نگاهی به طرح‌ِ محرم‌سازیِ مدرسه‌های دخترانه
۹۱۵۷۶۵
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
۳۱۸۲ 
طرح استتار و شاداب‌سازی مدارس دخترانه، طرح محرم‌سازی مدارس دخترانه، طرح مناسب‌سازی مدارس دخترانه نام‌هایی هستند که در دو دهه اخیر گاهی کمرنگ‌تر و گاهی پررنگ‌تر از زبان مسوولان سه دولت مختلف مطرح شده‌اند و همه یک محور داشته‌اند: فضای مدرسه برای فعالیت آزادانه‌تر دختران به‌خصوص در زنگ‌های ورزش فراهم شود و بتوانند در مدرسه بدون لزوم حفظ حجاب سر کلاس بنشینند.

روزنامه اعتماد- زهرا چوپانكاره: طرح محرم‌سازي مدارس دخترانه كه در دو دهه اخير گاهي كمرنگ‌تر و گاهي پررنگ‌تر از زبان مسوولان سه دولت مختلف مطرح شده‌اند و همه يك محور داشته‌اند: فضاي مدرسه براي فعاليت آزادانه‌تر دختران به‌خصوص در زنگ‌هاي ورزش فراهم شود و بتوانند در مدرسه بدون لزوم حفظ حجاب سر كلاس بنشينند. 

۷۶ درصد دختران تهراني از كمبود ويتامين دي رنج مي‌برند. كمبود اين ويتامين مي‌تواند منجر به بروز بيماري‌‌هاي قلبي- عروقي و افسردگي شود. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اصلي‌ترين راهكار براي تامين اين ويتامين حياتي در بدن است. در حال حاضر تامين اين نياز براي بسياري از دختران ميسر نيست

 عليرضا كاظمي، معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش به ايسنا گفته : « بايد توجه داشت كه هرچقدر هم ديوارها را بالا ببريد باز هم از آپارتمان‌هاي چند طبقه تسلط و اشراف وجود دارد و چنين كاري معنايي ندارد»

فرحناز مينايي‌پور، مشاور امور زنان وزارت آموزش و پرورش  به «اعتماد» مي‌گويد: «همه مدارس البته نمي‌توانند اين كار را بكنند، اما مدارس خاصي هستند كه مي‌شود اطرافش را بپوشانند يا چادرهايي را روي حياط مدرسه بكشند كه نور آفتاب از آنها رد مي‌شود اما به هيچ عنوان هيچ نامحرمي نتواند فضاي مدرسه را ببيند. در برخي استان‌ها و شهرستان‌ها نمونه اين چادر‌ها نصب شده‌اند. يك مدل ديگر هم مدارسي هستند كه اطراف‌شان پارك است يا آپارتمان‌سازي نشده و مي‌شود با بلند كردن ديوارشان اين مناسب‌سازي را انجام دهند. در مدرسه‌هاي اينچنيني در ورودي را هم به گونه‌اي در نظر مي‌گيرند كه از يك محدوده مشخص هيچ مرد نامحرمي وارد نشود و دختران درون حياط مدرسه راحت باشند.»

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/07/15
حیاط مدرسه رو چادر بکشیم،میشه مرغداری!!!
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
یعنی یه طرحهایی میدن خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1398/07/15
وااااااای اسلام به خطر نیوفته
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/07/15
تو عربستان بعد اسلام دخترا چیکار می کردن ،..احتمالا ویتامین D شربتشو می خوردن.
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1398/07/15
فقط احمقها تنگ نظرترند!
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1398/07/16
بعد اینهمه رعایت حجاب و این حرفا متوجه شدن داره نسل کشی میشه ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج