علت نشت متادون در بازار آزاد
۹۰۵۹۳۰
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۶
۶۶۷۲ 
مدیرکل دفتر حقوقی، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان غذا و دارو با اشاره به علل نشت متادون در بازار آزاد، گفت: برنامه ما این است که متادون را در داروخانه‌های معین توزیع کنیم.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر حقوقی، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان غذا و دارو با اشاره به علل نشت متادون در بازار آزاد، گفت: برنامه ما این است که متادون را در داروخانه‌های معین توزیع کنیم.

دکتر شهریار اسلامی‌تبار در گفت‌وگویی درباره نشت متادون در بازار آزاد نیز گفت: پیش از این، رویه به این صورت بود که داروهای ترک اعتیادی مانند متادون به مراکز ترک اعتیاد داده می‌شد.

در اینجا گاهی مشکلاتی ایجاد و گفته می‌شد دارو یا از طریق شرکت تولیدکننده و یا از طریق مرکز ترک اعتیاد به بازار آزاد نشت پیدا می‌کند.

بر همین اساس برای کاهش تخلف در این زمینه اعتقادمان بر استفاده از داروخانه‌های معین است. به این صورت که در هر منطقه و هر شهری چند داروخانه معین داشته باشیم که شرکت‌های تولیدکننده متادون، دارو را به این داروخانه‌ها تحویل دهند و بیماران هم از داروخانه‌های معین دارویشان را تهیه کنند.

اسلامی‌تبار تاکید کرد: در عین حال ما همه کالاهای سلامت‌محور را برچسب‌گذاری کردیم و مردم می‌توانند از طریق موبایل به سادگی غذا، دارو، مکمل و... را ردیابی کرده و به ما هم کمک کنند. بر این اساس متادونی هم که از سوی داروخانه معین پخش می‌شود، قابل ردیابی است.

وی افزود: سامانه ما هم به گونه‌ای تعریف شده که اگر یک نفر یک کد و لیبل را سه بار چک کرد، در سامانه ما ثبت شده و مشخص می‌شود.

اگر چنین اتفاقی بیفتد، یعنی در آن کد تخلف شده و ما آن را پیگیری می‌کنیم. اگر یک لیبل سه بار چک شود، به این معنی است که تولیدکننده‌ای که اجازه داشته مثلا ۱۰۰۰ متادون تولید کند و بر اساس همان برچسب دریافت کرده، تعداد بیشتری تولید کرده و لیبل تکرار شده است.

مدیرکل دفتر حقوقی، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان غذا و دارو با بیان اینکه مردم با داشتن نرم‌افزار TTAC می‌توانند این کنترل‌ها را انجام دهند، گفت: ممکن نیست که ما با تعداد محدود بازرسین‌مان بتوانیم تمام بازار را رصد کنیم.

ما ۱۰۰ هزار شرکت در حوزه کالاهای سلامت‌محور داریم، چگونه می‌توانیم با تعداد محدود بازرسین آن‌ها را رصد کنیم؟ بنابراین سیستم‌های الکترونیک به کمک آمده‌اند و هر کسی می‌تواند بازرس ما باشد.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:35 - 1398/06/20
تمام عطاریها دارند آزاد وراحت میفروشند
Iran, Islamic Republic of
04:51 - 1398/06/20
با پخش متادون به داروخانه یعنی سلامت جامعه بفع مصرف کننده وغیره....اما با همین روش فعلی درست کردن مافیا دارو و راند وبازار سیاه که قیمت 5400 تومانی 150000 به دست مصرف کننده برسه
Iran, Islamic Republic of
05:41 - 1398/06/20
چه خوب روش ردیابی دارو رو برای متقلبها لو دادی!
Iran, Islamic Republic of
06:33 - 1398/06/20
بگذارید مردم زندگیشان رابکنند مردم کوچه وبازاررا شکنجه نکنید
United Arab Emirates
07:28 - 1398/06/20
از کدوم کنترول حرف میزنی یه سر بیا تو عطاریها ببین چه خبره .هرچی بخوای بهت میدن قورس شربت .اکثرا معتاد شده اند .هم شم بخاطر وضعیت بد اختصادیست .نداشتن تفریح اوقات فراغت و امید به آینده. ...
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1398/06/20
خب تکلیف مراکز ترک اعتیاد و اینهمه پرسنل در سراسر کشور که بیکار میشن چی میشه
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1398/06/20
مراکز ترک اعتیاد ۵۰ هزارتومن میگیرند ده تا متادون میدهند خب که چی؟
دکان باز کردند برای خودشون نه برای درمان معتاد
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/06/20
نصفی میخورند ده ساعت به چیزی احتیاج ندارن
همه مدیریت میکنن یک دونه رو بیست وچهارساعت میبرن.. مردم خودشون میدونن نباید زیاد بخورن .این بهتراز تریاک هرووین شیشه وغیره
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/06/20
داروخانه ها فقط لوازم آرایشی بهداشتی خارجی دارند ورژ لب لاک ناخن دارو فقط ژولوفن دیگه استامنوفن الباقی داروها عطاری وداخل کوچه وسوپر مارکتها گیر می آید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج