جلیلی از مشهد نامزد انتخابات مجلس می‌شود؟
۹۱۶۱۵۳
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
۲۴۱۳ 
تصمیم سعید جلیلی برای حضور در انتخابات جدی است. چندی پیش مطرح بود که او می خواهد در تهران سرلیست جبهه پایداری قرار بگیرد و با فهرست اصلاح طلبان به سرلیستی عارف و فهرست شورای وحدت به سرلیستی قالیباف رقابت کند اما خبرها حکایت از آن می کند که او از شهر مشهد به صحنه انتخابات مجلس پا می گذارد.

نامه نیوز: تصمیم سعید جلیلی برای حضور در انتخابات جدی است. چندی پیش مطرح بود که او می خواهد در تهران سرلیست جبهه پایداری قرار بگیرد و با فهرست اصلاح طلبان به سرلیستی عارف و فهرست شورای وحدت به سرلیستی قالیباف رقابت کند اما خبرها حکایت از آن می کند که او از شهر مشهد به صحنه انتخابات مجلس پا می گذارد.

در این میان سئوال بزرگ میزان اقبال افکارعمومی مشهد به فهرست جبهه پایداری با سرلیستی سعید جلیلی است. این مسئله را با حسین امینی فعال سیاسی اصلاح طلب در خراسان رضوی و جواد آرین منش فعال سیاسی اصولگرا در خراسان رضوی به گفتگو نشستیم.

جلیلی از مشهد می‌آید

حسین امینی درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد گفت: صحبت هایش مطرح است. شاید چاره ای غیر از این تصمیم ندارد چون آقای جلیلی در تهران فاقد جایگاه است و در مشهد بیشتر از شهرهای دیگر جایگاه دارد. البته فضای عمومی را از الان نمی توان پیش بینی کرد اما قدر مسلم جبهه پایداری از ایشان حمایت خواهد کرد.

وی درباره میزان قدرت فهرست جبهه پایداری در مشهد با سرلیستی جلیلی برای در حاشیه قرار دادن سایر فهرست های انتخاباتی، یادآور شد: اولا بعید است که از 5 نماینده کنونی مشهد (کریمی قدوسی، امیرحسین قاضی زاده، بحرینی، پژمانفر و شیران) کسی بخواهد جابه جا شود.

فعال سیاسی اصلاح طلب در خراسان رضوی درباره احتمال کنار گذاشتن رضا شیران از سوی جبهه پایداری در مشهد به علت گرایش او به سمت قالیباف و بستن فهرست با سرلیستی سعید جلیلی، اظهار کرد: در این صورت آقای شیران و دیگران هم لیست خود را می دهند. در مجموع باید منتظر ماند و دید ترکیب آن لیست شامل چه کسانی خواهد بود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا پایداری‌ها گفتمان غالب در مشهد هستند؟ گفت: پایداری ها الان هم گفتمان غالب در مشهد نیستند، سال 96 هم برای گرفتن کرسی های شورای شهر خیلی تلاش کردند اما توفیقی به دست نیاوردند و همه کرسی های شورای شهر مشهد در اختیار اصلاح طلبان قرار گرفت.

سرپرست استانداری خراسان در سال 81 اظهار کرد: الان زود است که بگوییم کدام جریان سیاسی در مشهد برای انتخابات مجلس غالب خواهد بود. معتقدم همه چیز بستگی به ترکیب نامزدهای تأییدصلاحیت شده و حال و هوای روزهای نزدیک به انتخابات دارد. الان در مشهد فضا انتخاباتی حاکم نیست بیشتر یک حالت یأس و دلزدگی مشاهده می شود.

جلیلی در مجلس پنجم هم از مجلس نامزد شد اما رأی نیاورد

جواد آرین‌منش درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد گفت: آقای جلیلی در انتخابات مجلس پنجم از مشهد نامزد شد اما رأی نیاورد، البته آن زمان چهره مشهور و شناخته شده در سطح ملی نبود. البته معتقدم از آنجاکه او امروز چهره ملی محسوب می شود و نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را در کارنامه دارد، مناسب تر و بهتر است از تهران بیاید چون در مشهد حضور زیادی نداشته است.

وی درباره اقبال بیشتر مردم تهران به قالیباف و شانس کمتر جلیلی برای رأی اول شدن در این حوزه انتخابیه و قرار گرفتن بر کرسی ریاست مجلس، گفت: قضاوت زودهنگامی است که بگوییم هرکس در تهران سرلیست اصولگرایان شود یا رأی اول باشد قطعا او رئیس مجلس می شود چون پراکندگی آرا و سلایق در کشور ما زیاد است.

فعال سیاسی اصولگرا در خراسان رضوی یادآور شد: در این دوره از انتخابات احتمال دارد مردم به نیروهای کمتر شناخته شده اقبال کنند یا به یک جریان سومی رأی دهند. در مجموع معتقدم این طور نیست که چون مردم از جریان اصلاحات روی گردان شدند قطعا جریان اصولگرا را انتخاب می کنند.

نماینده مشهد در مجلس هشتم درباره میزان قدرت فهرست جبهه پایداری در مشهد با سرلیستی جلیلی برای در حاشیه قرار دادن سایر فهرست های انتخاباتی، اظهار کرد: ما یک تجربه ناموفق سال 96 در مشهد داشتیم، بین اصولگرایان برای انتخابات شورای شهر پنجم شکاف افتاد و چند فهرست از این اردوگاه بیرون آمد، این اتفاق به نفع جریان اصلاحات شد و تمامی کرسی های شورای شهر را در اختیار گرفت.

عضو حزب موتلفه تأکید کرد: اگر پایداری با تمامیت خواهی بخواهد تمام سلایق اصولگرایی را حذف کند، لیست های موازی اصولگرا بیرون می آید و در این صورت احتمال تکرار نتیجه انتخابات شوراها در انتخابات مجلس زیاد می شود.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/07/16
شورای شهر فعلی مشهد همه اصلاح طلب هستند و فقط بفکر خودشان.
البته پر از مشکل اخلاقی و مالی
اصلاح طلبها بیشتر از اصولگرایان معتقد به باند بازی و ... هستند
شهر مشهد که فعلا تعطیله
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1398/07/16
اره ارس پدری است ازدست ندید
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1398/07/16
ترفند کلاسیک کلاه برداری !
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/07/16
بابا معلومه که رای نمی یاره
اینا نه درس عبرت می گیرن نه تجربه کسب می کنن.....
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1398/07/16
''''' آیا ''' جلیلی '' نمی خواهد قدم به انتخابات ریاست جمهوری بگذارد?
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/07/16
از افغانستان میشد خوب بود یاد گرفتن لاریجانی تو تهران میدونست نمیاره رفت قم اینم رفته مشهد شارلاتان بازی انتخاباتی
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1398/07/16
تندرو و موی دماغ قبول نمی کنیم !
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/07/16
تهران کسی به اینا رای نمیده میرن شهرستان با صدهزارتا رای میان مجلس
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1398/07/16
این بیچاره هم مثل قالیباف به هر جایی چنگ میزنه تا بالاخره دستش یه جایی بند شه خخخخت
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/07/16
رای میاره صددرصد میشه ازکریمی قدوسی کمترباشد.
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1398/07/16
پس ديگه همه چیز تموم هست صد در صد از حالا رای آورده
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/07/16
کسی که در حوزه کاری خود مطمئن است رای نمی آورد و کاندید شهر دیگری می شود که با مشکلات مردم آن شهر کمتر آشناست ، به صداقتش باید شک کرد .
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1398/07/16
اقا بدو بدو هرکی هر جا رای نمیاره بیاد مشهد اینجا ری مفت مفته بدو که حراج کردیم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج