پاکسازیِ پایتخت از معتادین
۹۱۵۰۰۶
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
۴۰۹۷
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: امسال، سال پاکسازی پایتخت از معتادین متجاهر است و تاکنون ۲۵ هزار نفر معتاد متجاهر را جمع‌آوری کرده‌ایم که بعضی از آن‌ها نیز شاید ۱۰ بار بازداشت و ساماندهی شده باشند.

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: امسال، سال پاکسازی پایتخت از معتادین متجاهر است و تاکنون 25 هزار نفر معتاد متجاهر را جمع‌آوری کرده‌ایم که بعضی از آنها نیز شاید 10 بار بازداشت و ساماندهی شده باشند.

پاکسازیِ پایتخت از معتادین

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح پاکسازی، ترمیم و تثبیت مناطق شوش، هرندی، مولوی، بازار از لوث وجود خرده‌‌فروشان، توزیع‌کنندگان و معتادان متجاهر اظهار داشت: چندین جلسه برای پاکسازی محلات شوش، مولوی و هرندی برگزار کرده‌ایم و در حال حاضر نیز در مرحله تثبیت و بازسازی این مناطق هستیم.

وی ادامه داد: خداوند این توفیق را به ما داد بعد از 4 دهه از انقلاب کار بزرگی را با محوریت نیروی انتظامی در این مناطق آسیب‌دیده انجام دهیم و امروز ششمین جلسه را با حضور مسؤولین و نیروی انتظامی برگزار می‌کنیم.

سردار رحیمی ادامه داد: این مناطق در حال تثبیت و مردم این منطقه به زندگی جاری خود باز می‌گردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه سخنان خود ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به همکاران خود، گفت: چرا در سال‌های متمادی در حوزه معتادین متجاهر موفق نبوده‌ایم؟ در سال 97 ما دست به یک کار بزرگی زدیم و منطقه بسیار مهم که از لوث وجود معتادین متجاهر رنج می‌بردند پاکسازی کرده‌ایم.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات نگهداری معتادین متجاهر بوده است که این اقدام توسط تمامی دستگاه‌ها و با همراهی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر و پیگیری بی‌وقفه آن و همین‌طور همکاری سپاه، سازمان زندان‌ها و نیروی انتظامی به ثمر رسیده است.

سردار رحیمی گفت: در بحث بازپروری نیز همکاران بهزیستی اقدامات خوبی را انجام دادند و مرکز زیادیان و سروش مهر به سطح نگهداری این معتادین اقدام کرده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: با گذشت چند ماه از سال جاری منطقه‌ای به وسعت بیش از 26 کیلومتر و محل زندگی 300 هزار نفر پاکسازی شده است و امروز وضعمان بهتر از قبل شده است.

وی افزود: تیم‌های ناجا به صورت مرتب از محله شوش، مولوی و هرندی بازدید می‌کنند و می‌توان گفت که این محلات تا 90 درصد پاکسازی شده است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: دره فرحزاد نیز بیش از یک ماه است که گروه ویژه ضربت در آنجا مستقر شده و دیگر نقاط که تحت آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته بود از جمله دامنه رودخانه جاجرود پاکسازی شده است و تلاش می‌کنیم سال 98 سال پاکسازی پایتخت از لوث وجود معتادین متجاهر است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: دیگر شاهد این موضوع نخواهید بود که از میان بوته‌ها معتادین خارج شوند و معتاد متجاهر نیز کمتر در سطح پایتخت خواهید دید.

وی با اشاره به اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر را تقویت کرده‌ایم، گفت: پلیس پیشگیری، گروه ضربت و یگان امداد نیز چندین عملیات موفق و تأثیرگذار در شوش، مولوی و هرندی و همین‌طور دروازه غار انجام داده‌اند و ما احتمال می‌دادیم که معتاد متجاهر از این مناطق کوچ کنند و کلونی‌های دیگری درست کنند که با یک اقدام اطلاعاتی و عملیاتی جلوی این موضوع را نیز گرفته‌ایم.

شناسایی 230 منزل فروش مواد مخدر

سردار رحیمی به اجرای طرح ظفر اشاره کرد و گفت: در مرحله اول طرح ظفر 230 منزل را در اقصی نقاط تهران شناسایی کردیم که به وضوح کار فروش مواد مخدر را انجام می‌دادند و از این 230 خانه 30 منزل پلمب شد و به زودی طرح ظفر 2 اجرایی می‌‌شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تقدیر و تشکر از قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی پا به پای ما همراه بودند و توانستیم موضوع نگران‌کننده حضور معتادین متجاهر در تهران را حل کنیم.

وی افزود: بعد از دستگیری این افراد 6 ماه معتادین متجاهر را نگهداری می‌کنند و پس از آن آزاد می‌شوند ولی ما در این حوزه نه خسته می‌شویم و نه کوتاه می‌آییم بلکه مصمم‌تر عمل خواهیم کرد.

سردار رحیمی افزود: بحث طرح انضباط شهری را نیز آغاز کرده‌ایم و در 10، 15 نقطه که در توزیع مواد مخدر تأثیرگذار هستند را شناسایی کرده‌ایم و در پارک دانشجو که مجموعه‌ای از انواع و اقسام آسیب‌ها را دارد و همین‌طور در بخشی از خیابان ولی‌عصر (عج) بیش از هزاران نفر فعالیت می‌کردند که پاکسازی شد و همین‌طور جنوب بازار عبد‌ل‌آباد نیز پاکسازی شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: در راستای طرح انضباط شهری حد فاصل میدان قدس تا تجریش نیز پاکسازی شد و اقدامات لازم صورت گرفت و ما شاهد این بودیم که در بعضی از محلات مردم عادی جرأت حضور هم نداشتند که در حال حاضر این مشکلات رفع شده است.

وی بیان داشت: از شهرداری نیز تقاضا می‌‌شود در بخش پاکسازی و اقدامات عمرانی در این محله‌ها وارد عمل شود و باید بافت‌های محله‌هایی همچون هرندی، شوش و مولوی تغییر پیدا کند.

سردار رحیمی افزود: در محدوده محلات شوش، هرندی و مولوی 20 تا 30 مسجد بسته شده بود که امروز این مساجد باز شده‌اند و مردم می‌توانند در این مساجد نماز بخوانند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: در کنار کارهای انتظامی اقدامات فرهنگی و ورزشی نیز می‌تواند مکمل باشد و در کنار هم و با قدرت می‌توانیم با قاطعیت و بدون خستگی اقدامات مؤثر بیشتری را انجام دهیم.

وی تأکید کرد: ما از ابتدای این طرح تاکنون 25 هزار نفر را جمع‌آوری کرده‌ایم و شاید بعضی از اینها 10 بار نیز دستگیر و ساماندهی شده باشند.

سردار رحیمی گفت: الان که این باور در دستگاه‌ها وجود دارد 7 ماه است که معتادین متجاهر از پایتخت جمع‌آوری شده‌اند و انسجام عمل و وحدت رویه در این کار داریم و در کنار آن نیز شرایطی مهیا شده که مردم بتوانند در محل‌شان زندگی کنند.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/07/13
دیگه دیر شده چون اعتیاد مثل وبا به جون مردم افتاده یه راهی پیدا تا از مرز وارد نشه صدبار بگیری و آزاد کنی تغیری ایجاد نمی شه باید ریشه را زد
پاسخ ها
AAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
خخخخخخخخخخخخ
داداش امکان ندارد موفق باشید
محال است.
ر ی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
هرگز برای اصلاح دیر نیست
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
احتمالا جمعيت تهران ميشه ده نفر
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
احتمالا جمعيت تهران ميشه ده نفر
AAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
برای پاک سازی معتادان
مکانهای زیادی برای ترک اعتیاد میخواهید که آمار معتادان ۱۰ برابر مکان های شماست
بعضی از معتادان و مواد فروَش ها باید زندانی شوند آیا زندان خالی جهت انجام این کار دارید
پس انجام‌پاکسازی تهران محال است
@@ امام حسین @@
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
سردار گرامی شما برای مردمی صحبت میکنی که کاملا بیدار هستن
جمع آوری معتادان یک سرمایه بزرگ میخواهد که فعلا موجود نیست
بازداشت آنها زندان و نگهداری میخواهد که فعلا موجود نیست
خوب شما دو‌کلید اصلی را ندارید پس چگونه مئتوانید آنها را جمع آوری کنید؟
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1398/07/13
خدا خیرت بده کار بزرگی میکنید .درمورد فضای مجازی و پخش مواد از طریق اینستا گرام و غیره نیز اقدام فرمایید .هر چه در مورد اعتیاد هست نابود کنید که خانواده هاشون نابود شدند
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/07/13
وقتي همش سانسور ميشه نظر نديم بهتره اين سايت فقط کامنت هاي موافقاي مسئولان رو ميچاپه مخالفا همه سانسور ميشن
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/07/13
الحمدلله خدا ریشه اعتیاد رو هر چه سریعتر از مملکت برداره
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/07/13
اینا بی خانمان و کارتن خواب هستند تازه خوشحال میشن گرفته بشن یک جای گرم و نرم غذای درست حسابی حمام خود پلیس گفته ۱۰ بار گرفته شدند چه فایده داره اینا رو میگیرین بعد دوباره تو جامعه رهاشون میکنید باید یک فکر اساسی کرد
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/07/13
اینا بی خانمان و کارتن خواب هستند تازه خوشحال میشن گرفته بشن یک جای گرم و نرم غذای درست حسابی حمام خود پلیس گفته ۱۰ بار گرفته شدند چه فایده داره اینا رو میگیرین بعد دوباره تو جامعه رهاشون میکنید باید یک فکر اساسی کرد
پاسخ ها
shanjani..
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
'' لطفا پاکسازی معتادان را هم از منازل شروع کنید!
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1398/07/17
در این دوران در حق جوانان ومردمی که معتاد شدن خیلی کوتاهی شده ومسئولان همه مقصرند که این بلای بدتر از امریکا به جان مردم افتاد چه بسیار زشت که جامعه ای که دم از کرامت انسانها حرف می زند اینگونه مردم را به روز سیاه بنشانند معتادان متجاهر را باید برد به مکانهایی که روزی سه مرتبه راضی مرگ بشوند وفکر کنم که شما هم کاری بااین وضعیت نتوانی انجام دهید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج