همه غذا خوردن این زن را تماشا می‌کنند!
۹۰۴۵۶
۱۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۳
۲۷۲۹۷
«پارک سئو یئون» ملقب به «دیوا»، یک زن ۳۴ ساله عادی اهل کره جنوبی است، اما شیوه‌ای که او برای پول درآوردن انتخاب کرده است، از دید ما عجیب است، او هر روز، سه ساعت در آپارتمانش در شهر «اینچئون» می‌نشیند و به تنهایی غذا می‌خورد.
یک پزشک: «پارک سئو یئون» ملقب به «دیوا»، یک زن ۳۴ ساله عادی اهل کره جنوبی است، اما شیوه‌ای که او برای پول درآوردن انتخاب کرده است، از دید ما عجیب است، او هر روز، سه ساعت در آپارتمانش در شهر «اینچئون» می‌نشیند و به تنهایی غذا می‌خورد.

هزاران نفر به صورت زنده، غذا خوردن او را تماشا می‌کنند. ۶۰ درصد آنها بانوان هستند.در کره جنوبی که شهروندانش به سریع‌ترین اینترنت دنیا دسترسی دارند، چیزهایی مثل این عجیب نیستند، در واقع کار ۳۵۰۰ نفر در کره جنوبی مشابه همین است، اغلب رستوران‌ها اسپانسر این افراد می‌شوند.

به علاوه تماشاگران هم از طریق پول مجازی کره که balloon نام دارد و هر واحدش معادل ۹ سنت است، به او دستمزد می‌دهند.خبر خیلی کوتاه بود، اما از ابعاد مختلفی همین خبر سرگرم‌کننده، قابل بررسی است:

۱- اینکه اینترنت پرسرعت،
می‌تواند منجر به چه تجارت‌های عجیب و غریبی شود، در شرایطی که در کشورهای در حال توسعه توسعه‌، درخشان‌ترین ایده‌های ذهنی، به علن نبود امکانات، محدودیت‌ها و نبود زیرساخت‌های مثل اینترنت سریع، نیست و نابود می‌شوند، اهالی کشورهای توسعه‌یافته از ایده‌های ظاهرا خنده‌داری مثل این پول می‌سازند.۲- زمانه، زمانه تضادهاست،
رستوران‌های کره جنوبی برای بازاریابی به ترفندهایی مثل این رو می‌آورند، در مقابل بسیاری از همسایگان شمالیهمین زن، شهروندان سوریه یا کشورهای فقیر آفریقا، عملا چیزی برای خوردن ندارند.۳- زمانه، زمانی تنهایی‌هاست،
تصور نکنید که فیلم her، یک فیلم تخیلی بامزه است، چون ما تجلی فیلم her را به نوعی در زندگی روزمره خود می‌بینیم.

در همین ایران ما هم، خیلی‌ها تنها دلخوشی‌شان آنلاین شدن و رصد کردن خوشی‌های زندگی روزمره بقیه است، آنها در اینستاگرام میهمانی‌ها و رستوران‌گردی‌ها و سفرهای دیگران را ناظر می‌کنند و به زور خود را در بطن آن خوشی‌های کوچک تصور می‌کنند.۴- زمانه، زمانه تکامل شهوت است.
در این مورد خاص، حرص و آز یک مشت مرفه شکم‌چران به غذا خوردن این زن و غذاهای رنگارنگ سفره‌اش محدود شده است، اما متأسفانه در خبرها می‌خوانیم که شهروندان ثروتمند غربی، هزاران کیلومتر دورتر ار ساکنان مناطق فقیر دنیا، با پرداخت پول، زنان و دختران را وادار به حضور جلوی وب‌کم‌ها می‌کنند و گاه در این میان اعمالی انجام می‌شوند، که در همه کشورهای دنیا مستحق تعقیب قضایی است.
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1392/11/14
مسخره
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
اسم باباش اصغره
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1392/11/14
باز خوبه بیکار نیست!
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1392/11/15
عقده کرده بد بخت برو اینهمه شوهر چینی یکیشو بیار و به چچچچشششماش ذل بزن و غذاتو بخور .......
پاسخ ها
سونیا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
طبق معمول ایرانی ها فقط بلدن توهین کنند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
"زیبا"واقعا حرفت دوزار ربط داره ......
هر وقت خواست از دریجه عقل تو قضیه رو بسنجه یا با شعور تو تصمیم بگیره این کار رو میکنه
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1392/11/16
ایهیم ایهیم اینم ه جور تلقین دیگه خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1392/11/16
ای الهی کوفتت نشه.خدایا این عدالته؟یکی مث من ب غذا نگاه کنه دو کیلو زیاد میکنه یکی هم مث این...حتما حکمتی هس دیگ...:(
پاسخ ها
من1
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
والا بخدا....
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1392/11/17
زيبا ....
عقده کرده بد بخت برو اینهمه شوهر چینی....

(( مگر همه مثل تو عقده اي هستن كه اينقدر دنبال شوهر باشن ، تو برو زل بزن به چشمهاي شوهرت ببينيم چه گلي به سرت مي زنن !!!؟؟؟؟؟
پاسخ ها
زیبا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
قابل توجه سمیه خانم عقده ای مث خانم چینیه من الان یه شوهر دارم بیست ساله ازدواج کردم نمونه شوهرم رو هیچکی نداره حتی تو هم تو خواب نمیتونی ببینی خانم بیشوهر که بهت برخورده معلومه کیه که عقده کرده من یا تو ؟
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1392/11/20
واقعا برای خودم متاسف شدم هم وطنانی با این سطح فرهنگ دارم.آخه یعنی چی به هم میگید عقده ای؟؟؟؟شرم آوره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج