نوه ملکه انگلیس از دو نشریه این کشور شکایت کرد
۹۱۴۷۹۱
۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
۷۴۳۱
پرنس هری نوه ملکه انگلیس از دو نشریه این کشور به دلیل آنچه شنود غیرقانونی پیغام های صوتی او و همسرش مگان مرکل خواند، به دادگاه عالی شکایت کرد.

ایرنا: پرنس هری نوه ملکه انگلیس از دو نشریه این کشور به دلیل آنچه شنود غیرقانونی پیغام های صوتی او و همسرش مگان مرکل خواند، به دادگاه عالی شکایت کرد.

دو موسسه «ان جی ان» و «ام جی ان» بعنوان مدیران مسئول سان و میرور تایید کردند که احضاریه دادگاه را دریافت کرده اند. جزئیات بیشتری درباره محتویات این پرونده منتشر نشده اما گفته شده است شرکت حقوقی کلینتون که قبلا شکایت های مرتبط با شنود مکالمات را به سرانجام رسانده، این پرونده را برعهده گرفته است.

گاردین احتمال می دهد این پرونده به ماجرای جنجالی شنود مکالمات سال ۲۰۰۰ بی ارتباط نیست که در جریان آن نشریه خبری «نیوز آف‌دورلد» در اقدامی غیرقانونی به شنود پیغام‌های صوتی پرنس ویلیام (برادر بزرگتر پرنس هری) و سایر شخصیت های انگلیسی دست زد و در پی این رسوایی تعطیل شد.

نوه ملکه انگلیس از دو نشریه این کشور شکایت کرد

این شکایت همچنین درست چند روز پس از آن صورت می گیرد که همسر پرنس هری علیه روزنامه انگلیسی "میل آن ساندی" (Mail On Sunday) به دلیل انتشار نامه شخصی‌اش شکایت کرد. پرنس هری در واکنش به این حادثه رسانه های انگلیس را به باد انتقاد گرفت که بدون درنظر گرفتن عواقب اقدامات خود، علیه افراد جریان سازی می‌کنند.

او با اشاره به نقش رسانه ها در ماجرای مرگ مادرش در سال ۱۹۹۷ گفت: اکنون می بینم که چگونه همسر من قربانی همان نیروهای قدرتمند ناعادل می شود.

به عقیده وی، انتشار نامه شخصی همسرش راهی برای دستکاری نظر خوانندگان و ایجاد تصویر خاصی از او برای افکار عمومی، صورت گرفته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج