کیهان: بارداری در سن زیر ۲۰ سال خطری ندارد
۹۰۴۲۵۱
۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
۹۳۳۷ 
انتشار فیلم خطبه عقد موقت یک دختر 11ساله با پسری 22 ساله در یکی از شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد که با برخورد دستگاه قضا و ابطال عقد روبه‌رو شد، فرصت خوبی برای موج‌سواری برخی رسانه‌ها و مدعیان اصلاحات با هدف تلاش برای تحمیل یک طرح بایگانی شده ایجاد کرد.

روزنامه کیهان نوشت: انتشار فیلم خطبه عقد موقت یک دختر 11ساله با پسری 22 ساله در یکی از شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد که با برخورد دستگاه قضا و ابطال عقد روبه‌رو شد، فرصت خوبی برای موج‌سواری برخی رسانه‌ها و مدعیان اصلاحات با هدف تلاش برای تحمیل یک طرح بایگانی شده ایجاد کرد.

پس از انتشار فیلم مذکور، ایجاد دوباره یک جریان رسانه‌ای و تبلیغی برای تحت تأثیر قرار دادن عواطف عمومی بود که با هدف تحمیل یک طرح مشکوک و پر حاشیه که پیش از این با بی‌توجهی مجلس روبه‌رو شده بود به راه افتاد.

طرح افزایش سن ازدواج که از سوی فراکسیون زنان مجلس و با محوریت نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس مطرح و پیگیری می‌شد مدت‌ها با موج رسانه‌ای و فضاسازی‌های گسترده از سوی نمایندگان و معاونت‌های مربوطه در دولت تبدیل به یک موضوع پردامنه شده بود. این طرح که بر اساس شواهد و قرائن، دیکته ابلاغی از سوی سازمان‌های غربی و در راستای اجرای سند خفت‌بار 2030 بود پس از کش و قوس‌های فراوان با رای مخالف و قاطع نمایندگان در کمیسیون مربوطه روبه‌رو شد و مجال طرح پیدا نکرد.

طراحان و مروجان اصلاح‌طلب طرح مذکور با پرداختن پر آب و تاب به موضوع به اصطلاح «کودک‌همسری» با کمک رسانه‌های همسو به دنبال افزایش سن ازدواج دختران به 16 تا 18 سال بودند. استدلال اصلی آنها ازدواج برخی دختران در سنین پائین در برخی مناطق کشور بود که بر اساس آداب و رسوم و فرهنگ‌های خاص حاکم بر آنجا شکل می‌گیرد. موضوعی که البته برخلاف فضاسازی‌های رسانه‌ای از فراوانی بسیار کمی ‌برخوردار است. همین موضوع بهانه‌ای شده بود تا مدعیان اصلاح‌طلب با خط گرفتن از سازمان‌های غربی بدون توجیهات لازم تمام همت خود را صرف افزایش سن ازدواج نمایند.

طرفداران طرح مذکور با اشاره به ادعاهایی درباره خطرات جسمی، روحی، خانوادگی و... برای ازدواج در سنین پایین و همچنین ادعای ناپایدار بودن این ازدواج‌ها راه‌حل افزایش تحمیلی سن ازدواج را پیشنهاد می‌دهند بدون اینکه به شرایط فرهنگی و قومیتی حاکم بر مناطق و مردم ساکن در مناطقی که این ازدواج‌ها بیشتر در آنها دیده می‌شود اشاره‌ای کنند.

اما در مقابل کارشناسان حوزه ازدواج معتقد بوده و هستند که اولا در قوانین کشور موضوع ازدواج در سنین پایین دیده شده و ضمن ممنوعیت ازدواج دختران در سن زیر 13 سال و در نظر گرفتن برخی شرایط برای موارد خاص از جمله تشخیص مسئول قضایی و لحاظ شدن مصلحت، راه دفاع از حقوق دختران وجود دارد از جمله همین مورد اخیر که با دخالت مسئولان قضایی عقد جاری شده باطل و با طرفین ماجرا برخورد شد یا در مشهد و...

از سوی دیگر کارشناسان با در نظر گرفتن تفاوت‌های فیزیولوژیک افراد در مناطق و در سنین مختلف معتقدند تعیین سن مثلا 16 یا 18 سال برای ازدواج دختران منطقی نیست و اساساً نمی‌توان چنین سقفی را تعیین کرد.

همچنین بررسی‌های آماری نشان‌دهنده وجود پایدارترین ازدواج‌ها در بین کسانی است که در سنین مناسب و پایین‌تر ازدواج کرده‌اند و بسیاری از طلاق‌ها اتفاقا مربوط به کسانی است که ازدواج با تاخیری داشته‌اند.

موضوع مهم دیگر اینکه به عقیده بسیاری از کارشناسان، با گسترش فضای مجازی، ماهواره و... و تحریکات و تأثیرات روحی و روانی آنها و سن بلوغ جنسی در دختران و پسران بطور محسوسی کاهش پیدا کرده است و این یعنی نیاز به تشکیل خانواده زودتر در بین دختران و پسران احساس می‌شود. حال طراحان افزایش سن ازدواج باید پاسخ دهند چطور می‌توان پاسخ این معادله را داد که از یک سو همه قبول دارند که سن بلوغ جنسی کاهش پیدا کرده است اما از سوی دیگر باید سن ازدواج را افزایش دهیم؟!

از سوی دیگر برخی از طراحان طرح افزایش سن ازدواج تلاش زیادی برای القای خطر جسمی‌ازدواج و رابطه جنسی یا بارداری حتی در سن زیر 20 سال برای دختران داشته و دارند، موضوعی که توسط بسیاری از متخصصان و پزشکان رد شده است.

موضوع دیگر که منتقدان مطرح می‌کنند این است که با توجه به اینکه ازدواج‌های در سن پایین بیشتر در برخی مناطق و فرهنگ‌های خاص کشورمان دیده می‌شود، ایجاد محدودیت آمرانه نه تنها باعث نمی‌شود که مردم این مناطق به یک‌ باره دست از آداب و رسوم خود بردارند بلکه باعث مخفی کردن و غیررسمی‌شدن این ازدواج‌ها و در نتیجه آسیب دیدن بیشتر دختران و غیرقابل دفاع شدن حقوق آنها می‌شود.

اما مروجان و مبلغان دیکته‌های غربی برای به کرسی نشاندن طرح خود بدون پاسخ به انتقادات مطرح شده از هر راهی برای رسیدن به هدفشان استفاده کرده و می‌کنند، از جمله بر روی تحریک عواطف انسانی مردم نیز حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند. یک روز با بازنشر فیلم عقد یک دختر، روز دیگر با طرح موضوعاتی از این دست که آیا منتقدان حاضرند دخترشان در سن پایین ازدواج کند، غافل از اینکه لزومی‌ ندارد که دختر هر منتقد طرح افزایش سن ازدواج در سن پایین ازدواج کند، بلکه مدافعان طرح این سؤال را باید پاسخ دهند که اگر یک دختر در فلان منطقه از کشور یا حتی در شهری بزرگ به رشد جسمی، بلوغ فکری و جنسی و توانایی همسرداری رسیده و تمایل به ازدواج داشته باشد چرا باید بر اساس یک طرح معلوم‌الحال از ازدواج محروم باشد؟

برچسب ها:
انتشار یافته: 82
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1398/06/14
بسیار عالی ومنطقی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اینها چون زن رو ادم نمی دونند همین که زن در اون سن نمیره به نظرشون کافیه.حالا پیری زودرس و انواع بیماری که در سنین بالاتر می گیره جز ویژگیهای زنانگیه از نظر این زن ستیزها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
از نظر اینها زن فقط باید سرویس جنسی بده و بچه تولید کنه.نیازهای خود زن مهم نیست.اینکه در کودکی باید بچگی کنه و در جوانی جوانی و در بزرگسالی ازدواج کنه و بچه بیاره و یا نیاز جنسی داشته باشه مهم نیست.مهم نیازهای مرد و سیستم مردسالاره که بچه می پسنده هم برای نیاز جنسی هم برای تولید جمعیت:)
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
از نظر علمی زنها هم مثل مردها تا بیست سالگی سن رشدشنونه.در حاملگی زیر بیست سال جنین مثل انگل بدن کودک رو غارت میکنه.دلیل اینکه در نواحی قبایلی زنهای چهل ساله شبیه زنهای هشتاد ساله شهری اند همینه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اینها نه کودکی یک زن رو به رسمیت می شناسند نه جوانیش رو .زن یک وسیله ست که باید خیلی زود مصرفش کنند تا حروم نشه.از چهل سالگی هم یک برچسبِ پیرزن می زنند روش و می اندازند کنار.
فیتیش دارید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
ازدواج انسانی چه مشکلی داره که این متحجرها دارند بچه بازی رو ترویج می کنند؟ مرد بیست و دو ساله چرا با زن بیست ساله ازدواج نکنه؟ بچه دار شدن بالای بیست سال چه مشکلی داره که اصرار دارند دختربچه ها حامله بشن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
کیهان همون روزنامه متحجریه که زنها رو بر اساس سن و سال تحقیر میکنه.اینها زن رو وسیله جنسی و ماشین تولیدمثل می بینند نه انسان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
این متحجرین در واقع دارند با ما سر و کله می زنند که کودکی رو برای زنها لحاظ نکنیم و قبول کنیم زنها از موقع بدنیا آمدن آماده بهره کشی اند و اصلا طبیعتشون همینه.اما در مورد مردها کاملا با دنیای مدرن خودشونو هماهنگ می کنند و مثلا پسربچه رو نمی فرستند سربازی!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
خاک بر سر کیهان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
کیهانی ها اکثرا مرد هستند اون هم پیر و فرتوت.چند بار تا بحال بارداری و زایمان رو تجربه کردند که برای دختربچه ها تجویزش می کنند؟ لعنت بر داعش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
کودکی که به یک مرد بزرگسال شوهر داده میشه اصلا قدرتی نداره که بخواد از شر اون مردک و ازدواج خودش رو نجات بده .این پیرمردهای کیهان چرا کلا قادر به درک مساله نیستند؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
در ایران بر خلاف جهان راه ناتوانمندسازی زنان در پیش گرفته شده.یعنی دختر بچه رو از بچگی بیانداز توی چنگال یک مرد گنده که تا آخر عمر ضعیفه و ناتوان باشه.بعدم میگن ببین طلاق نمی گیرند!! مگه می تونن بگیرند؟
hassan.h
United Arab Emirates
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
از آنجا که ازدواج دختر کمتر از سن عقل (18 سال) باعث تضییع حقوق اجتماعی (از جمله تحصیل) می گردد قابل قبول نیست
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1398/06/14
انگار به این کیهان گفتن باید مخالف نظر مردم باشی حالا تو هر زمینه ای فرق نداره
پاسخ ها
حقیقت خواه
Germany
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
کیهان حقیقت خواه ترین روزنامه ایرانه
و همیشه در کانون توجه همه است
اصلا به غیر از کیهان روزنامهء مستقل دیگه ای توی ایران نیست
آفتاب یزد و همشهری و ایران و اطلاعات و ... همه وابسته اند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
نه بابا از کی تاحالا کیهان روزنامه بی طرف شده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
عرض خود می برند و زحمت ما می دارند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
خانم/آقای حقیقت خواه
اول فیلترشکنو خاموش کن بعد از کیهان دفاع کن
pary
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
آخی این حقیقت خواهی کیهان ک مارو زخم کرده انقد که هر چی مردم گفتن کیهان برخلافشو گفت خداییش کی الان روزنامه کیهان میخونه؟سخیف ترین روزنامه ایران
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1398/06/14
دختر۹ساله بوده.کیهان مگه مدعی العمومه.دادستان محترم شخصا وارد این موضوع شدند کیهان همیشه ساز مخالف میزنه.حیف از این همه کاغذ که صرف این روزنامه میشه
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1398/06/14
نويسنده این متن دختر خودش هم تو این سن شوهر میده.
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
بهتره که اصلا توی این سن ازدواجی نباشه و به جای اون با دوست پسر بازی و اعتیاد و دست به دست شدن در پارتی ها دوران نوجوانی و جوانی سپری بشه
pary
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
ایرانی جان نه اینطوری نه اونطوری چه اصراریه که از یه ور بوم باید بیفتین حد اعتدالو رعایت کنین ینی واقعا حد وسط براتون وجود نداره؟یا خوب خوب یا بد بد حد وسطم ک نداریم !
United States
09:59 - 1398/06/14
( سن فقط یک عدد است ) جمله ای که خیلیا شنیدن
واقعا درسته و خیلی جاها کاربرد داره
دختر ۱۱ ساله ای که خوب تربیت شده و خونه داری بلده و ادب و حیا داره و توانایی جسمی خوب داره و از نظر ذهنی و فکری و عقلی به تکامل نسبی رسیده و مسائل زناشویی را آموخته اگر ازدواج کنه خوبه یا اینکه یه گوشی بدن دستش تا توی
اینستاگرام ولگردی کنه؟
و شاید عکسهایی از خودش بزاره و انقدر سرگرم مسائل بیهوده ای مثل موتورسواری زنان و کنسرت رفتن و استادیوم رفتن و پاساژ رفتن و لوازم آرایشی خریدن و دوست پسر بازی کردن و پارتی رفتن و ... بشه که یه وقت به خودش بیاد ببینه چهل ساله شده و هنوز شوهر نکرده و ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
تو دختر 11 سالتو اینطوری شوهر میدی یا فقط برای بقیه نسخه میپیچی؟!! خداییش انجام نمیدی....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
چرا مردها رو در سن دوازده سالگی نمی فرستند سربازی و جنگ؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
چرا کودکِ کار بودن غیرقانونیه ولی کودک همسری قانونیه؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
چرا فقط دختربچه ها در دوازده سالگی بزرگ اند؟ چرا بدنشون به اندازه زن بزرگسال رشد نکرده؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
چرا تفاوت جسمی یک مرد بزرگسال که شقیقه هاش در حال خالی شدنه و یک دختر بچه رو نمی فهمید؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
چرا اینقدر زن ستیز و متحجرید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
فرق زن چهل ساله شوهر نکرده با دختربچه ای که به مرد بزرگسال شوهر داده شده اینه که اولی قشنگ زندگی میکنه و لذت می بره و هنوز جوانه.و دومی توسط یک نر مورد تجاوز قرار می گیره و بدنش غارت میشه .به سن چهل سالگی رسید پیر و فرتوته.شوهره هم تا اون وقت یا مرده یا پیرشده و زنه باید ازش پرستاری کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
چرا از ازدواج انسانی متنفرید؟ چرا یک زن نباید با یک مرد هم سن و سال خودش ازدواج کنه؟ تقاوت جسمی اون دختر رو با اون مردک کور بودید که ببینید؟
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اونوقت دختر فقط برای زاد و ولد زاده شده،امیال و خواسته های یه دختر به عنوان یه آدم مهم نیست؟ شاید یکی دلش میخواد تا آخر عمرش مجرد بمونه و بگرده و کار کنه تفریح کنه به هم نوعاش کمک کنه ورزش کنه شاد باشه از زندگی لذت ببره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
سن فقط برای دختر بچه ها و مردهای پیر عدده؟ برعکسش که عدد نیست؟ مثلا زن پنجاه ساله می تونه با مرد دوازده ساله ازدواج کنه؟! کلا زندگی مال مردهاست زنها وسیله اند!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
شاید شوهر کردن مساله بی اهمیتیه .شاید راه رشد و تکامل زن از سرویس دادن به یک مرد نمی گذره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
عزیزم منم بیست و دوسالمه و عاشق پسرخاله ی ده سالم شدم،به نظرتون این جمله ی سن یه عدهه برا ما هم کاربردی داره؟به نظرتون با خالم در موردش صحبت کنم؟
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1398/06/14
اولا نه ساله با سی ساله ثانیا کیهان زیاد چرت میگه
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
خیر
۱۱ ساله با ۲۲ ساله
بعدشم کیهان روزنامه خواندنیه
کارگرزحمت کش
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
این برادران کیهان و...اول خودشان بیایندفرزندوفامیلهایشان بیایندتوسن ۱۱نه ۱۵شوهربدهندبعداین اراجیف بگویندجناب اقای شریعتمداری دخترخودتان حاضرمیشویددراین سن به خانه بخت بفرستی
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1398/06/14
دختر خودتونم ۱۳ سالگی شوهر میدین؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
دختر 13 ساله دیدم دوست پسر داشته.پس نیاز جنسی داره.با هرزگی ادامه بده یا ازدواج کنه؟
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1398/06/14
واقعا زیر ۱۳ سال به این توانایی ها رسیده؟؟؟خدا یا ما کجاییم
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/06/14
بسلامتی کیهان هم شد پزشک
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1398/06/14
ببخشید از کدوم دانشگاه معتبر مدرک زنان و زایمان گرفته اید که اینچنین عوام فریبانه حرف میزنید، به عنوان یک هموطن که سررشته ای نیز در این مورد دارم.،بدن زنان تا 18 و گاها بیشتر در حال رشد و تمامل هست. و بارداری زودتر از سن رشد تعادل هورمونی رو برهم میزندو... ....... مطالبی که در اینجا فرصت گفتن نیست. پس در مورد چیزی که اطلاعات ندارید حرف نزنید
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1398/06/14
کیهان چرت زیاد میگه نباید به حرفاش اهمیتی بدیم
پاسخ ها
پاکنویس
Germany
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
تو هم چرت زیاد مینویسی
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1398/06/14
ای بابا نمی دانستیم که حسین آقا مامایی هم بلده . تو دیگه کی هستی ای هنرمند . اقتصاد دان. سیاست مدار.و...............................
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1398/06/14
روزنامه نگارران از چه زمانی متخصص زنان وزایمان شدند که تشخیص میدهند بارداری زنان زیر بیست سال ضرر ندارد
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1398/06/14
اگه سازمان های غربی و سند ۲۰۳۰ حرفشون جلوگیری از ازدواج کودکان باشه پس صلاح مارو میخوان و کاملا منطقیه چیزی که مشکوکه اصرار یه سریا برای ازدواج زیر ۱۳ ساله که آدم واقعا دلیل این اصرار رو نمیفهمه
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
حالا ما نمیگیم سازمانهای غربی صلاح ما رو میخوان ولی اصرار برای ازدواج زیر 13 در حالیکه اینهمه جوان در دهه 20 و 30 از داشتن حداقل امکانات برای ازدواج محرومند نشان دهنده این است که هدف بد جور وسیله را توجیح میکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
اینها میخوان هم بچه زیاد تولید بشه هم زنها سرکوب بشن و موی دماغشون نشن.سیستمهای قبایلی نقش سرکوب گر رو براشون بازی میکنه
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/06/14
كيهان چندش
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
کیهان گرون نیست
France
11:13 - 1398/06/14
در جواب سوال آخرت،شما که انقدر داری جلز و ولز میزنی هنوز انقدر به اوضاع مملکت اشراف نداری که بدونی با حکم دادگاه کودک هم متاسفانه می تونه ازدواج کنه و خیال شما راحت میشه و انقدر قلم فرسایی مفت نمی کنی
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1398/06/14
فعلا کیهان همه کاره هست و در همه کارها صاحب سبک و عقیده است البته ما تا کیهان را داریم نیاری به هیچ دشمنی نداریم.
Switzerland
12:01 - 1398/06/14
امام خمینی میگفتند همین که میبینید آمریکا عصبانیست یعنی راه درست رو دارید می رید
حالا شده قضیه کیهان تا وقتی کیهان عصبانیه یعنی راه راه درستیه :))
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
عمو برعکس گفتی
در واقع تا وقتی که چند نفری مثل شماها از دست کیهان عصبی و عصبانی هستید یعنی کیهان کارش درسته والسلام
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
داداش اشتباه میزنی، کیهان هم طرفدار امامه
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1398/06/14
سن زیر17برای ازدواج یعنی شکنجه روحی وجسمی دختر،متاسفیم برای پدر ومادران کم عقلی که بی فکرن و انگار که فرزندشونو از خیابون پیدا کردن
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1398/06/14
درود بر کیهان خار چشم مخالفاش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
مرگ بر داعش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
من میخرم میندازم کف ماشینم.
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/06/14
روزنامه ای برای تمیز کردن تمام شیشه ها و بوق
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1398/06/14
بنام خدا الگوی ما در تمام مراحل زندگی زهرای اطهر سرور زنان اهل بهشت میباشد سوال ایشان درچه سنی باحضرت علی ع ازدواج نمود ند اموری که سلایق ماست نه شرع مقدس اسلام باید خیلی مواظب باشیم به دیگران تحمیل نشود انشاالله
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
دقیقا همینطوره. بانوی گرامی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در سن ۹ سالگی ازدواج فرمودند و تا زمان شهادت در ۱۸ سالگی نزدیک به هشت فرزند گرامی به دنیا آوردند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
باریکلازهرا
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1398/06/14
کیهان= متخصص و همه کاره در همه امور ، مخالفت همیشگی با نظر همه مردم
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/06/14
کیهان اون موقع که نظر میدادی کاغذ ارزان بود ممنون اگه....
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/06/14
دختری که سن پایبن ازوداج میکنه از تحصیل باز میمونه تا چشم باز میکنه 4تا بچه قدونیم قد دورشه سوادم که نداره شوهرشم هر بلایی سرش بیاره فک میکنه حقشه ودم نمیرنه ولی یک دختر تحصیل کرده زیر بار ظلم نمیره کیهان مردن زنان ساده وبیچاره قدیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
دختران و پسران امروز با مدارک دانشگاه بیکار می گردند و افسوس عمر تباه شده در دانشگاه رو میخورن
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1398/06/14
کیهان مجازه تو همه چی دخالت کنه.همه چیز دانه!!!
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1398/06/14
این کیهان درموردورزش سیاست اقتصادهنرجامعه سیاست خارجی مذهب ووووو......صاحبنظره فقط درموردزنان وزایمان نظرنداده بودکه اینم بالاخره اتفاق افتاد..
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1398/06/14
اینها طوری از بایگانی کردن حق طلبی زنان حرف میزنند انگار مطمئن اند تا ابد میشه با همین رسومات عصر حجری ادامه داد.همین که شماها در تهران شبیه طایفه هایی که ازش اومدید زندگی نمی کنید یعنی این رسومات در شرف انقراضه
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1398/06/14
متخصصان و پزشکانشون هم لابد کیهان می خونند.وگرنه هر دکتر متخصصی میگه زن زیر بیست سال نباید حامله بشه چون بدنش کاملا رشد نکرده
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/06/14
مردان چماقدار زنان قدرتمند دوست ندارند
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1398/06/14
واقعا بد ترین روزنامه جهان همین کیهانه
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1398/06/14
این کیهان بی مصرف اگه تعطیل بشه خیلیا خوشحال میشن
فقط شده مروج افکار احمقانه و عصر حجری
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/06/16
شریعتمداری دخترشو چند سالگی عروس کرده
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/06/16
کیهان خودش چندین بار زیر بیست سال باردار شده
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1398/06/16
کلا فازش فرق میکنه این توپخونه سر سعدی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج