۵ رفتار عجیب درونگرا‌ها و علت این رفتار‌ها
۹۱۰۴۶۰
۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
۸۸۴۵ 
درونگرا‌ها بابت رفتار‌های غیرعادی‌شان که معمولا اطرافیان را گیج می‌کند معروف‌اند. مطالب بسیار زیادی در مورد رفتار‌ها و عادت‌های افراد درونگرا وجود دارد، اما در مورد انگیزه‌های واقعی پشت این رفتار‌ها اطلاعات زیادی وجود ندارد.

برترین‌ها: درونگرا‌ها بابت رفتار‌های غیرعادی‌شان که معمولا اطرافیان را گیج می‌کند معروف‌اند. مطالب بسیار زیادی در مورد رفتار‌ها و عادت‌های افراد درونگرا وجود دارد، اما در مورد انگیزه‌های واقعی پشت این رفتار‌ها اطلاعات زیادی وجود ندارد.

درونگرا‌ها کار‌هایی انجام می‌دهند و خصوصیاتی دارند که به نظر خودشان منطقی است، اما در نظر سایر افراد منطقی و درست به نظر نمی‌رسد. بیشتر اوقات این رفتار‌ها و ویژگی‌ها به نحوه‌ی عملکرد مغز درونگرا‌ها مربوط می‌شود. درونگرا‌ها به دنبال جلب توجه از طریق شیوه‌های خاصی نیستند بلکه فقط می‌خواهند در منطقه‌ی امن و آرام خود راحت بمانند!

در ادامه به یک سری از رفتار‌های درونگرا‌ها می‌پردازیم که در مورد دلایل این رفتار‌ها کمتر صحبت شده است:

جواب تلفن را نمی‌دهند و وانمود می‌کنند خانه نیستند

پنج رفتار عجیب درونگراها و علت این رفتارها

اگر فرد درونگرایی در اطراف خود داشته باشید احتمالا متوجه شده‌اید که او تمایلی به صحبت کردن با تلفن ندارد. بله بیشتر درونگرا‌ها از تماس‌های تلفنی اجتناب می‌کنند یا دست کم ترجیح می‌دهند از سایر شیوه‌های ارتباطی استفاده کنند. وقتی انتظار هیچ تماس تلفنی یا مهمانی را ندارید صدای زنگ تلفن یا زنگ در می‌تواند واقعا وحشتناک به نظر برسد! این احساس به مفهوم فضای شخصی برمی‌گردد که برای تمام افراد درونگرا، مقوله‌ی مقدسی است.

تماس تلفنی از سوی یک غریبه یا دیدار با کسی که آشنایی با او ندارید و حالا پشت در خانه‌تان است مثل این است که کسی به معبد مقدس و ساکت فرد درونگرا حمله کرده است. گویی کسی قصد دارد هارمونی کامل و بی‌عیب سکوت و خلوت مورد علاقه‌ی فرد درونگرا را تهدید کند و به هم بریزد. هر فرد درونگرایی هر کاری می‌کند تا از محدوده‌ی خلوت و آرام خود به خوبی محافظت کند، بنابراین از قرار گرفتن در موقعیت‌هایی که گفتیم به هر طریقی شده اجتناب می‌کند.

درونگرا‌ها به زمانی برای تجزیه و تحلیل موقعیت و فکر کردن به آن برای نشان دادن بهترین واکنش ممکن نیاز دارند. به همین دلیل است که آن‌ها ارتباطات نوشتاری را به ارتباطات کلامی ترجیح می‌دهند. ارتباطات غیرکلامی به درونگرا‌ها این فرصت را می‌دهد تا فکر کنند و افکار خود را به بهترین نحو ممکن ابراز نمایند. تماس تلفنی به درونگرا‌ها فرصت پردازش فکری را نمی‌دهد.

خودشان هم از تماس تلفنی پرهیز می‌کنند

شرایطی که یک درونگرا نیاز پیدا می‌کند تماس تلفنی با کسی برقرار کند می‌تواند پریشان کننده باشد. گاهی شاید بیست دقیقه یا بیشتر طول بکشد تا او شهامت و آمادگی لازم برای تلفن کردن را پیدا کند. چرا درونگرا‌ها برای تماس تلفنی تا این اندازه مشکل دارند؟ به طور کلی، درونگرا‌ها از اتفاقات غیرمنتظره خوششان نمی‌آید و به همین دلیل از تماس تلفنی با غریبه‌ها یا افرادی که خوب آن‌ها را نمی‌شناسند فرار می‌کنند. به هر حال آن‌ها نمی‌دانند گفتگوی‌شان چگونه پیش می‌رود و به کجا‌ها قرار است کشیده شود!

درونگرا‌ها به ارتباطات غیرکلامی تمایل بیشتری دارند که شامل زبان بدن، حالات چهره و سایر فحوا‌های رفتاری می‌شود. درونگرا‌ها خوب می‌توانند منظور دیگران را بفهمند و متوجه ریزترین تناقضات در رفتارهای‌شان هستند که عدم صحت یا دروغگویی را لو می‌دهند؛ بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که علاقه‌ای به صحبت کردن با کسی که او را نمی‌بینند ندارند! یک درونگرا هنگام صحبت با تلفن احساس می‌کند مهمترین ابزار ارتباطی خود را از دست داده است.

پنهان شدن از همسایه‌ها و آشنایان در خیابان

پنج رفتار عجیب درونگراها و علت این رفتارها

اگر یک درونگرا هستید با خودتان روراست باشید: چند بار پیش آمده که آشنایی را در خیابان دیده‌اید و سعی کرده‌اید جلوی دید او قرار نگیرید یا وانمود کنید اصلا متوجه او نیستید؟ شاید هم پشت قفسه‌های فروشگاه پنهان شده‌اید یا صورت خود را پوشانده‌اید. اصلا شاید قبل از خارج شدن از خانه، پشت پنجره می‌روید و چک می‌کنید کسی در محوطه ساختمان نباشد تا مجبور به رودرویی با او نشوید.

چرا رودررو شدن با یک آشنا به درونگرا‌ها احساس بدی می‌دهد؟ جوابش ساده است؛ آن‌ها دوست ندارند مجبور به مکالمه شوند. درونگرا‌ها دوست دارند گفتگو‌های هدف دار با افرادی داشته باشند که طرز فکری تقریبا شبیه خودشان دارند و می‌توانند به آن‌ها اعتماد کنند؛ بنابراین یک گپ دوستانه و کوتاه با موضوعات پیش پا افتاده و سوال‌های الکی مورد علاقه‌شان نیست. درونگرا‌ها تنها زمانی دوست دارند صحبت کنند که واقعا چیزی برای گفتن داشته باشند، نه صرفا به این دلیل که قوانین روابط اجتماعی آن‌ها را ملزم می‌کند چند جمله‌ای رد و بدل کنند. برای همین ترجیح می‌دهند از مسیر عبور یک فرد آشنا در خیابان پنهان شوند تا وادرا به این گفتگو‌های به نظر آن‌ها بیخودی نشوند.

استفاده از مکانیسم‌های دفاعی عجیب و غریب

برخی از روش‌هایی که یک درونگرا برای محافظت از خود در برابر دنیای بیرون استفاده می‌کند می‌تواند رفتار‌هایی واقعا عجیب باشد. مثلا هدفون در گوشش می‌گذارد در حالی که به چیزی گوش نمی‌دهد یا اینکه مثلا در دستشویی پنهان می‌شود. تمام این رفتار‌ها برای محافظت از خود در برابر تعاملات اجتماعی غیرضروری‌اند! مثلا اگر شما بخواهید در خیابان از کسی آدرس بپرسید مطمئنا سراغ کسی که هدفون در گوشش گذاشته نمی‌روید. اینطور نیست؟ درونگرا‌ها این چیز‌ها را خوب می‌دانند بنابراین این رفتار‌ها صرفا شیوه‌ای برای محافظت از منطقه‌ی امن و آرام‌شان است.

درونگرا‌ها نمی‌توانند مدت زمان زیادی در میان جمع باشند و به زمانی برای شارژ کردن انرژی خود نیاز دارند. به همین دلیل چند دقیقه فاصله گرفتن از جمع (مثلا به بهانه‌ی دستشویی!) به آن‌ها کمک می‌کند از دنیای بیرون جدا شوند و انرژی بگیرند.

وانمود می‌کنند قرار است جایی بروند و کاری دارند، اما در واقع در خانه‌اند

پنج رفتار عجیب درونگراها و علت این رفتارها

یکی دیگر از رفتار‌های عجیب درونگرا‌ها که تقریبا همه با آن آشنا هستند، رد کردن دعوت است به این بهانه که کار مهمی دارند. اما در واقع در خانه‌اند و فیلم تماشا می‌کنند یا کتابی می‌خوانند. هر درونگرایی می‌داند که خیلی وقت‌ها در زندگی‌اش راحت‌تر است که بگوید کاری دارد تا اینکه به دیگران توضیح بدهد چرا در خانه ماندن بیشتر برایش لذت بخش است تا مهمانی رفتن! این خصوصیت نیز ارتباط نزدیکی با شیوه‌ی عملکرد مغز درونگرا‌ها دارد.

مغز یک درونگرا بیشتر به یک فرارسان عصبی به نام استیل کولین وابسته است در حالی که مغز یک برونگرا به دوپامین وابسته است. دوپامین به مراکز لذت و پاداش در مغز مربوط است و اساسا وادارمان می‌کند به پاداش‌های بیرونی توجه و آن‌ها را دنبال کنیم، مثلا ارتباطات اجتماعی یا ماجرا‌های هیجان انگیز ورزشی. یعنی از آنجایی که درونگرا‌ها وابستگی به ترشح دوپامین ندارند، تعاملات اجتماعی برای‌شان کمتر لذتبخش است.

به همین دلیل برای یک درونگرا، فعالیت‌های نسبتا انفرادی بسیار جذاب‌تر و لذتبخش‌تر است، مثلا پیاده روی در پارک یا خواندن یک کتاب؛ بنابراین یک درونگرا اغلب ترجیح می‌دهد در خانه بماند تا اینکه در دورهمی‌ها شرکت کند. او از بودن با خودش بیشتر لذت می‌برد تا از بودن با دیگران!

رفتار‌های عجیب درونگرا‌ها در نظر درونگرا‌ها کاملا منطقی است

همانطور که دیدید تمام رفتار‌های عجیب و غریب درونگرا‌ها دلایلی کاملا منطقی پشت‌شان دارند و هر درونگرایی نیز این مسئله را به خوبی می‌داند. حالا چیزی که سخت و چالش برانگیز است، توضیح و تفهیم آن به افراد برونگرای خانواده و دور و بری‌هاست. البته کسانی که در کنار یک درونگرا زندگی می‌کنند به مرور با خصوصیات این تیپ افراد آشنا شده و آن‌ها را درک می‌کنند و شخصیت درونگرا‌ها برای‌شان قابل تحسین نیز می‌شود.

پنج رفتار عجیب درونگراها و علت این رفتارها

اگر می‌خواهید با یک درونگرا رابطه خوبی داشته باشید لطفا اصول زیر را رعایت کنید!

درونگرا‌ها نیز مانند بقیه افراد به روابط دوستانه نیاز دارند، اما با قوانین خاص خودشان!

لطفا سرزده به خانه‌ی من نیایید مگر اینکه یک کار بسیار حیاتی داشته باشید!

بیشتر برونگرا‌ها مشکلی ندارند اگر ناگهان و بی‌خبر پشت در خانه‌شان حاضر شوید و با روی خوش در را به روی‌تان باز می‌کنند، اما برای درونگرا‌ها اینطور نیست. آن‌ها برای روبرو شدن با دیگران به زمانی برای آماده شدن نیاز دارند. برا درونگرا‌ها خانه، یک مکان واقعا خصوصی است که در آن از لاک دفاعی خود بیرون آمده و احساس راحتی و امنیت می‌کنند.

اگر قرا است فقط من و شما با هم صحبت کنیم و همدیگر را ببینیم پس لطفا دیگران را دعوت نکنید!

ما درونگرا‌ها انرژی محدودی برای تعامل با دیگران داریم و دوست داریم گفتگوی دو نفره‌ی ما واقعا مفید و معنادار باشد بنابراین دوست نداریم نفر سومی وارد این ارتباط شود.

ما را تشویق به حرف زدن و به اشتراک گذاشتن افکارمان کنید!

پنج رفتار عجیب درونگراها و علت این رفتارها

بیشتر درونگرا‌ها اعتراف می‌کنند که اغلب دوست دارند تشویق به حرف زدن شوند، مخصوصا وقتی که در میان گروهی از افرادی قرار دارند که آن‌ها را نمی‌شناسند. درونگرا‌ها تا زمانی که از آن‌ها سوال نشود، در مورد افکار و عقاید خود حرفی نمی‌زنند. این طبیعت آنهاست که افکارشان را پیش خود نگه دارند مگر اینکه فرصت مناسبی برای ابراز آن‌ها پیدا کنند. پس با پرسیدن سوال‌های به جا و مناسب، درونگرا‌ها را تشویق به حرف زدن کنید.

وقتی ساکت می‌شویم و به فکر فرو می‌رویم لطفا ما را قضاوت نکنید

دنیای درون یک درونگرا، زنده و فعال و شفاف است و همه چیز را عمیقا پردازش می‌کنند؛ بنابراین خیلی وقت‌ها غرق رویاپردازی یا افکار خود می‌شوند و ممکن است ناگهان سکوت کنند. پس لطفا با یک حرکت ناگهانی آن‌ها را از دنیای‌شان بیرون نکشید و نپرسید: «چرا اینقدر ساکتی؟» یا «کجا‌ها سیر می‌کنی؟ برگرد پیش ما روی زمین!».

انتظار نداشته باشید زود به زود با شما تماس بگیریم

درونگرا‌ها برخلاف برونگرا‌ها هر روز با دوستان و اعضای خانواده تماس نمی‌گیرند یا به آن‌ها پیام نمی‌دهند یا هر آخر هفته سراغ‌شان نمی‌روند؛ و این معنی‌اش این نیست که آن‌ها را فراموش کرده‌اند. آن‌ها منتظر فرصتی هستند تا اوقات بهتری با شما داشته باشند.

منابع: learning-mind, introvertdear

هدی بانکی
انتشار یافته: 53
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/07/26
عالیییی من هم درونگرا هستم فکر میکنم نصف افراد جمعیت درونگرا هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
نه بابا! اگه بودند به ما به چشم موجود عجيب و بي ادب نگاه نمي كردند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
خیلی جالب بود هیچوقت فکر نمیکردم این رفتارای جزئی و کوچیکم ک برام عادیه اینجا بخونمش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
خیلی بده که مورد قضاوت قرار بگیریم و به ما بگن مغرور هستیم یا آدم نمیخوایم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
اتفاقا الان بیشتر مردم درونگرا شدند به زور با همدیگه حرف میزنند
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/07/26
مطلب جذابی بود. ممنون از برترین‌ها...
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/07/26
من قبلا برونگرا بودم اما حالا کاملا درونگرا هستم، این صفات در من هست مخصوصا اینکه اصلا دوست ندارم کسی سرزده به خونم بیاد یا گاهی تلفن رو جواب نمیدم، قبلنا دوست داشتم دوروبرم شلوغ باشه اما الان آرامش در خلوت و سکوت هست برام!
Netherlands
14:02 - 1398/07/26
دقیقا شخصیت شوهر بنده
درونگراها از آدم به دورن انگار
پاسخ ها
شرا
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
این مقاله میخواستبگه که شوهرشما از آدم بدور نیست بلکه سیستم مغزیش وساختار عصبیش اینطوریه.نه بیماره نه از ادم بدوره فقط اینطوریه .مثل اینکه پوست یکی سفیده ویکی سیاه.
Netherlands
14:20 - 1398/07/26
منم بواسطه شرایط این شخصیتی شدم تا حدودی
اینکه متن گفته کارهاشون به نظر خودشون منطقیه من همشو میتونم توضیح بدم
این یکیش:
مثلا خودم وقتی میخوام به خونه دوستی برم که به ترتیب میتونم به درب آپارتمانش برم یا زنگ آیفونو از پاین بزنم یا به تلفن ثابت خونش زنگ بزنم یا موبایلش.
حتما همیشه به موبایل زنگ میزنم که حریم شخصی بهتر رعایت بشه ، برعکس خیلی ها که با ایل و طایفه بی خبر پشت در آپارتمان میرسن و درکشون نمیرسه شاید زن و شوهر از خیلی جهات آماده نباشن!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
شاید زن و شوهر از خیلی جهات آماده نباشن؟
مثلا از چه جهاتی؟
لطفا بیشتر توضیح بدهید.
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
این یجور ملاحظه کردنه. با اون قضیه درونگرایی فرق داره
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1398/07/26
با درونگراها مهربان باشیم. آن ها وحشی یا مغرور نیستند فقط باید تشویقشون کرد به حرف زدن
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1398/07/26
من هم درونگرام و به نظرم همشون درست بودن. هیچ هم عجیب نیستن. منطق پشتشونه.
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1398/07/26
اصلا منطقی نبود،این ویژگی افراد درونگرا نیست بیشترویژگی افراد تنها و دور از جمع هست،خیلی از افراد تو جمع دوستانشون شاد و پرصحبت هستند ولی تو جمع خانواده نه،یا توبسیاری از جمع ها حضور دارند ولی کم صحبت هستن و بیشترفکرمیکنند و احساساتشون رو بروز نمیدن،اکثر درونگراها هم تو جمع حضور دارن ولی در درون خودشون سیر میکنند
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1398/07/26
وای چه جالب دقیییقا درست بود خودمم اینجوریم و اصلا تاحالا به رفتارام فکرنکرده بودم کاش بقیه درکمون کنن
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1398/07/26
من هنوز نفهمیدم کدومم؟؟؟
پاسخ ها
شرا
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
اگه نمیدونی مطمئن باش برونگرایی دوست من
France
21:23 - 1398/07/26
دقیقا انگار داره منو توصیف میکنه!
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/07/26
درون گرا بودن عالیه اصلا دیگران رو که همیشه نیازمند دیگران هستن را درک نمی کنم تنهایی رهایی و اسودگیه
United States
22:56 - 1398/07/26
حالا یه برونگرا بیاد و بگه، ما درونگراها واقعا عجیبیم؟!!
تو رو خدا کار بهمون بدید. تو این دنیا، من انقدر به سختی کار گیر اوردم. هر روز فقط دعا میکنم تلفن شرکت زنگ نزنه:(
بیاید قبول کنیم که دنیا برای برونگراها ساخته شده. کسایی که زیاد حرف میزنند، وقتی هیجی هم حالیشون نیست، به همه جا میرسند. دنیا، دنیای شواف هست و بیجاره درونگراها که همیشه ساکت اند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
دنیا دنیای شوافه و شیاف
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1398/07/26
رفتارهاي من هم اينجوريه
البته من يه پاترول داشتم به خاطر همين تنهايي خيلي بيرون و گردش خارج شهر ميرفتم ولي مادرم مجبورم كرد كه بفروشمش چون ميگفت خارج شهر تنها بري خطرناكه!!!
الانم از اول تا اخر هفته صبح تا بعد از ظهر سركار و روزهاي تعطيل هم تمام مدت در خانه مي مانم
در مهماني ها هم اغلب شنونده هستم و به ندرت كسي با من صحبت ميكنه
دايي ام به مادرم ميگه پسرت از بي غمي و بي خيالي اين كارا رو ميكنه
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1398/07/27
منم درونگرام ، همیشه توی زنگای ورزش مدرسه مشکل داشتم ، چون مجبور بودم با بقیه والیبال بازی کنم ... همیشه ورزشای انفرادی رو خیلی دوس داشتم و از ورزش های جمعی فراری بودم و هستم ... ولی خب تنها ورزشی که دوازده سال مدرسه باید تحملش میکردم همین والیبال بود هیچ انتخواب دیگه ای هم نداشتم !واسه همین زنگای ورزش برای من عذاب آور ترین چیز دنیا بود!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
دقیقاااااا
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1398/07/27
متاسفانه اطرافیانم هرگز نمیخوان با منِ درونگرا کنار بیان و هر روز براشون عجیب تر از قبلم
Iran, Islamic Republic of
03:00 - 1398/07/27
منم دقیقا همین خصوصیات رو دارم، ولی اکثر دورو بریام درک نمی کنن.
Netherlands
10:04 - 1398/07/27
درونگرایی یه درده
پاسخ ها
شرا
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
نه درد نیست یجور خلق وخو .ماها اینجوری هستیم.اینجوری نگاش نکن .بنظرم بیشتر بعنوان ی نکته مثبت تواخلاقمون نگاهش کن
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1398/07/27
خیلی خوب و دقیق دنیای ما درونگرا ها رو توصیف کردید...کاش همه میتونستن درکمون کنن و از رفتارمون شاکی نباشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
این متن از جهان اول اومده از توصیه های خانم باجی من نیست که یه 200 سال جلوتره
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1398/07/27
چقدر سخته اینطوری باشی و با یه برون گرا ازدواج کنی هر چی هم توضیح بدی که بابا تو رفت و آمدت زیاده میگه تو عجیب و غریبی در حالی که نصف آدما همینطوری هستن
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1398/07/27
بسیار متن خوبی بود بیشترشون در مورد من صدق میکرد
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1398/07/27
مورد آخر خیلی دقیق و بجا بود
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1398/07/27
منم درونگرا هستم واین خصوصیات با من کاملا صدق میکنه.ولی کاش بقیه که برونگرا هستن ما رو درک کنن.هیچ کس منو درک نمیکنه وقتی میگم نمیخوام توی مهمانی شلوغ باشم
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1398/07/28
منم درونگرام ، مسیرهایی رو انتخاب می کنم که کمترین آشنا رو ببینم
دوست دارم دور و برم خلوت باشه، از بچگی به زندگی مجردی و تکی فکر میکردم
بعضا هم که با کسی همصحبت میشم و زیادی صحبت می کنم ، بعدش حالم بده
امکاناتش رو داشته باشم ، میرم یک جایی که زیاد آدم دور و برم نباشه ، فقط برای تهیه آذوقه و موارد ضروری بیام بیرون
آدم ها آزاردهنده هستند ، علی الخصوص آدمهای این دور و زمون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
دقیقا مثل من ولی من آدم شبیه خودم برا دوستی پیدا نمیکنم
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1398/07/28
یعنی همه درون گران دیگه
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1398/07/28
من زمان کودکی و نوجوانی با همسن و سالهام زیاد میجوشیدم
اما هر چه زمان گذشت، بیشتر به درستی این سخن پی بردم که میگه:
دلا خو کن به تنهایی که از تن ها بلا خیزد
سعادت آن کسی بیند که از تن ها بپرهیزد
برخلاف آنچه تبلیغ شده، بشر موجودی اجتماعی نیست. موجود اجتماعی به زنبور و مورچه و موریانه گفته میشه. انسان بیشتر شبیه عنکبوتهایی است که در یک محیط کنار همدیگه تار می تنند یا گرگهایی که به شکل گلّه ای میرن شکار
Iran, Islamic Republic of
03:19 - 1398/08/01
خداروشکر فهمیدم تنها نیستم
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1398/08/03
هیچ درون گرایی از دست فک و فامیل های فضول ما نمی تونه در بره و اصلا نمی تونه بهانه بیاره ،چون تا ته و توی قضیه رو در نیارن ول نمی کنند ،مثلا بگو شرمنده کار دارم نمی تونم بیام ،میگن خب کارت چیه ؟ واجب تر از دیدار فامیله ؟
خب مهمونی باشه تا روزی که کارت تموم بشه ،خودت خبر بده !

البته بعدشم صد بار زنگ میزنند ،اصلا اجازه نمیدن خلوت داشته باشی !
پس فرداش هم میان میگن ضامن وام 40 میلیونی شو ،اگر جرات داری بگو نه !!!
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/08/07
لعنت ب زنگ تلفن و زنگ درب!

من حتی وقتی توی فیلم صدای دینگ دانگ آیفون میاد ک شبیه زنگ خونه ماس، عصبی میشم.
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/08/26
تو دوران کودکی چه مهمونیهایی که دوست نداشتم برمو با چشم گریون بردنم ،،، الان که الانه از مهمونی و شلوغی بدم میاد و هیچ رفت و آمدی ندارم ،،، از لیست مخاطبین گوشیم بدم میاد ،،، زنگ آیفون رو اصلا ج نمیدم ،،، زنگ موبایل رو هم فقط اونایی که واجب هستن ،،، و ای کاش اطرافیان بدونن که این از درونگراییه و آدم رو مجبور به رفتن به جایی یا دیدن افراد دیگه نکنن خصوصا والدین در برابر کودکانشون ،، مرسی از این مطالب مفیدو خوبتون
پاسخ ها
شرا
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
چقدرشباهتهامون درموضوعات مشترک زیاده.فراری از تلفن
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1398/08/29
اینا رو انگار مو به مو از رو زندگی و رفتار و شخصیت من نوشتن حالا یه چند سالیه فهمیدم اسمش درونگراییه قبلنا که نمیدونستم چقدر احساس گناه داشتم و اعتماد به نفس و عزت نفسم داغون بود چون فکر میکردم یه ضعف خودخواسته در روابط اجتماعیه و چقدر بی عرضه و غیراجتماعی ام که یه کار ساده مثل تلفن جواب دادن اینقدر ازم انرژی میگیره و اونطرف مقابل هم در بهترین حالت فکر میکرد مغرور و بی ادبم. کاش بقیه هم بدونن قصیه چیه اینقدر آزارمون ندن بذارن تو حال خودمون باشیم.
Iran, Islamic Republic of
06:06 - 1399/01/08
موضوع جالب توجه اینه که باتوجه به تعدادونوع نظرات درصد بالایی درونگرا هستند(منجمله خودم)مثلا اغلب ازم شکیندکه چراجواب تلفنونمیدم!مجبورم دروغ بگم که خواب بودم یا...اوصولا بجای تلفن زدن پیام میدم چون حرف زدن سخته برام.ظاهرا توجمع خیلی شلوغ وشوخم ولی دراصل این نقابیه برای فراره از اینکه موردکنکاش واقع بشم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج