واقعا شهرداری نام شهدا را از معابر حذف کرده بود؟
۹۱۵۲۷۱
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۵
۵۵۳۸ 
از اواسط شهریور ماه 1398 یک خط خبری «مرموز» علیه شهرداری تهران به راه افتاد. تک خطی این خط خبری این بود: شهرداری تهران پیشوند شهید را از مقابل اسامی شهدا در تابلوهای نامگذاری برخی معابر و خیابان‌ها حذف کرده.

روزنامه اعتماد نوشت: از اواسط شهریور ماه 1398 یک خط خبری «مرموز» علیه شهرداری تهران به راه افتاد. تک خطی این خط خبری این بود: شهرداری تهران پیشوند شهید را از مقابل اسامی شهدا در تابلوهای نامگذاری برخی معابر و خیابان‌ها حذف کرده.

تلاش شهردار تهران و برخی همکارانش برای توضیح آنچه صورت گرفته آنگونه که باید و شاید در نظر مخالفان موثر واقع نشد و مخالفان با پافشاری بر ادعای خود همچنان فشار رسانه‌ای که طبعا مقدمه فشار سیاسی بر تحول‌خواهان شهری بود را ادامه دادند.

کار تا آنجا بالا گرفت که محسن هاشمی، رییس شورا به علی اعطا، سخنگوی شورا که از قضا فرزند شهید است ماموریت داد با تشکیل یک کمیته حقیقت ماجرا را کشف کند. این تلاش شورا هم مخالفان را راضی نکرد. گرد و غباری بلند شده بود. فضای مجازی پر شده بود از خبرهای راست و دروغ. هر کس هر چه دلش می‌خواست، نثار اصلاح‌طلبان می‌کرد.

هفته دفاع مقدس در راه بود. طبعا حساسیت ماجرای نام شهدا نوع مواجهه شهرداری اصلاح‌طلبان که از سال 76 از سوی جناح رقیب خود متهم به شهیدزدایی و شهادت‌زدایی از شهر و ذهن شهروندان بودند، زیادتر شده بود. چند روز مانده به آغاز هفته دفاع مقدس، سازمان زیباسازی شهر تهران به عنوان متولی تبلیغات شهری با اکران بیش از هزار آیتم تبلیغاتی در ابعاد و طرح‌های خلاقانه و متفاوت نقطه پایانی به این بحث سیاسی/خبری بیهوده گذاشت.

کاری که سازمان زیباسازی کرد مانند سیلی بود که غبار بر پا شده را با خود برد. از روزی که سازمان زیباسازی شهر تهران تبلیغات خود را با تمرکز بر نام و یاد و خاطره قهرمانان ملی آغاز کرد اگرچه آن خط خبری قطع شد اما کسی از مدعیان نپرسید که اگر نزدیک به یک ماه بمباران خبری شما صحت داشت پس این کار زیباسازی چیست؟ کسی برای متولیان این اقدام شاخه گلی به نشانه تشکر نفرستاد. مخالفان فقط ساکت شدند.

واقعیت این است که از سال 76 که اصلاح‌طلبان پیروز شده‌اند به شکل حیرت‌آوری قیمومیت همه ارزش‌های دفاع مقدس اعم از افتخار رزمندگی و شهادت و جانبازی و حتی اسارت واگذار شده به جناح مقابل اصلاحات و نکته تلخ ماجرا این است که وقتی زندگینامه اصلاح‌طلبان را مرور می‌کنی آنان که سن‌شان به جبهه می‌رسیده یا رزمنده بوده‌اند یا شهید.شهیدانی در خانواده دارند یا سابقه جانبازی و آزادگی دارند.

پیروز حناچی خود رزمنده بوده. علی اعطا و حجت نظری فرزندان شهدا هستند. محسن هاشمی فرزند قائم مقام فرماندهی کل قوا در زمان جنگ بوده.

این رفتار قیم‌مآبانه 20 سال است که ادامه دارد. آیا نمی‌خواهد یک روز تمام شود؟ هر ایرانی با شرفی در هر نقطه از جهان پای قهرمانان ملی که وسط باشد با سربلندی از مقام و جایگاه آنان تجلیل خواهد کرد. این ستایش امری جاری در تاریخ ایران است و از زمان گذشته‌های دور تا رییسعلی دلواری و باکری و همت و چمران و از این پس هم ادامه خواهد یافت. جناحی کردن سرمایه‌های معنوی از ارزش و اعتبار کسانی که دست‌شان به این امر مذموم آلوده است، کم می‌کند. این گرد و غبار که فرو نشست ‌ای کاش یک ‌بار برای همیشه جناح مقابل اصلاحات از مستمسک قرار دادن نام و یاد شهدای والامقام ایران برای فشار به جریان رقیب دست بردارد. شما هزار بار دیگر اصلاح‌طلبان را متهم کنید آنان هزار بار دیگر (نه به خاطر فشار شما) بلکه به خاطر باورشان به تکریم شهدا، تمام تهران که سر جای خود تمام ایران را به یاد شهدا به نام آنان زینت خواهند داد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1398/07/14
حاجی اگه صدا نمیومد شما کار خودتونو میکردین
پاسخ ها
AAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
حنا چی پیگیر آن‌است که نام خیابان ولیعصر را تعقیر دهد
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1398/07/14
کسانی که دانسته و هدفدار در فکر حذف نام ویاد شهدا هستند ان شاالله که به برکت خون همان شهدا هر چه زودتر نیست و نابود بگزدند.
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1398/07/14
با این کارا نمیتوان اشتباه بزرگتون رو ماس مالی کرد
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1398/07/14
شاید شهرداری نام شهدا رو پاک کرده اسم اقازادهای پولدار رو بزاره
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/07/14
انانی که برای دنیایشان ارزشها را ذبح می کنند خدا هدایتشان کند و اگر هدایت نمیشوند رسوا و خوار و ذلیل دنیا و اخرت شوند
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1398/07/14
توجیه کردن و سفسطه بازی نمودن واز شاخ به ان شاخ پریدن که شاخ و دم نمی خواهد.خیلی بیجا کردن که حذف کردن که حالا بخواهی تطهیر کنید.
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
راستی از داداش جناب پیروز حناچی چه خبر؟؟رنگ کردن گنجشک بجایی قناری دیگه خیلی دیرشده ‌!!! حاجی شماخبردارید؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1398/07/14
از این نامردها هر چی بگی برمیاد... .....
United Arab Emirates
11:07 - 1398/07/14
به قول شاعر خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی؟؟!!
خبر را خودتون چاپ کردید حالا دنبال قاتل بروسلی میگردی؟
خبر داغ؟.... میگن ملا نصرالدین داد زد گفت آی مردم سرکوچه دارند نذری میدن. مردم بدو بدو هجوم بردن که نذری بگیرن یهو ملا نصرالدین باخودش زمزمه کرد وگفت نکنه واقعا دارن نذری میدن؟ خلاصه افتادجلو همه به حرکت!!!!
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1398/07/14
بجای اختلاف افکنی درمردم بفکر مشکلات شدیداقتصادی ملت باشید که دراسفندماه و خرداد ماه طلب رأی می کنید اما هیچ توجه ای به مسضعفان ندارین آقایان مسؤل بی خیال .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج