پورعلی‌فرد: هادی چوپان با پول فدراسیون حرفه‌ای شد
۹۱۳۷۸۶
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۸
۳۹۲۵ 
رییس فدراسیون بدنسازی در واکنش به انتقادات نفر سوم مسترالمپیا مبنی بر عدم حمایت از او، گفت: ما بر اساس قانون نمی توانیم هیچگونه حمایتی از ورزشکاران حرفه ای داشته باشیم و یک ریال هم نمی‌توانیم برای آن‌ها هزینه کنیم.

خبرگزاری ایسنا: رییس فدراسیون بدنسازی در واکنش به انتقادات نفر سوم مسترالمپیا مبنی بر عدم حمایت از او، گفت: ما بر اساس قانون نمی توانیم هیچگونه حمایتی از ورزشکاران حرفه ای داشته باشیم و یک ریال هم نمی‌توانیم برای آن‌ها هزینه کنیم.

ناصر پورعلی‌فرد در گفتگویی درباره انتقادات هادی چوپان نفر سوم مسترالمپیا از فدراسیون بدنسازی بدلیل عدم حمایت از وی که باعث شد ۴ سال علی‌رغم دعوت به این رویداد نتواند ویزای آمریکا را دریافت کند، اظهار کرد: هادی چوپان پیش از آنکه وارد فاز حرفه‌ای شود، ورزشکار آماتور ما بوده و سال ها با هزینه فدراسیون در قالب تیم ملی به رویدادهای بین‌المللی و مسابقات جهانی اعزام شد. او باید قدر نعمت را بداند چرا که اورال شدن او با حمایت‌های فدراسیون بدنسازی و هزینه‌های فدراسیون بوده است.

پورعلی‌فرد: چوپان با پول فدراسیون حرفه‌ای شد

*حرفه‌ای ها در سراسر جهان با پول خودشان به مسابقات می‌روند

رییس فدراسیون بدنسازی افزود: قانون فدراسیون بدنسازی بر این اساس است که ما به عنوان یک فدراسیون آماتور فعالیت می‌کنیم و حق هیچگونه حمایتی از ورزشکارانی که وارد فاز حرفه‌ای می‌شوند نداریم. فکر می‌کنم در کشور ۱۰ تا ۱۲ ورزشکار داریم که وارد فاز حرفه‌ای شده‌اند و می‌توانند با هزینه‌های خودشان در مسابقات مختلف حرفه‌ای ها در سراسر جهان شرکت کنند، اما فدراسیون اجازه قانونی برای حمایت از ورزشکاران حرفه‌ای را ندارد.

حتی بودجه‌ای هم که به فدراسیون می‌دهند در یکی از بندهای آن به صراحت آمده حق ندارید حتی یک ریال نیز در ورزش حرفه‌ای هزینه کنید، این دستور دولت و وزارت ورزش است و ما نمی‌توانیم از آن تخطی کنیم. اگر دوستان مبالغی را که می‌گویند از جیب داده اند نیز درست باشد ما اصلا نمی‌توانیم چنین مبالغی هزینه کنیم.

*برخی‌ها دوستان موج سواری می‌کنند

وی خاطرنشان کرد: اگر هم ما بخواهیم از ورزشکاران حرفه‌ای مثل هادی چوپان حمایت کنیم، شورای برون مرزی اجازه اعزام نمی‌دهد و هر گونه حمایتی خلاف قانون است. در تمام کشورهای جهان نیز همین موضوع رعایت می‌شود و فدراسیون‌های بدنسازی نمی‌توانند از ورزشکاران حرفه‌ای کشورشان حمایتی داشته باشند.

تمامی ورزشکاران حرفه‌ای بدنسازی در جهان با هزینه‌های خودشان عازم مسابقات مختلف می‌شوند و جوایزی را هم که دریافت می‌کنند برای خودشان است. متاسفانه برخی دوستان بدلیل بی‌اطلاعی از قوانین و یا دلایل دیگر موج سواری می‌کنند و مواضع نادرستی می‌گیرند.

*در مسترالمپیا هیچ تست دوپینگی گرفته نمی‌شود

پورعلی‌فرد با بیان اینکه در رقابت‌های مسترالمپیا بر خلاف رقابت‌های زیر نظر فدراسیون جهانی، تست دوپینگ از ورزشکاران گرفته نمی‌شود، گفت: مسترالمپیا اصلا با آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ قرارداد ندارد و از نفرات شرکت کننده هیچ تست دوپینگی هم نمی‌گیرند، بنابراین ما بر اساس قانون نمی‌توانیم از رقابتی که اصلا تست دوپینگ در آن گرفته نمی‌شود حمایتی داشته باشیم و زیر نظر فدراسیون ورزشکار اعزام کنیم.

* استقبال دبیر فدراسیون از چوپان، دال بر حمایت نیست!

وی درباره کسب افتخار توسط هادی چوپان در رقابت‌های مسترالمپیا که با کسب عنوان سومی همراه بود، گفت: من بدلیل اینکه حضور نداشتم نتوانستم به مراسم استقبال بروم اما دبیر فدراسیون به فرودگاه رفت و من هم این موفقیت را تبریک گفتم، اما این امر دال بر این نیست که ما می توانیم از ورزشکاران حرفه ای حمایت کنیم یا اینکه تحت پوشش فدراسیون باشند.

* حتی برای چوپان حق نامه زدن هم نداشتیم

پورعلی‌فرد در ادامه گفتگو درباره اظهارات کاوه درودی دبیر سابق فدراسیون بدنسازی، مبنی بر اینکه علی‌رغم درخواست کمیته ملی المپیک و تماس خانم طاهریان نایب رییس کمیته المپیک با وی، اما فدراسیون حتی یک نامه نیز برای مساعدت کمیته در درخواست صدور ویزا برای هادی چوپان نداشته است، گفت:از آنجا که ما حق حمایت از ورزشکاران حرفه‌ای را نداریم حتی مکاتبه در حمایت از آن‌ها نیز ممنوع است.

ما اجازه مکاتبه با سفارتخانه‌ها را نیز نداریم تا برای ورزشکاران حرفه‌ای تقاضای ویزا کنیم. خانم طاهریان خودشان چند سال است در ورزش فعالیت دارند و قطعا با همه این موارد آشنایی دارند اما دوستان خودشان تلفن می‌زنند و احتمالا همان را ملاک قرار می‌دهند!

* اگر ما برای ویزا نامه هم می‌زدیم شورای برون مرزی جلوی آن را می‌گرفت

رییس فدراسیون بدنسازی افزود: ما تابع قوانین هستیم چرا که اگر اتفاقی بیفتد ما باید پاسخگو باشیم. اگر هم ما می خواستیم حمایت کنیم شورای برون مرزی مجوز نمی‌داد و جلوی آن را می گرفت. درودی خودش زمانی سرپرست دبیری فدراسیون بوده و عجیب است که از قوانین اطلاعی ندارد.

*دوستان حمایت را فقط مادی می‌دانند

وی در واکنش به این موضوع که آیا درست است که در جریان مسابقات در شیراز اعلام کرده همه گونه حمایتی از هادی چوپان خواهد داشت یا خیر، گفت:در آنجا مسابقاتی بود که خدمتشان رسیدیم و احوالپرسی کردیم.

در آنجا مجری این موضوع را اعلام کرد. دوستان حمایت را فقط مادی می‌دانند اما ما هر کاری که بتوانیم در حمایت از قهرمانانمان انجام می‌دهیم!

*برای ما آبروی کشور مهم است

پورعلی‌فرد در پایان با تبریک این افتخارآفرینی گفت: باز هم می‌گویم او افتخارآفرینی کرد اما ما بیشتر نگران سلامتی ورزشکارانمان هستیم. برای ما آبروی کشور مهم است. من نمی‌خواهم خیلی از مسائل را باز کنم.

فدراسیون جهانی در مسابقات خود زیر نظر وادا با حساسیت زیادی تست دوپینگ می گیرد و اگر مرتکب ۳ دوپینگ شویم ما را محروم می‌کنند، به همین دلیل شدیدا از ورزشکارانمان مراقبت می‌کنیم. در مسترالمپیا اصلا تست دوپینگ نمی‌گیرند چرا که اصلا قراردادی با وادا (آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ) ندارند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:20 - 1398/07/10
پس چکاره اید؟؟؟فقط واسه دزدی خوبید؟؟اگه نمیتونید از ورزشکار حمایت کنید پس چرا فدراسبون راه انداختید؟؟؟وقتی نمیتونید ی نامه بزنید پس چکاره اید؟؟فقط پول مفت بیت المال و میگیربد؟؟؟الان که چوپان خودش افتخار کسب کرده دارید میسوزید و این حرفا رو میزنید،یعنی جوپان دوپنیگ کرده،اقای رئیس امثال شما و سلطانیفر ورزش ایران و نابود کردن،اکه تست نمیگیرن واسه همه نمیگیرن،از شماها کثیف تر و لجن تر خدا خلق نکرده،چشم دیدن موفقیت هیچ کس و نداربد،اقای رئیس میشه بگید بحز کمک مادی چه کمکی ازتون برمیاد؟؟وقتی لیاقت ندارید ی ویزا بگیرید پس عرضه چکاری دارید!!ی مشت ادم جمع شدید ی جا و اسم فوراسیون روش گذاشتید که فقط حقوق و پاداش بگیرید
پاسخ ها
نی اصل.
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
دوست عزیزگفت فدراسیونهای سراسردنیاحق حمایت ازورزشکاران حرفه ای روندارن.مگه علی اکبری که درUFCمبارزه میکنه ازطرف فدراسیون ورزشهای رزمی حمایت میشه.
Iran, Islamic Republic of
07:25 - 1398/07/10
الان حمایت معنوی دقیقا چیه. همین تبریکی که بهش میگی:/
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
پس میشه بگید دقیقا چه غلطی میکنید.دقیقا به کدوم مسابقات ورزشکارارو اعزام میکنید دقیقا بودجتونو صرف چه میکنید
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1398/07/10
احسنت به شما مدیر شایسته و توانمند
خسته نباشی دلاور
سلامتت به خطر نیافته خدای ناکرده این‌قدر زحمت می‌کشی
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1398/07/10
چه بهانه خوبی گیر آورده، چطور افتخارش برای پرچم ایرانه، ولی...
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1398/07/10
جمعش باوا شعر میبافی واسه خودت
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/07/10
تو ک توی اعزام ورزشکار ب یکی از مهمترین رقابتهای جهانی حق هیچ کاری نداری پس دقیقا الان رییس فدراسیون هسی ک چیکار کنی_طرف یجوری حرف میزنه انگار اقا هادی چوپان از ی کشور بیگانه و دشمنشه_اگه یکم درک و تخصص داشتی ک برا رسیدن ب این سطح از آمادگی چ سختی و مشقتی کشیده این مرد الان بجای این یاوه گوییها دهنتو میبستی_کمک و کنار ورزشکارا ک نیستی حداقل با سطح شعور پایینت نمک رو زخمشون نباش و دهنتو ببند
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/07/10
گل بگیرن در اون فدراسیونی ک تو رییسش باشی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج