زمان پاسخگویی به حریق ۵ دقیقه و ۵۵ ثانیه است
۹۱۲۷۴۰
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
۳۵۳۴ 
مدیرعامل سازمان آتش نشانی گفت: نه در نگهداشت و نه در تجهیزات آتش‌نشانی به دلیل تحریم مشکلی نداریم.

خبرگزاری ایلنا: مهدی داوری صبح امروز در حاشیه حضورش در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران به مناسبت روز آتش نشان در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه بودجه‌های تخصیص داده شده به آتش نشانی در این دوره مدیریت شهری سبب شده با سرعت بیشتری نسبت به خرید و نوسازی تجهیزات اقدام کنیم و در خرید اقلام و تجهیزات آتش نشانی برنامه‌های مفصلی داریم که بخشی از آنها اجرایی شده است.

زمان پاسخگویی به حریق در تهران ۵ دقیقه و ۵۵ ثانیه است

وی با بیان اینکه امسال خودروهای سبک‌تر آتش نشانی به تجهیزات اطفای حریق مجهز می‌شوند تا در بافت فرسوده و در معابر باریک عملیات انجام دهند، گفت: از تکنولوژی‌های جدید از جمله پهپاد آتش نشانی نیز استفاده می‌ شود، هر چند که پهپاد آتش نشانی فعلا در مراحل ارزیابی حریق استفاده می‌شود و هنوز به فاز عملیاتی نرسیده است.

داوری با بیان اینکه در پاییز امسال طرح ایمنی خانه به خانه اجرا می‌شود، گفت: این به معنای آن نیست که در همه خانه‌ها را می‌زنیم بلکه معتقدیم بسیاری از رفتارها در خانه‌ها می‌توانند با احتیاط بیشتری باشند و حریق را کاهش دهند. به همین دلیل هر کدام از شهروندان که مایل بودند، به آنها مشاوره می دهیم و این آموزش‌ها به صورت رایگان خواهد بود.

وی درخصوص زمان اجرای این طرح گفت: طرح ایمنی خانه به خانه از اواخر آبان ماه اجرا می شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران در پاسخ به سوالی درخصوص کمبود تحهیزات به دلیل تحریم ها گفت: نه در نگهداشت و نه در تجهیزات مشکلی نداریم.

داوری در خصوص زمان پاسخگویی به حریق در شهر تهران اظهار داشت: این زمان در دنیا 6 دقیقه است که یک دقیقه برای اطلاع رسانی‌، یک دقیقه تجهیز و تحلیل و 4 دقیقه به عنوان زمان سفر پیش بینی می‌شود که میانگین پاسخگویی آتش نشانی تهران 5 دقیقه و 55 ثانیه است که البته این زمان میانگین است و ما در نقاطی همچون مرکز و شمال شهر تهران که ترافیک زیادی وجود دارد، مجبور هستیم ایستگاه‌ها را افزایش دهیم تا پاسخگویی بهتر انجام شود.

وی افزود: در حال حاضر 131 ایستگاه در تهران وجود دارد که باید تا پایان برنامه سوم عدد ایستگاه‌ها به 145 ایستگاه برسد و در حال بررسی جانمایی ایستگاه ها هستیم.

داوری در خصوص برگزاری جلسات ارتقای ایمنی ایستگاه‌های مترو گفت: بیش از یک سال است که به جلسات دوره‌ای با مسوولان مترو برگزار می کنیم و در همه موضوعات مترو همچون ایستگاه، قطار، تونل و غیره موضوع ایمنی را پیگیری می‌کنیم که ضوابطی در این رابطه در حال تدوین است که به جمع بندی خواهیم رسید.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج