تظاهرات فرانسوی‌ها علیه لایحه بحث‌برانگیز دولت
۹۱۵۶۷۳
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۸
۱۰۸۵۰ 
دهها هزار فرانسوی روز یکشنبه در اعتراض به لایحه جدیدی که «به زنان مجرد و همجنسگرا اجازه می‌دهد تا از طریق لقاح مصنوعی باردار شوند» تظاهرات کردند.

ایرنا: دهها هزار فرانسوی روز یکشنبه در اعتراض به لایحه جدیدی که «به زنان مجرد و همجنسگرا اجازه می‌دهد تا از طریق لقاح مصنوعی باردار شوند» تظاهرات کردند.

به گزارش گاردین، این لایحه نخستین اصلاحات اجتماعی بزرگ توسط دولت «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه به شمار می‌آید و به زنان مجرد و همجنسگرا اجازه می‌دهد تا با استفاده از لقاح مصنوعی باردار شوند.

تظاهرات فرانسوی‌ها علیه لایحه بحث‌برانگیز دولت

لایحه جدید، ماه گذشته میلادی در مجلس سفلی فرانسه تصویب شد و برای آنکه به قانون تبدیل شود باید در سنا نیز تصویب شود. اقدام دولت مکرون برای تصویب این لایحه باعث شد تا روز یکشنبه دهها هزار نفر از معترضان به خیابان‌های پاریس بیایند.

معترضان عمدتاً گروه‌های کاتولیک، فعالان راستگرا، مستمری‌بگیران، زوج‌های دارای فرزند و سایر گروه‌های مخالف بودند. آنها شعار می‌دادند: هر فردی به پدر نیاز دارد.

بسیاری از معترضان در تظاهرات بزرگی که سال ۲۰۱۳ علیه ازدواج همجنسگرایان صورت گرفت، حضور داشتند. قانونی که آن سال در این باره به تصویب رسید موجب بروز تظاهرات‌های گسترده‌ای شد که ماه‌ها به طول انجامید.

در زمان حاضر در فرانسه تنها زوج‌های غیرهمجنسگرا که بیش از دو سال از زندگی مشترک آنها سپری شده باشد، اجازه استفاده از لقاح مصنوعی و سایر شیوه‌های پزشکی بارداری را دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:06 - 1398/07/15
کاش منم ی شهروند فرانسوی بودم کاش
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/07/15
کافی اونجا تصویب بشه یک عده قلیل میگن ما هم می خواهیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج