شاخص بورس، هفت هزار واحد عقب‌نشینی کرد
۹۱۵۴۵۶
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
۱۶۹۹ 
شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) هفت هزار و ٩٣ واحد کاهش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ٣٢٠ هزار و ٢١٢ واحد رسید.

خبرگزاری ایرنا: شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) هفت هزار و ٩٣ واحد کاهش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ٣٢٠ هزار و ٢١٢ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ٤٦٦ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ٢٤ هزار و ٣٨٨ میلیارد ریال در ٤٩٣ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ٩٤٧ واحد کاهش به ٩٥ هزار و ٤٢٩ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ٣٠٣ واحد افت به ٦٣ هزار و ٨٨٠ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز هشت هزار و ٧٧٦ واحد کاهش به رقم ٣٧٣ هزار و ٢٨٣ واحد رسید، شاخص بازار اول پنج هزار و ٩٣٦ واحد و شاخص بازار دوم ١٠ هزار و ۹۲۳ واحد کاهش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، گروه دارویی برکت(برکت) با ٤٥ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ٤٥ واحد، نفت بهران (شبهرن) با ٤٣ واحد، نفت پارس (شنفت) با ٤١ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با ٣٧٩ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ٣٧٣ واحد، مخابرات ایران(اخابر) با ٣٤٣ واحد، مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ٣٣١ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ٢٨٨ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ١٨٦ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، بانک صادرات ایران، بانک اقتصاد نوین، فولاد مبارکه اصفهان و مخابرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ٢ میلیارد و ١٧٣ میلیون برگه سهم به ارزش پنج هزار و ٢١ میلیارد ریال داد و ستد شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج