ساری، نگران خط دفاعی یوونتوس
۹۰۸۸۸۴
۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۸
۳۰۹۵ 
سرمربی یوونتوس انتظار دارد تیمش در زمینه دفاع حین ضربات آزاد حریف بهتر عمل کند.

 خبرورزشی: در هفته نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان، اتلتیکو مادرید و یوونتوس در دیداری جذاب به تساوی رسیدند.

مائوریتسیو ساری، سرمربی یوونتوس پس از بازی در مصاحبه با اسکای ایتالیا گفت: با وجود این نتیجه، هنوز به جنبه مثبت آن نگاه می‌کنم. این یک رقابت واقعی بود.

نسبت به عملکردمان در بازی قبلی، پیشرفت زیادی داشتیم و بازی در دستان ما بود؛ بنابراین نتیجه تساوی کمی کام‌مان را تلخ کرد.

یوونتوس در دفعاتی که در خانه اتلتیکو مادرید بازی کرده بود نتوانسته بود گلی بزند، اما در این بازی دو گل زدیم و سه یا چهار ضربه دیگر در چارچوب داشتیم و در اواخر بازی می‌توانستیم حتی نتیجه را سه بر یک کنیم.

این نتیجه ناامیدکننده بود، زیرا گل‌های اتلتیکو در شرایطی قابل انتظار به ثمر رسید و البته در ضربات ایستگاهی آماده نبودیم.

وی افزود: این جاست که کلیشه یارگیری مستقیم مطرح می‌شود، اما این از نظرم بی‌معنی است. باید در ضربات آزاد، توجه و البته پرخاشگری بیشتری داشته باشیم. اتلتیکو روی توپ‌های هوایی خیلی خوب است، اما ضربه خیلی آرام بود و ما سردرگم بودیم، چون می‌توانستیم توپ را دور کنیم.

اگر در کل سردرگم باشیم، در یارگیری مستقیم نیز چنین وضعیتی خواهیم داشت. همچنین دیده‌ام که یارگیری مستقیم در بسیاری از صحنه‌ها به پنالتی برای حریف از طریق VAR منجر می‌شود. روی دفاع در ضربات آزاد کار خواهیم کرد.

ساری درباره استفاده از کوادرادو به جای برناردسکی گفت: می‌دانستیم فضای زیادی در سمت چپ اتلتیکو وجود دارد و به همین علت سرعت و فرزی کوادرادو در ضدحملات می‌توانست برایمان بسیار مفید باشد.

کوادرادو در دو ماه گذشته به عنوان مدافع کناری تمرین کرد، اما امروز در پست وینگر به کار گرفته شد و این تقصیر من است که در تمرینات به او نقش مدافع کناری را دادم و حالا در پست دیگری از او استفاده کردم. می‌پذیرم که این تغییر‌ها می‌تواند برای کوادرادو سخت باشد.

وی در پایان گفت: در فلورانس، تحت تاثیر قرار گرفتیم و تمرکزمان را از دست دادیم. فیورنتینا نشان داد که بهتر از ما بازی می‌کند، اما این مسئله فقط به تلاش ما بستگی نداشت بلکه تحلیل‌هایی که انجام شد، چیز دیگری را نشان داد.

تمرکز و قدرت ذهنی، چیزی است که تفاوت را رقم می‌زند. امروز با عزم و ذهنیت درستی به زمین رفتیم و چیز‌هایی که در تمرینات انجام داده بودیم را در بازی هم اجرا کردیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج