اعتراض تند ایران به تحریم تازه‌ی آمریکا
۹۱۶۶۲۸
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
۷۰۶۸ 
نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان‌ های بین‌المللی مستقر در وین، نامه رئیس سازمان فضایی کشورمان درخصوص اقدام آمریکا در تحریم غیرقانونی سازمان فضایی و دو موسسه مطالعاتی فضایی ایرانی را به مدیر دفتر امور فضای ماورای جو ملل متحد تسلیم کرد.

خبرآنلاین: نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان‌ های بین‌المللی مستقر در وین، نامه رئیس سازمان فضایی کشورمان درخصوص اقدام آمریکا در تحریم غیرقانونی سازمان فضایی و دو موسسه مطالعاتی فضایی ایرانی را به مدیر دفتر امور فضای ماورای جو ملل متحد تسلیم کرد.

در ابتدای این نامه، با اشاره به تحریم اخیر غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه سازمان فضایی، مرکز تحقیقات فضایی، و همچنین موسسه تحقیقات فضای ماورای جو ایران، تصریح شده است که ماموریت و مسئولیت هر سه سازمان مذکور، پوشش و پشتیبانی از استفاده صلح آمیز غیرنظامی از فضای ماوراء جو می باشد و صرفا بر روی فعالیت های صلح آمیز فضای ماوراء جو تمرکز داشته اند.

این نامه در ادامه با تاکید بر اینکه اقدامات قهری یکجانبه آمریکا، مخالف حقوق بین ‌الملل به طور عام و اصول همکاری در فعالیت‌های فضایی و دسترسی آزاد تمامی دولت‌ها به فضا به طور خاص می‌باشند، می افزاید: جمهوری اسلامی از آن دسته از کشورهایی است که در بستر بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، و خشکسالی قرار دارد که استفاده از فناوری فضایی جهت پیشگیری از این بلایا و کاهش اثرات آن، حیاتی می باشد. همچنین در این نامه با اشاره به برخی ویژگی های اقلیمی و سرزمینی ایران از جمله قرار داشتن بخش هایی از مناطق مسکونی در خطر سیل و غیره، بر ضرورت و اهمیت پرتاب ماهواره ها از سوی ایران به فضا تاکید شده است.

سازمان فضایی کشورمان در نامه مذکور ضمن اشاره به این که آمریکا هم از همکاری نهادهای ایرانی با سایرین جلوگیری می کند و هم در مسیر تلاش های بومی ایران از طریق اتهامات ناصحیح جهت دسترسی به فضا سنگ اندازی می کند، افزوده است: جمهوری اسلامی بارها آمادگی خود را برای همکاری با نهادهای مرتبط بین المللی مانند کمیته استفاده صلح آمیز از فضای ماوراء جو سازمان ملل (کوپوس) و سازمان همکاری های فضایی آسیا-پاسیفیک اعلام نموده که به دلیل تحریم های آمریکا، این همکاری ها محقق نشده است.

در بخش دیگری از این نامه با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان دولت عضو معاهده مسئولیت مورخ 1967، موافقت ‌نامه نجات مورخ 1968، و امضا کننده معاهده فضای ماورای جو مورخ 1967 می باشد و همواره بر استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو و مبارزه با رقابت تسلیحاتی در فضا تاکید کرده است، آمده است: تحریم اخیر آمریکا نمی تواند جلوی پیشرفت برنامه صلح آمیز ایران را بگیرد و جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد که حق دسترسی خود به فضا و فعالیت در آن، توسط تمامی اعضای کوپوس محترم شمرده شود.

در انتهای این نامه نیز خاطر نشان شده که لازم است تمامی کشورهای عضو سازمان ملل در محافل بین‌المللی از جمله کمیته استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو، این رفتار مخرب اخیر آمریکا را محکوم نموده و به همکاری های خود با ایران ادامه دهند و از دفتر فضای ماوراء جو سازمان ملل نیز خواسته شده است تا در تعاملات خود با سایر دولت ها و همچنین در نشست های کوپوس، بر این واقعیت تاکید نماید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Netherlands
11:07 - 1398/07/17
خیلی زحمت میکشی بخدا،هی اعتراض میکنی به امریکا،اونم ناراحت میشه،شماها عرضه کشورداری ومدیریت نداری،فقط میتونی اعتراض کنی اونم خریدارنداره
پاسخ ها
A 21
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
از یه طرف میگن تحریمها اثر نداره از طرفی عصبانی میشن و پاسخ کوبنده میدن!
@ امام حسین @
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
برای شما متاسف هستم هنوز این ترامپ گوسالوف را نشناخته اید
داداش آمریکا بگوئید نه هیچ قدرتی روی دست او نیست یعنی هنوز متوجه نشدین . واقعا که.
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/07/17
کار خوبی کرده چه نفعی برای ما دارد
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/07/17
این اعتراض اشتباهه ومعرفی نقطه درد هست
-
11:33 - 1398/07/17
اعتراض نداره که شما میگید هیچ غلطی نمیتونه بکنه پس چرا شلوغش میکنید
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1398/07/17
تا حالا این ماهواره ها جان خیلی از مردم را از سیل و زلزله نجات داده ! نمونه اش زلزله سرپل ذهاب و سیل فروردین ماه امسال !
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1398/07/17
دلت خوشه کی آمریکارا ول می کنه بیا با ما همکاری کنه
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1398/07/17
من مگویم وقتی شاهرگ حیاتی دست آمریکا است ملت دولتهای جهان به زانو در می آورد دیگر اعدام آمریکا هیچ غلتی نمی تواند بکند نیست کرد حالا گل بیارید کاسترو دست کنید بلکه بفروش روند تا کمی اقتصادی دور بزنیم
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1398/07/17
از دید شماها تحریم نعمت است پس اعتراض معنی ندارد
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1398/07/17
شما که میگید امریکا شکست خورده. پس چی شد دارید اعتراض میکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج