حضور دانشجویان در اربعین بدون سپردن وثیقه
۹۱۰۴۲۳
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
۱۳۲۵
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از تمهیدات برای حضور مشمولان در راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد و گفت: دانش آموزان و دانشجویان می‌توانند با دریافت نامه از دانشگاه یا محل تحصیل خود بدون سپردن وثیقه از کشور خارج شوند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از تمهیدات برای حضور مشمولان در راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد و گفت: دانش آموزان و دانشجویان می‌توانند با دریافت نامه از دانشگاه یا محل تحصیل خود بدون سپردن وثیقه از کشور خارج شوند.

سردار موسی کمالی در همایش نیروهای مسلح جزیره کیش، گفت: افرادی که در فرجه زمانی یک ساله حضور دارند یعنی از دبیرستان یا دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و باید تکلیف وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند، به این گروه از افراد هم اجازه داده شده قبل از اینکه وضعیت نظام وظیفه شان مشخص شود، از کشور خارج شوند.

وی در خصوص سربازان علاقمند به حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی، گفت: به نیروهای مسلح ابلاغ شده با مرخصی تشویقی که در اختیار فرماندهان و مسئولان است به شرط آنکه به ماموریت‌های یگان خود خدشه‌ای وارد نشود، به این سربازان اجازه خروج از کشور داده شود.

مشمولان غایب به امید اجرای طرح و برنامه‌ای در آینده نباشند

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح به وضعیت مشمولان غایب اشاره کرد و گفت: آخرین عفو عمومی که صورت گرفته مربوط به سال ۹۶ است. بعد از آن هیچ اضافه خدمتی بخشیده نمی شود و لذا افراد غایب منتظر نمانند و خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند.

کمالی افزود: البته در سال ۹۶ اختیاراتی به فرماندهان و مسئولان داده شده؛ به نحوی که فرماندهان و مسئولان محل سرتیپی می‌توانند نصف اضافه خدمت، فرماندهان و مسئولان سرلشکری و بالاتر دو سوم اضافه خدمت و بالاخره در مناطق امنیتی، فرماندهان می‌توانند کل اضافه خدمت غایبان را ببخشند.

مقررات معافیت‌های ایثارگری به قوت خود باقی است

وی شایعات پیرامون حذف معافیت‌های ایثارگری را رد کرد و گفت: ایثارگرانی که ۳۰ ماه و بیشتر سابقه حضور در جبهه و ایثارگری دارند همچنان می توانند به ازای هر ۳۰ ماه یک فرزند خود را از خدمت وظیفه عمومی معاف کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح افزود: جانبازان هم به ازای هر ۲۵ درصد می‌توانند یک فرزند خود را از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف کنند.

سردار کمالی توضیح داد: تنها تغییری که صورت گرفت مربوط به ایثارگرانی است که ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه دارند که از امروز ۳۱ شهریور این تسهیلات حذف و به جای آن در آینده به ازای هر ماه سابقه از ۱۲ روز معافی برخوردار می‌شوند.

افزایش مدت زمان خدمت سربازی فعلا منتفی است

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه طبق ماده ۴ قانون خدمت وظیفه عمومی، مدت سربازی ۲۴ ماه تعیین شده است، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح در مواقع لزوم می تواند مدت زمان خدمت سربازی را افزایش یا کاهش دهد.

وی افزود: هم اکنون مدت خدمت سربازی در مناطق امنیتی ۱۸ ماه، مناطق محروم و عملیاتی ۱۹ ماه، مناطق عادی و یگان‌های حفاظت ۲۱ ماه و درخصوص ماموران دستگاه‌های دولتی بجز یگان‌های حفاظت، ۲۴ ماه تعیین شده است.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار کمالی تاکید کرد: ستاد کل نیروهای مسلح فعلا برنامه‌ای برای افزایش و یا کاهش مدت زمان سربازی ندارد، اما قانونگذار این اجازه را داده تا در صورت ضرورت نسبت به افزایش یا کاهش این مدت اقدام شود.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/07/01
خوشم میاد سیاست دارید
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1398/07/01
مشکل مملکن راهپیمایی اربعین بود که الحمدالله همه مسوولین دست به دست هم دارن درستش میکنن
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1398/07/01
خلاصه تو ایران برای هر موضعی یک عده استثنا پیدا میشه ، سهمیه ها .....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج