اعتراض به حضور «پسر- مادر» در جشنواره‌ تورنتو
۹۰۸۰۹۳
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
۴۵۵۵ 
پس از جعفر پناهی و محمد رسول اف اینک یک محکوم دیگر دادگاه های ایران به نام مهناز محمدی با فیلمی‌سیاه تحت عنوان «پسر- مادر» با همان سبک و سیاق فیلم «لِرد» رسول اف به برخی جشنواره‌های خارجی راه یافته است. این فیلم که چند روز پیش در جشنواره تورنتو کانادا به نمایش درآمد، در اوایل مهرماه نیز در جشنواره زوریخ سوییس اکران خواهد شد.

کیهان: پس از جعفر پناهی و محمد رسول اف اینک یک محکوم دیگر دادگاه های ایران به نام مهناز محمدی با فیلمی‌سیاه تحت عنوان «پسر- مادر» با همان سبک و سیاق فیلم «لِرد» رسول اف به برخی جشنواره‌های خارجی راه یافته است. این فیلم که چند روز پیش در جشنواره تورنتو کانادا به نمایش درآمد، در اوایل مهرماه نیز در جشنواره زوریخ سوییس اکران خواهد شد.

اعتراض به حضور «پسر- مادر» در جشنواره‌ تورنتو

این در حالی است که فیلمنامه فیلم «مادر- پسر» را محمد رسول‌اف نوشته که 3 ماه قبل به دلیل تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی به یک سال حبس، ممنوع‌الکاری و محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم شد. نکته قابل تأمل اینکه مهناز محمدی نیز 3 بار سابقه بازداشت و محکومیت دارد که در دومین بار به جرم حضور فعال در فتنه 88 و تبلیغ و اجتماع و تبانی علیه نظام به 5 سال حبس قطعی محکوم شد.

فیلم «مادر- پسر» زندگی زنی فلاکت‌زده را به تصویر می‌کشد که بدون همسر و در تنگنای اقتصادی و برای پایان‌بخشیدن به بدبختی‌هایش ناگزیر است به‌خاطر ازدواج با مردی دیگر، یکی از دو پسرش را از خود جدا کند.
اینک سؤال اینجاست چگونه فردی که دارای محکومیت قطعی بوده می‌تواند بر اساس فیلمنامه محکوم دیگری که از جمله مجازات‌های او ممنوع‌الکاری است، فیلمی‌بسازد و به جشنواره‌های خارجی بفرستد وبرای حضور در جشنواره‌های فوق، از کشور هم خارج شود؟! آیا سازمان سینمایی به چنین فیلمی‌پروانه ساخت داده؟ آیا برای چنین فیلمی ‌مجوز حضور در جشنواره‌های خارجی صادر شده است؟

آیا خروج فردی که 3 بار در طول 4 سال بازداشت شده و به‌خاطر حضور فعال در فتنه 88 و فعالیت علیه امنیت کشور به 5 سال زندان محکوم شده، منعی ندارد؟ چگونه محمد رسول‌اف با جرائمی‌کمتر از این نمی‌تواند از کشور خارج شود ولی این خانم به راحتی در جشنواره‌های خارجی حضور پیدا کرده و مانور می‌دهد؟ چرا هنوز سازمان سینمایی وزارت ارشاد برای فیلم‌هایی که تصویری چرک و کثیف از جامعه ایرانی نشان داده و مردم ایران را خوار و خفیف نشان می‌دهند، در حالی که حتی اجازه نمایش در جشنواره‌های داخلی به آنها داده نمی‌شود، مجوز حضور در جشنواره‌های خارجی صادر می‌کند؟

یعنی قرار است این تصاویر پلشت و سیاه از جامعه ایرانی که تماشاگر داخلی نمی‌تواند تحمل کند، چه شمایل کج و معوجی از این جامعه را در کنار هجمه عظیم تبلیغات منفی رسانه‌های خارج کشور، به تماشاگر آن سوی مرز نشان دهد؟ آیا این آثار ضد جمهوری اسلامی، پرچم جمهوری اسلامی را در جشنواره‌های خارجی برمی‌افرازند؟! آیا این فیلم‌ها که جز فلاکت و بدبختی از این سرزمین تصویر دیگری نشان نمی‌دهند، نماد فرهنگ و تمدن پیشرو ما هستند؟!!

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1398/06/26
این فیلمها سیاهی اوضاع مردم را بیان میکند ،و در حقیقت سفیدترین سفید است ،اما به مذاق عده ی که تاب انتقاد ندارند خوش نیامده
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1398/06/26
از کدوم فرهنگ و تمدن دم میزنی،همه اصول اخلاقی و فرهنگی و.....نابود شدند،تصویر واقعی ایران خیلی فلاکت بارتر از این حرفاست،مسئولین که گوش شنوا ندارند،لااقل فیلمی که به خارج از کشور میرسه و وضع نابسامان مردم مظلوم رو نشون میده از خواب بیدار میشن
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1398/06/26
خدا لعنتت کنه مهناز ابرو برامون نذاشتی
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/06/26
حقیقت تلخ زندگی اکثر مردم ایران ،به مزاق کیهان خوش نیامده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج