قایقی که سوختش از آب دریا تامین می‌شود
۹۱۶۷۴۲
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
۴۶۰۴ 
قایقی ساخته شده که روی آن یک سلول سوخت هیدروژنی نصب شده و می‌تواند آب دریا را به هیدروژن تبدیل کند. همچنین این قایق تمام انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدید پذیر تامین می‌کند.

خبرگزاری مهر: به نقل از انگجت، قایقEnergy Observer فقط به وسیله انرژی تولیدی خود، حرکت می کند.

قایقی که سوختش از آب دریا تامین می‌شود

این قایق دارای پنل های خورشیدی، توربین های بادی و سلول سوختی هیدروژنی است. در حقیقت قایق مذکور یک آزمایشگاه شناور، ابزار تبلیغاتی و یک مبلغ انرژی های تجدیدپذیر است. این قایق در حقیقت آینده حمل ونقل را نشان می دهد.

این قایق در میانه سفر ۶ ساله خود به سراسر جهان در لندن توقف کرد.

لوئیس نوئل ویویوس مدیر پروژه این قایق می گوید: ما چند فناوری تولید انرژی را آزمایش و ترکیب کرده ایم اما راز واقعی این قایق در ترکیب فناوری ها است.

این قایق با ۱۶۸ متر مربع پنل خورشیدی پوشیده شده است. تمام بدنه قایق نیز پوشیده از سلول های خورشیدی است. این پنل ها در ساعات اوج تابش خورشید۲۸ کیلووات ساعت انرژی تولید می کنند تا باتری های قایق را همیشه شارژ نگه دارند.

در این قایق باتری هایی با ظرفیت ۱۲۶ کیلووات ساعت قرار دارند. باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی برای تامین انرژی موتور و یک باتری ۲۶ کیلووات ساعتی برای نیازهای سرنشینان کافی هستند. باتری ۲۶ کیلووات ساعتی روشنایی و گرمایش قایق را فراهم می کند و علاوه بر آن انرژی مورد نیاز ماشین قهوه ساز، ماشین ظرفشویی و لباسشویی را نیز تامین می کند.

باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی نیز انرژی مورد نیاز دو پروانه را فراهم می کند و سبب می شود قایق با حداکثر سرعت ۱۱ گره در ساعت حرکت کند.

هنگامیکه شارژ باتری ها کمتر از ۶۰ درصد شود، سلول هیدروژنی فعال می شود و انرژی مورد نیاز را تامین می کند. این سلول هیدروژن مورد نیاز خود را از آب تامین می کند. برای این منظور قایق مجهز به یک دستگاه تقطیر آب، یک دستگاه الکترولیز و یک کمپرسور است. آب مورد نیاز نخست تقطیر می شود و در مرحله بعد هیدروژن و اکسیژن آن جدا می شود. به گفته ویوس ۶۲ کیلوگرم هیدروژن می تواند به مدت ۳ روز انرژی مورد نیاز قایق را فراهم کند.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/07/17
برو بابا مسخره

سال ها پیش این اختراع شده بود
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1398/07/17
مگرماشینی درست نکردمهندس ایرانی که باآب حرکت میکرد!
Iran, Islamic Republic of
00:40 - 1398/07/18
اینا نگفتن اختراع کردیم گفتن عملی کردیم وبه آب انداختیم میدونی چقدر اختراع تو همین ایران خودمون ثبت میشه بعد هیچ.!!!!اختراعی که به تولید نرسه بدرد نمیخوره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج