این مصوبه، جلسات بسیاری با سازمان بورس، فرابورس، سازمان خصوصی سازی و مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد که نظر همه دستگاه‌ها این بود که واگذاری دو باشگاه با شیوه و مدل قانونگذار یعنی براساس بند (هـ) تبصره ۲ قانون بودجه تا شهریور ماه امکانپذیر نیست.

سلطانی فر اضافه کرد: البته تا به امروز صورت های مالی دو باشگاه تهیه شده و تمامی اسناد و مدارک سرخآبی‌ها برای واگذاری به مراجع ذی‌ربط ارائه شده است، ولی باز هم کارشناسان اجرایی معتقدند که ظرف مدت ۶ ماه مهلت قانونی این امکان واگذاری وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بر همین اساس درخواست شد که در مهلت تعیین شده برای واگذاری تجدیدنظر صورت بگیرد، افزود: کمیسیون مربوطه یعنی کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی تشکیل جلسه داد و همکاری‌های خوبی در این زمینه داشت تا برای این مهم چاره اندیشی شود.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه مصمم هستیم واگذاری سرخابی ها تا پایان سال صورت گیرد، تصریح کرد: واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به سود ورزش، مردم و دولت خواهد بود، بنابراین مصمم هستیم که این واگذاری تا پایان سال صورت گیرد.

سلطانی‌فر ادامه داد: کارشناسان و دست اندرکاران معتقدند با مدلی که پیش از این تجربه شده، می توان واگذاری را انجام داد. خوشبختانه در این زمینه همگرایی خوبی میان دستگاه‌ها به وجود آمده و همه دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله سازمان بورس، فرابورس و سازمان خصوصی سازی به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه بر این اساس، زمان ۶ ماهه تا پایان شهریورماه به یک سال افزایش پیدا کرد، افزود: همچنین در کارگروهی با محوریت وزارت ورزش و با حضور نمایندگانی از مجلس، سازمان خصوصی سازی، بورس و فرابورس، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور، بررسی های کارشناسی برای تعیین مدل واگذاری نیز تا پایان شهریور ماه انجام خواهد گرفت.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: در این کارگروه بررسی می‌شود که این واگذاری یا به صورت مدل مصوبه دولت و یا به مدل مصوبه مجلس خواهد بود تا به فوریت بتوانیم تا پایان سال این واگذاری را انجام دهیم.

وی افزود: البته اگر قرار باشد با مدل سازمان خصوصی سازی این واگذاری صورت گیرد شاید بتوان زودتر از پایان سال این واگذاری را انجام داد، حتی ۴ سال قبل که این اقدام انجام شد؛ فقط به دلیل نبود اهلیت برای خریدار این واگذاری انجام نگرفت.

سلطانی‌فر در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: بنابراین معتقدیم با روش سازمان خصوصی‌سازی می‌توان این واگذاری را تا پیش از انتهای سال نهایی کرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1398/06/11
نزدیک انتخاباته دارن دون میپاشن خخخخخخخخخخخخ کی دست از نوندونی خودش بر میداره؟ صدها میلیارد از این دوباشگاه میخورن و با ۱۰ ۲۰ میلیارد که بشون میدن منت هم سرشون میزان و میگن پول بیت الماله
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1398/06/11
۵۱ درصد سهام بصورت بلوکی به کی تعلق میکیره ؟ کدام ژن مرغوبی مالک ۵۱درصد میشه؟
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1398/06/11
الان حداقل ده ساله من دارم میشنوم قراره خصوصی بشن.بشنو و باور نکن
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1398/06/11
تو مسئول بدبختی و به خاک سیاه نشستن ورزش هستی مثل پناهندگی مولایی و تیم تیراندازی و تکواندو از خطر تعلقها بگیر تا بیرون کردن کیروش و اوردن یه مربی دسته هزارم . تو و اون داورزنی با وارد کردن سیاست در ورزش دارید باعث نابودیش میشید
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1398/06/11
تا حالا صد بار گفتید خصوصی بشن ولی در حد حرف بوده وهیچگاه عملی نشده ایقدر با افکار مردم بازی نکنید تا کی فقط حرف تحویل مردم میدید
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1398/06/11
الکی میگه . جدی نگیرین
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1398/06/11
گم شید بابا هر چندسال یه بار از این دلقک بازیا درمیارین
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1398/06/11
قیامت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
دولت تزویر و دروغ خودشونم دیگه دروغاشون رو باور ندارن میگن و میخندن این دو باشگاه خصوصی بشن شما باید برین به غازها خدمت کنید
Iran, Islamic Republic of
02:25 - 1398/06/12
ببینید دو تا باشگاه رو نمیتونن واگذار کنن بعد چه جوری انتظار داریم یه مملکت رو اداره کنن؟؟!! مدیران بی لیاقت اینانند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج