پسر ایرانی با دختر ملکه آفریقایی ازدواج کرد
۹۱۴۲۳۳
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۴
۲۴۱۳۰ 
داستان زندگی پسر ایرانی که با دختر ملکه قبیله آفریقایی ازدواج کرد: «من و فتی جان به مدت یک سال و چهار ماه نامزد بودیم. من در این مدت متوجه شدم که فرهنگ آن‌ها با فرهنگ ما شباهت‌های بسیاری دارد. همان‌طور که در کشور ما احترام به بزرگ‌ترها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، آن‌ها هم همین دیدگاه را دارند.

روزنامه خراسان: سرنوشت همیشه آن‌طور که فکرش را می‌کنیم، برای زندگی‌مان تصمیم نمی‌گیرد. یک نفر مثل «فرشاد خوانساری» که در اراک به دنیا آمده، هرگز تصورش را نمی‌کرد دست تقدیر او را به دختری برساند که مادرش ملکه یکی از قبایل بزرگ آفریقایی است! در روزهایی که فرشاد در تهران مشغول زندگی و کار است، دختری ازکشور مالی چمدان می‌بندد و راهی ایران می‌شود. آمد و نمی‌دانست که قرار است قلبش را در هوای ایران جا بگذارد. فرسنگ‌ها دورتر از یکدیگر متولد شده‌اند و هزار هزار تفاوت دارند.

تفاوت‌هایی که حضورشان را در کنار یکدیگر در ذهن آدمی، نشدنی می‌کند، اما خبر ازدواج‌شان در یک روز تابستانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود و خیلی‌ها مشتاق دانستن چگونگی ازدواج پسر ایرانی با یک پرنسس آفریقایی هستند، ازدواجی که قواعد اسلامی در آن رعایت شده است بعد از مدت کوتاهی از شروع زندگی‌شان، ویدئویی از آن‌ها پخش می‌شود که چیز زیادی از لوکیشن ماجرا در آن مشخص نیست. شاید کافه‌ای کوچک یا حجره‌ای نقلی باشد.

مرد جوان در حالی که لبخند از صورتش حذف نمی‌شود، با مردمی که از سر کنجکاوی دورش حلقه زده‌اند، اختلاط می‌کند. پوشش این خانم هم با دیگر سیاهپوستانی که تا به امروز در ایران دیده‌ایم، فرق دارد. شالی حجیم که دور سرش گره زده است، مرا به یاد نقاشی‌های کوبیسم و مجسمه‎های انتزاعی و کشیده زنان آفریقایی می‌اندازد. بعد از کمی جست‌وجو، صفحه اینستاگرام داماد را پیدا می‌کنم.

تصاویر را تک تک تماشا می‌کنم و از کنار هم قرار گرفتن دو چهره‌ای که در ظاهر اندک شباهتی با یکدیگر ندارند و در دو فرهنگ متفاوت بزرگ شده‌اند، غرق در شگفتی می‌شوم که زاییده، پرتره‌ای جدید از چهره عشق در من است. دیگر صبر را جایز نمی‌دانم و گفت‌وگویم را با فرشاد درباره عشق‌شان که به ظاهر رنگ و بوی دیگری دارد، شروع می‌کنم.

پسر ایرانی با دختر ملکه آفریقایی ازدواج کرد

بانوی آفریقایی و آقای مترجم

فرشاد اصالتا اراکی و در رشته عمران درس خوانده است. ۲۹ سال سن دارد و خانمش «فَتی بوکوم» با او همسن و سال است. از کارش که سوال می‌کنیم این‌طور توضیح می‌دهد که در کنار انجام پروژه‌های عمرانی، پاره‌وقت به کار مترجمی زبان فرانسه مشغول است.

فرشاد می‌گوید که آن‌ها در همین ایران خودمان با هم آشنا شده‌اند. شاید برایتان عجیب باشد و بپرسید بانوی آفریقایی در ایران چه می‌کرده است؟ فرشاد در این باره می‌گوید: «دو سال پیش «بوکوم» برای تجدید دیدار با دوستی پارسی زبان به ایران سفر می‌کند.

درست در همین ایام است که من برای مترجمی به هتل اقامت او رفتم و حکایت عاشقی ما آغاز شد.» «بوکوم» اصلاتا اهل کشور مالی است و مادرش ملکه یکی از قبایل بوده، پدرش هم یک دیپلمات است و هرازچندگاهی برای دیدار با دیپلماتی ایرانی که از دوستان قدیمی‌شان است، به ایران سفر می‌کند. فرشاد با خانواده بوکوم همراه و آهسته آهسته رشته‌هایی از اشتراک در میان آن‌ها درخشان می‌شود.

به همین سبب است که تصمیم می‌گیرند بیشتر با یکدیگر در ارتباط باشند. اندک زمانی نگذشته است که «بوکوم» بی‌خبر و غافل گیر کننده در روز تولد فرشاد به ایران باز می‌گردد. فرشاد در این باره می‌گوید: «فتی‌جان، خوشحال کردن مرا بلد است. دغدغه‌هایم را می‌داند و خواسته‌هایم با اهداف او در یک مسیر مشترک قرار گرفته است. محبت بین ما عشق در یک نگاه نیست. ما از روی یک علاقه زودگذر تصمیم به ازدواج نگرفتیم و مدت زمانی حدود یک سال را صرف شناخت یکدیگر کردیم.»

خانمم شیفته ایران و ایرانی است

مسائل زیادی وجود دارد که فرشاد و همسرش باید بر سر آن‌ها توافق کنند، از کشور محل زندگی‌شان بگیرید تا رسم و رسوم متفاوت درباره جهیزیه و .... فرشاد در این باره می‌گوید: «خانم من در لندن زندگی می‌کند و مشغول به کار است. به همین علت توافق کرده‌ایم تا پنج سال ابتدایی زندگی مشترک‌مان را در لندن بگذرانیم و بعد از آن راهی ایران شویم. او مشکلی با زندگی در ایران ندارد و آن‌قدر در این مدت بازخوردهای مثبت از سمت ایرانی‌ها دریافت کرده که شیفته ایران شده است.

درباره رسم مهریه که با او صحبت کردم، کمی فکر کرد و گفت: ۱۰ شتر سفید می‌خواهد، بعد خندید و ادامه داد که شوخی کرده است. در نهایت چیزی از من نخواست. مراسم عروسی‌مان را هم خودمان مدیریت کردیم و با پس‌اندازی که داشتیم، جشن گرفتیم. نیازی به جهیزیه و وسایل جدید هم نمی‌بینیم، چرا که هر دوی مان تا حدودی وسایل اولیه و ضروری شروع یک زندگی دو نفره را داریم. از نظر قواعد پوشش در ایران هم خانمم مشکلی ندارد.

فَتی پوششی به عنوان حجاب استفاده می‌کند که در زادگاهش وجود داشته و با آن بزرگ شده است. او موهایش را با همان پوشش مخصوص می‌پوشاند و حجابش کامل‌ هست. این در حالی است که او در لندن زندگی کرده و هیچ اجباری برای انتخاب حجاب نداشته است. او معتقد است حجاب باعث می‌شود تا حریم زندگی آدم‌ها بیشتر حفظ شود. تمام این موارد باعث شده است که خانم من احساس نزدیک تری به ایران و ایرانی داشته باشد.»

پسر ایرانی با دختر ملکه آفریقایی ازدواج کرد

تنها داماد ایرانی‌ام که رنگ ماشین عروس را ندیده!

تصور می‌کنید که مراسم ازدواج چنین زوجی، چطور برگزار خواهد شد؟ یک دختر آفریقایی که مادرش ملکه بوده است از شوهرش چه توقعاتی برای برگزاری چنین مراسم مهمی خواهد داشت؟ فرشاد که توقع پرسیدن چنین سوالی را داشت، می‌گوید: «حدس می‌زدم که این سوال را بکنید چراکه مردم زیادی درباره اش کنجکاو هستند! البته مراسم ازدواج‌مان از نظر نحوه برگزاری تفاوت چندانی با بقیه عروسی‌های ایرانی نداشت، اما شاید من تنها داماد ایرانی باشم که رنگ ماشین عروس را ندیده است!

در عروسی‌های ایرانی معمول است که داماد دنبال عروس خانم به آرایشگاه می‌رود، اما من عروس را تا اواسط مجلس ندیدم! او به همراه پدرش و به سبک عروس‌های اروپایی از آرایشگاه با ماشین عروس به تالار آمدند. بزرگ‌ترین تفاوت جشن ما در مهمان‌های رنگارنش بود. ما از تمام نقاط دنیا مهمان داشتیم.

روسیه، کانادا، مالی، فرانسه و .... می‌دانید که در دنیا پشت سر کشور ما حرف‌ها و دروغ‌های ترسناک زیادی وجود دارد. به همین دلیل ایران در اولویت مناطق گردشگری افراد قرار نمی‌گیرد. رسانه‌ها و پروپاگانداها مردم اروپا و دیگر کشورها را می‌ترسانند که ایران کشور ناامنی است. حرف‌هایی که قصد دارند ارتباط دنیا را با ما قطع کنند. با وجود این مهمان‌های مان اعتماد کردند و آمدند.

می‌توانم بگویم صددرصدشان عاشق ایران شدند و تصمیم دارند باز هم به ایران سفر کنند. افزون بر لباس معمولی عروس و داماد، مادرخانمم برایمان یک دست لباس سنتی آفریقایی طراحی کرده بود. غذاهای متفاوت، پوشش و آرایش‌های متفاوت، همه این تفاوت‌ها جشن ما را شگفت انگیز و منحصر به فرد کرده بود.

تفاوت‌هایی وجود دارد، اما ...

ممکن است از نظر بعضی افراد، متفاوت بودن یک دختر و پسر برای ازدواج هم حدی داشته باشد و ازدواج فرشاد و همسر آفریقایی‌اش که به ظاهر هیچ شباهتی ندارند، باورکردنی نباشد.

فرشاد در این باره می‌گوید: «جوانانی را سراغ دارم که تفاوت‌های کوچک را بزرگ می‌کنند. نگاهتان را منعطف کنید تا کیفیت زندگی‌تان بیشتر شود. تفاوت همیشه وجود دارد، شما ویژگی‌های اصلی خودتان را در نظر بگیرید و روی دیگر تفاوت‌ها تمرکز نکنید. من خودم چند ویژگی در نظرداشتم که همان‌ها اهمیت داشت.

می‌خواستم شخص مقابلم یک انسان با اخلاق باشد، صداقت داشته باشد و مرا درک کند. همسرم هم اولویت‌هایش همین بود. این‌که همسرمان فرهنگ، قومیت و نژاد دیگری داشته باشد، سن و سالش پسند جامعه نباشد یا رنگش متفاوت باشد، چه اهمیتی دارد؟

برخی تمام تمرکزشان روی گذشته آدم‌ها ست. آدمیزاد موجود ثابتی نیست، تغییر می‌کند. روی مسائل غیر اساسی برچسب «باید» نچسبانید. پس اگر فردی که مقابل شماست، به شما احساس آرامش می‌دهد، تنها به دلیل چند تفاوت بی‌ارزش از کنار خوشبختی‌تان عبور نکنید. اگر روی تفاوت‌ها پا فشاری کردید، مطمئن باشید در آینده تفاوت‌هایی پیش خواهد آمد که توانایی هضم و گذر از آن‌ها را نخواهید داشت.»

هرجا می‌رویم، از ما عکس می‌گیرند!

«ما خوش شانس بودیم که یکدیگر را از دو نقطه دور دنیا پیدا کردیم. خوش شانس بودیم که در خانواده‌ای به دنیا آمدیم که به دنبال یافتن ایراد و برهم ریختن احساسات عاطفی یکدیگر نیستند. تا به امروز چیزی به جز برخوردهای محبت آمیز از مردم و اطرافیان ندیده‌ایم، با وجود این توجه بیش از حد گاهی اذیت‌مان می‌کند.» فرشاد با این مقدمه می‌گوید: «هرجا که می‌رویم عده‌ای دورمان جمع می‌شوند و عکس می‌گیرند. در خیابان، در بازار و حتی در سفری که به ماسوله داشتیم، یک دقیقه نتوانستیم به تنهایی کنار یکدیگر بنشینیم و از تنهایی و سکوت طبیعت استفاده کنیم.

با این حال ممنون مردمان شریف‌مان هستم که باعث شدند خانمم از تصمیم اش برای زندگی در ایران خشنود باشد. خانمم زبان فارسی را اندک و در حد چند جمله محاوره می‌داند. به همین دلیل کلاس زبان فارسی ثبت نام کرده است. زبان ما به قدری زیبا و آهنگین است که گاهی وقتی با دیگران صحبت می‌کنم، فتی جان تصور می‌کند شعر رد و بدل می‌کنیم.»

پسر ایرانی با دختر ملکه آفریقایی ازدواج کرد

مشتاقم تا بدانم فرشاد چطور توانسته است از پس راضی کردن خانواده‌اش بربیاید. با خنده جواب می‌دهد: «خدا را شکر خانواده فهمیده‌ای دارم. خانواده همسرم هم کوچک‌ترین مانعی برای ازدواج ما ایجاد نکردند. آن‌ها به انتخاب ما احترام گذاشتند». او اولین دیدار فَتی با خانواده‌اش را چنین شرح می‌دهد: «من برای کار در تهران ساکن شده‌ام و خانواده‌ام هنوز در اراک زندگی می‌کنند.

روزی که نامزدم را برای دیدار با خانواده به اراک بردم، مادرم به گرمی از ما استقبال کرد. مگر نشنیده‌اید که ما ایرانی‌ها در مهمان نوازی شهره عام و خاص هستیم و اجازه نمی‌دهیم تازه وارد احساس غربت کند؟». «من و فتی جان به مدت یک سال و چهار ماه نامزد بودیم. من در این مدت متوجه شدم که فرهنگ آن‌ها با فرهنگ ما شباهت‌های بسیاری دارد. همان‌طور که در کشور ما احترام به بزرگ‌ترها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، آن‌ها هم همین دیدگاه را دارند. ایران در ایام قدیم و امپراتوری با کشور مالی روابط بسیار داشته است.

جامعه سنتی و گرم باعث حفظ روابط می‌شود. اگر یک انسان به درجه بالایی از اخلاق رسیده باشد، دیگر خودش را درگیر حواشی ساخت ذهن بشر نمی‌کند. مهم این است که من با همسرم اهداف و آرزوهای مشترک داشته باشیم و در پی آزار یکدیگر و دیگران نباشیم. ما از نظر جغرافیایی فرسنگ‌ها با هم فاصله داشتیم، اما از نظر فکری به قدری به هم شباهت داریم که هنوز برایم معجزه به نظر می‌رسد و جذاب است. فکرش را بکنید یک نفر در این کره خاکی وجود دارد که درست مشابه شما فکر می‌کند و اعتقاد و آرزوهایش شبیه شماست؛ این خیلی هیجان انگیز است.»

گرانی هست، اما چرا خوبی‌های ایران را نمی‌بینیم؟

فرشاد در پایان می‌گوید: «به عنوان آخرین صحبتم، دوست دارم به کسانی که حرف‌هایم را می‌خوانند بگویم دست از منفی‌بافی بردارید. مدام به این فکر نکنید که چه چیزی گران شده است. ما هنوز آن قدر در کشورمان چیزهای خوب داریم که خارجی‌ها با یک سفر به ایران، تصمیم به سفری دوباره می‌گیرند. مشکلات همیشه هست، اما این ما هستیم که مشخص می‌کنیم با تمرکز کردن روی چه چیزی، زندگی‌مان را بسازیم.

خیلی‌ها را سراغ دارم که با درآمدی اندک هنوز به شیرینی‌های زندگی ایمان دارند. زندگی کوتاه است، قدرش را بدانید. برای من اهمیتی نداشت که همسرم متعلق به کدام نقطه دنیاست. تنها به دنبال شخصی شبیه به خودم، با دغدغه‌هایی مشترک بودم.

نگویید همسر آینده من باید شغل و درآمدش و ... چنین باشد تا ظرفیت همسر خوب بودن را داشته باشد. سوال پیچ کردن نه تنها راه درستی برای یافتن اعتماد نیست که اتفاقا آن را تخریب می‌کند. اگر هنوز درگیر این گونه از حواشی هستید به طور قطع هنوز متوجه عمق معنای دوست داشتن نشده‌اید، انتخاب‌تان را با جان و دل دوست ندارید یا هنوز توان درک آدم‌ها را پیدا نکرده‌اید. همه ما انسان هستیم، پس با انسان‌ها، انسان گونه رفتار کنیم.»

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

پسر ایرانی با دختر ملکه آفریقایی ازدواج کرد

برچسب ها:
انتشار یافته: 82
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:02 - 1398/07/11
خوب حالا چیکار کنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
غصه بخوریم یکی با این امکانات وپول واروپا وافریقا گیرما نیامد شانس ما یه دختر ضعیف مردار وسیاه وگرسنه از سودان جنوبی که شب از ترس پیشش خوابمون نمیبره افتاده حالا
صبا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
ببین باد میاد
@@ یا حسین @@
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
خوب عقل کل بگو مبارک باشه انشاالله به پای هم پیر شوید
یعنی این کار را هم‌من‌باید به تو یادآوری کنم
بابا تو دیگه کی هستی.
صدا ووو سیما
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
مبارک باشد چقدر به هم‌میان
امیدوارم در زندگی خوش بخت باشید
هیچ وقت رمز و راز زندگی خود را حتی به مادرتان نگویید تا خوشبخت شوید.
علی
Ukraine
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
هیچ پول میشه همچیز کرد توایران دختره دیگه پول داره بخاطرهمین گرفته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
ملکه دیگه نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
شمالازم نیست هیچ کاری بکنی فقط زبونت برگرده بگو مبارک باشه انشاللا باارامش وآسایش در کنار هم زندگی کنن
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
اينو باش چه براي ما نسخه ميپيچه يکي نيست بگه اگه باباش ديپلمات و پولدار نبود ميگرفتيش؟ چرا نرفتي يه افريقايي سياه پوست فقير رو بگيري؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
بخاطر پوله منم ملکه بود طرف اره میدادم چیکار دارم دخترا بی اصل و نصبه ایرانیو که اهن پرستنو خیانت کار
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
دختره باباش دیپلماته ننش ملکه هست کدوم خری بهش نه میداد مخو گل پسر نوش جونت
Iran, Islamic Republic of
06:05 - 1398/07/11
زبان ما به قدری زیبا و آهنگین است که گاهی وقتی با دیگران صحبت میکنم، فتی جان تصور میکند شعر رد و بدل میکنیم

حالا شعر هم رد و بدل نکنیم، به جاش ..شعر زیاد رد و بدل میکنیم
پاسخ ها
m.amin
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
اعتماد به نفسو خخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
شر و ور که حتما
حق گو
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
درست میگیدبیخودنیست که میگن(شکرشکن شوندهمه طوطیان هند،زین قندپارسی که به بنگاله میرود)
Iran, Islamic Republic of
06:12 - 1398/07/11
تبریک به شما زوج مهربان خوشبخت باشین.
Iran, Islamic Republic of
06:12 - 1398/07/11
خدایا خوشبختشان بفرما
واقعا بهم میان وبانمکن خدابلاوچشم بدازشان دوکند
انشاءالله این پیوندهامقدمه احیای فرهنگ ایرانی اسلامی هرکس درهرجاست نیکوست چون خدا ی همه یکیست گردد
خوشبخت بشید خوشبخت خوشبخت
Iran, Islamic Republic of
06:37 - 1398/07/11
انشاالله بسلامتی موفق باشین التماس دعا یاحق
Iran, Islamic Republic of
06:41 - 1398/07/11
مبارکه..چقدرم زیبا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
سیاه زنگی دماغش را عمل نمودهو زشت است ولی راهی برای پولدار شدن پسر است
Iran, Islamic Republic of
06:44 - 1398/07/11
انشاءالله خوشبخت بشن داماد خوش تیپه اما خدائیش عروس خیلی خوشگله❤
United Arab Emirates
06:45 - 1398/07/11
انشالله .ب پای هم پیر بشین ولی ی سوال اگ باباش دیپلمات و مادرش ملکه قبیله نبود و ی دختر ساده و بی پول بود باز هم باهاش ازدواج میکردی .
چ راهایی هستن برای فرار از بی پولی .
مگه دختران ایرانی چی کم دارن
پاسخ ها
علی
Ukraine
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
امان ازبی پولی
محسن آبی دل
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
بمیرم برات..شوهر میخوای؟؟؟ درس میشه خدا بزرگه
بدون نام
United Kingdom
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
خخخخخ ماشالاازاین عروس صدرحمت از جند بسملابلابه دور
Iran, Islamic Republic of
06:49 - 1398/07/11
ان شاءلله که خوش بخت بشین
مخصوصا همه ی ایرانیان عزیز
Iran, Islamic Republic of
06:53 - 1398/07/11
ان شاءالله همیشه شاد و خوشبخت باشید و روزگار بر وفق مرادتون باشه
Iran, Islamic Republic of
06:55 - 1398/07/11
پسره بخاطر پول دختره باهاش ازدواج کرده
خخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
نه پس عاشق قیافه وحشتناکش شده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
پ ن پ به خاطر رنگ سیاهش،خخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1398/07/11
هرکسی کو دور ماند ز اصل خویش ، بازجوید روز گاری اصل خویش ، فرگشت زیستی به اول پیدایش.
Luxembourg
07:14 - 1398/07/11
وقتی اقامت انگلیس را گرفتی بعدش مصاحبه کن برای چی ۵سال اولو تولندن زندگی میکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
میخواد از تابعیت انگلیسی خانمش استفاده کنه وخودشم بعد ۵ سال پاسپورت انگلیسی بگیره.مردمو چی فرض کردی ؟خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
07:16 - 1398/07/11
'''''' در اینصورت ' همه جوانان ایرانی''' پیش به سوی آفریقا ! ''''''
Iran, Islamic Republic of
07:21 - 1398/07/11
امیدوارم خوشبخت بشن و سالهای سال کنار هم باشن عشقشون پایدار
Iran, Islamic Republic of
07:26 - 1398/07/11
با ارزوی خوشبختی برای تموم جوانا و خودم.. پسره چقد دیپلماتی حرف زده و اینکه ایا اگر دختر از قبیله ادم خواران یا پایین دست افریقایی هم بود پسر قصه ما اینقد شاعر مسلک از چکاوکان میسرود؟ یا خانودش مشکلی نداشتن؟ احیانا پول ک با این ادبیات و طرز فکر رابطه مستقیم نداره؟
پاسخ ها
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
ی دختر فقیر آفریقایی تو ایران وهتل چکار میکنه که عاشق ی پسر مترجم ایرانی بشه
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
از اين دختراي سياه پوست فقير کلي توي ايران داريم که باباشون ديپلمات نيست و تابعيت انگليس ندارن
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
از اين دختراي سياه پوست فقير کلي توي ايران داريم که باباشون ديپلمات نيست و تابعيت انگليس ندارن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
قبیله آدم خوارها؟
فیلم تخیلی زیاد دیدی؟
بیشتر آفریقایی ها با فرهنگ تر از بیشتر ماها هستند.
رنگ پوست سیاه باشه بهتر از اینه که ذهن آدم تاریک باشه
اگر یه سیاه پوست با فرهنگ تربیتت کرده بود که وضعت این نبود
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1398/07/11
مبارکشون باشه
و براشون آرزوی خوشبختی میکنم
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1398/07/11
مبارکه ان شاءالله
زندگی خوب وخوشی درکنار یکدیگر سپری کنید
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1398/07/11
چه افتخاري! ديگه از اين ملكه ها ندارند؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
تو آفریقا ملکه زیاده
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1398/07/11
به کوری چشم دشمنان ..موفق ..موئید و سربلند باشید .
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
08.38 چراچرت میگی افریقایی چیه که دشمنیش باشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
ملکه که میگن اینه؟خداوکیلی یکی این پسررابه یه روانپزشک نشون بده
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1398/07/11
عشق« پول » چه ها که نمی کند ، به به به به ، خدارو شکررررر
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1398/07/11
سلام . جناب آقای فرشاد خوانساری و سرکارخانم فتی بوکوم ، برای شما از درگاه خداوند آرزوی خوشبختی می کنیم ، عشق حد و مرز و رنگ و نژاد نمی شناسد و خدا پیوند دهنده قلبهاست ، زیبا و با نمک است ، آفرین .
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1398/07/11
مبارک انشالله خوشبخت بشن
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/07/11
حس کنجکاوی ایرانیان اول میره طرف افکار منفی که ایرادی در کار پیدا کنند بگذریم کاش سوال شده بود برای ازدواج دختران ایرانی ویا بهتر بگوییم خانوادا های ایرانی به مسائلی اهمیت میدهند که زودگذر و کم ارزش هست که انان نمدهند ایا چشم و هم چشمی هم وجود دارد خرید طلا داشتن مهریه اوردن جهیزیه انچنانی زندگی در مسکنی نو با متراژ بالا در کل تفاوتها رو بفهمیم و یاد بگیریم فکر میکنم انها مهریه رو اهمیت نمیدهند که فردا به اجرا بگذارند یا جهیزیه چی دارن و چی ندارند رو عینک ریز بینی نگاه نمیکنند از زندگی ودیدگاهتون بیشتر بگین ارزوی خوشبختی میکنم برای پسر گل ایرانی و عروس نازنین
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1398/07/11
هر چند بخاطر پولش باهاش ازدواج کردی ولی چهره ی دختره خیلی قشنگه ببین کرم بزنیش سفید نمیشه.خخخ..ولی مبارکتون باشه انشاله به پای هم پیر شین و تمام جوانان ایرانی از این گرانی خلاص شن تا بتوانن سروسامان بگیرن..اگه بچه تون سفید باشه عالیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
نه دیگه بچشون یه رنگی بین دوتاشون میشه،یجورایی مث شیرکاکائو
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1398/07/11
چه فرقی میکنه این نژاد،اون ملیت،ای قوم ! مهم اینه دونفرهمدیگه روپسندیدن ونقاط مشترکی باهم داشتن.انشاالله همه جوونای دنیا عاقبت بخیر بشن.آمین یا رب العالمین
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1398/07/11
چه عروس زیبایییییی
ان شاالله خوشبخت بشن
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1398/07/11
دوروزه گیر دادی به اینا ها
Ukraine
10:23 - 1398/07/11
فقط بخاطرپول امان ازبی پولی ایران داره نابود میشه بخارطر پول رفته دونبال یک سیاه پوش
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/07/11
اقا به بچه هاتون شناسنامه نمیدن اینجوری اشتباه ما رو کردید مگر پارتیتون کلفت باشه
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1398/07/11
انشالله که بعد از ۵ سال زندگی در لندن که اقامت دائم انگلیس رو گرفتی ای خانم پرنسس رو رها نکنی آقا پسر ایرانی عاشق پیشه!!! پسرای ایرانی تا وقتی پول داری عاشقت میمونن بعدش ....
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/07/11
ببینم اگر این خانم دختر یک ملکه نبود همین حرف را می زدی .من حس می کنم داری تبلیغ کارت می کنی .علف باید بدهن بزی شیرین بیاد.خوشبخت باشی .
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/07/11
دختره خشگله فقط سیاه هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
سیاه برزنگی هست
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/07/11
خخخخخ الان افتخار کنیم؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/07/11
فقط اونجایی که میزنه تو سر دخترایی ایرانی داداش بگو بهم ندادن دیگه اینهمه عقده ای بازی نداره
پاسخ ها
دونالد نرامپ
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
خخخخ
دونالد نرامپ
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
عالي گفتي خخخ
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1398/07/11
حالا هر چه هست دلش خواسته اگر کسی عاشق کسی بشه به رنگ و پوستش براش مهم نیست مهم محبته که به دلش نشسته مهم صداقته یک رنگ بی ریا دختر ایرانیم هست زیبا هزار ادعا اطفار میاره جهاز نمیدونم عروسی آنچنانی و بعدشم خودشو میگیره به بدبخت پسر نمیسازه زندگی باید با محبت و زندگی ساده شروع کرد
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1398/07/12
دختر سیاه رنگ را گرفته برای پولش و وقتی پول زیادی بدست آورد میرود بغدخترسفیدی ازدواج میکند،وگرنه دختران سیاه رنگ وسبزه زیبایی ندارند
پاسخ ها
lk
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
من از نزدیک دیدمشون پسره خیلی با شعوره قشنگ معلوم بود عاشق همن خیلی هم مودب بودن
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1398/07/12
ااه،ین دختر سیاه زنگی است
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1398/10/02
همسر زیبایی داره، خوشبخت باشن
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1398/10/02
حسودی نکنید به هم میان خوشبخت بشن وبه پای هم پیر بشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج