پیش بینی گریه نوزادان با دستگاه هوش مصنوعی
۹۰۴۹۳۴
۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
۵۲۶۰
گوگل در حال طراحی یک سیستم جدید کنترل و نظارت نوزادان است که با بررسی لحظه به لحظه شرایط آنها، احتمال گریه کردن هر نوزاد را حدس زده و به والدین هشدار می‌دهد.

خبرگزاری مهر: به نقل از دیجیتال ترندز، سیستم یادشده که هنوز در دست طراحی است، از هوش مصنوعی خاصی برخوردار است که می‌تواند حرکت چشمان نوزادان و نیز اصوات خارج شده از گلوی وی را به دقت زیر نظر بگیرد.

پیش بینی گریه نوزادان با دستگاه هوش مصنوعی

تحلیل این اطلاعات سیستم مذکور را به این نتیجه می‌رساند که آیا در آینده نزدیک احتمال گریه نوزاد وجود دارد یا خیر. در صورت مثبت بودن پاسخ این سوال، دستگاه پیام هشدار لازم را از طریق گوشی به والدین منتقل می‌کند.

در عین حال احتمال عرضه چنین سیستمی توسط گوگل به برخی نگرانی‌ها در مورد نقض حریم شخصی خانواده‌ها و جمع‌آوری اطلاعات غیرضروری و خصوصی در مورد اعضای هر خانواده دامن زده است. سیستم یادشده مجهز به یک دوربین ویدئویی و یک نرم افزار هوش مصنوعی است و مشخص نیست اطلاعات بصری سیستم مذکور چگونه و برای چه مدت نگهداری می‌شوند.

بنا بر اعلام گوگل، از جمله دیگر امکانات این سیستم می‌توان به اعلام خواب و بیداری نوزاد، شناسایی حرکات نوزاد و هشدار در مورد امکان خروج وی از تخت خواب و غیره اشاره کرد. همه این امکانات از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه در دسترس خواهند بود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج