طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار است
۹۰۵۴۹۲
۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۸
۶۱۶۲ 
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر حجت‌ الاسلام پناهیان درباره مجلس شورای اسلامی طرح این مباحث از تریبون عزاداری امام حسین (ع) را خدشه‌دار کردن عزاداری حسینی توصیف کرد.

ایسنا: یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر حجت‌ الاسلام پناهیان درباره مجلس شورای اسلامی طرح این مباحث از تریبون عزاداری امام حسین (ع) را خدشه‌دار کردن عزاداری حسینی توصیف کرد.

بهروز نعمتی اظهار کرد: آقای پناهیان اخیراً در سخنرانی خود در مورد طرح شفافیت آرای نمایندگان که در مجلس مطرح بوده، موضوعی را مطرح و عنوان کردند که مجلس با این طرح مخالفت کرده! در حالی که تنها فوریت این طرح در مجلس مطرح شده و با فوریت آن مخالفت شده است.

وی افزود: نمایندگانی که متولی این طرح بودند از دوستان و همفکران ایشان بودند که تعداد قابل توجهی از آنها طرح را امضا کرده بودند. این افراد باید پاسخگو باشند چطور این طرح را امضا کرده، اما با فوریت آن مخالفت کردند!

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه طرح شفافیت آرای نمایندگان همچنان در دستور کار مجلس قرار دارد، تصریح کرد: خوب است ایشان و دوستانشان بگویند هدف از شفافیت چیست. اگر قرار است در پی شفافیت بگیر و ببند راه بیفتد که همیشه هست! اما اگر قرار است موضوعات شفاف شود، سوال اینجاست چرا در مجالس هفتم و هشتم که دولت و مجلس یکصدا بودند، این کار انجام نشده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما هم با نقد مخالف نیستیم، اما بی‌حرمتی و بی‌اخلاقی، آن هم در ایام عزاداری امام حسین(ع) را مذموم می‌دانیم. بخصوص که با ادبیات بد هم مطرح شود. منبر متعلق به مردم و برای ارشاد جامعه است، همانطور که مجلس هم متعلق به مردم است و قانونگذار. نقد هم با فحاشی متفاوت است و اینکه ایشان روی منبر مجلس را به ناسزا ببندد، در شأن ایشان نیست.

وی اضافه کرد: ما شکی نداریم که نقد منصفانه باید وجود داشته باشد، اما طرح این موضوعات در منبر، خدشه‌دار کردن ساحت مسجد، منبر و عزاداری حسینی(ع) است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام پناهیان در سخنرانی خود در مراسم عزاداری امام حسین (ع)، با لحن تند و انتقاد شدید، نسبت به رای ندادن نمایندگان برای شفاف بودن آرای خود معترض شده بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:54 - 1398/06/18
پناهیان خوب گفت لیاقت بعضی نمایندگان همینه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
این مجلس را باید به توپ بست. هم اصلاح طلب هم اصول گرا. دستشون تو دست هم است.
Iran, Islamic Republic of
04:43 - 1398/06/18
اتفاقن این حرفا و انتقادات جاش در مجلس امام حسینه که پیامش امر به معروف و نهی از منکر بود، اقای به اصطلاح نماینده بجای مغلطه بازی منتظر شفافیت آرا هستیم!!
Iran, Islamic Republic of
04:43 - 1398/06/18
سللم بر تو ای نماینده نجومی بگیر
Iran, Islamic Republic of
06:24 - 1398/06/18
شفافیت ارا باید باشد و از یه جایی هم باید شروع شود و قربانی هم می خواد
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1398/06/18
یک مشت مفت خور اونجا نشسته اند فقط برای امتیاز گیری برای خودشون و فک و فامیلا.
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/06/18
چند سال طول میکشه تا اجرا بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/06/18
بعید می دونم این طرح توسط شما کاخ نشینها صورت بگیره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج