اعلام زمان بازگشایی مدارس ایرانی خارج از کشور
۹۰۹۵۲۷
۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
۲۷۱۴ 
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به امر بازگشایی مدارس در ۱۱۰ مدرسه، ۷۷ شهر و ۴۹ کشور گفت: البته مدارس در برخی کشور‌ها زودتر بازگشایی شده که امارات از این جمله است که ۱۰ شهریور باز شد، اما اکثر مدارس خارج از کشور سال تحصیلی را همگام با مدارس داخل کشور آغاز می‌کنند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به امر بازگشایی مدارس در ۱۱۰ مدرسه، ۷۷ شهر و ۴۹ کشور گفت: البته مدارس در برخی کشور‌ها زودتر بازگشایی شده که امارات از این جمله است که ۱۰ شهریور باز شد، اما اکثر مدارس خارج از کشور سال تحصیلی را همگام با مدارس داخل کشور آغاز می‌کنند.

غلامرضا کریمی که در برنامه پرسشگر صحبت می‌کرد افزود: ۱۲ مدرسه بین الملل، ۴۸ مدرسه با نظام آموزشی کشور‌های خارجی و ۹ مدرسه زیرنظر سفارتخانه‌ها داریم که اقدامات لازم برای بازگشایی آن‌ها انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین تعمیرات، بروزرسانی تجهیرات و زیباسازی انجام شده و مدارس جدیدالاحداث داریم که به عنوان مثال در لبنان اینگونه است.

کریمی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۲۴۰۰ دانش آموز خارجی با پدر و مادر خارجی در حال تحصیل در ایران هستند گفت: شمار دانش آموزان اتباع قریب به ۵۰۰ هزار نفر است که ۱۲۳ هزار نفر بدون مجوز هستند و حدود ۳۷۰ هزار نفر با مجوز که در ۲۸ هزار مدرسه ثبت نام شدند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1398/06/30
یادش بخیر در مدرسه ایرانی یکی از کشورها معلمان اعزامی فقط به فرزندان خودشان آموزش می دادند چون بقیه ایرانی ها و فرزندان کارکنان وزارت خارجه و ... فقط ثبت نام کرده بودند ولی در مدارس خارجی درس می خواندند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج