احداث باغ جدید ایرانی در تهران
۹۱۰۴۶۱
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
۲۸۰۱
شهردار منطقه 5 تهران گفت: احداث فاز نخست باغ ایرانی با هدف ساماندهی و تعیین تکلیف باغات رها شده انجام شد.

خبرگزاری فارس: فریدون حیدری درباره ساماندهی باغ‌های رها شده در منطقه ۵ اظهارداشت: از اولویت‌های کاری منطقه تعیین تکلیف باغ‌هایی است که می‌توان از آن‌ها برای استفاده منافع عمومی بهره گرفت و به‌طور جدی به دنبال این هستیم تا از تخریب آن‌ها جلوگیری و با حفظ تک تک درختان منطقه، فضایی مناسب برای تفرج شهروندان فراهم کنیم.

احداث باغ جدید ایرانی در تهران

وی افزود : یکی از باغ‌هایی که شهرداری منطقه آن را به تملک خود در آورده، تکه باغی به مساحت حدود ۹۰۰۰ متر مربع در خیابان الهی است که با ۴۶۵ درخت سبز به‌صورت مداوم آبیاری، علف کشی و نظافت می‌شوند. در نظر داریم با حفظ درختان این باغ پس از فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب، انواع گل و گونه‌های گیاهی در آن بکاریم و فضایی تفرجگاهی برای شهروندان مهیا کنیم.

حیدری در ادامه گفت: در فاز اول اجرایی مقرر شد که زمین ضلع شرقی باغ حد فاصل دیوار کاه گلی خیابان دانش تجهیز شود و معاونت فنی وعمرانی منطقه در حال فراهم سازی فرآیندهای زیرساختی ، نصب آلاچیق و نقشه‌برداری است و پس از آن، طراحی کاشت گونه‌های گیاهی را اداره فضای سبز منطقه انجام می‌دهد.

شهردار منطقه ۵ اظهارکرد: فاز دوم هم با حفظ تمامی باغات در سال آینده انجام می‌شود تا به عنوان فضای تفرجگاهی و عمومی در قالب باغ ایرانی، شهروندان از آن بهره مند شوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج