روایتی از پخش فیلم اعترافات همسر سعید امامی
۹۱۶۷۹۶
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
۱۵۳۷۶ 
حسین انصاری راد گفت: در مجلس پنجم اعترافاتی از زبان همسرسعید امامی پخش شد که می گفت همراه همسرش به اسرائیل رفته و در آنجا توطئه قتل ها را سامان داده است . در این فیلم ها چند نفری دیگری را هم آوردند که با سبیل و در شمایل قاچاقچیان درباره این پرونده اعترافاتی کردند که بعدا فهمیدیم این بندگان خدا را مجبور به تراشیدن ریش و اعتراف کرده اند.

خبرگزاری ایرنا: حسین انصاری راد گفت: در مجلس پنجم اعترافاتی از زبان همسرسعید امامی پخش شد که می گفت همراه همسرش به اسرائیل رفته و در آنجا توطئه قتل ها را سامان داده است. در این فیلم ها چند نفری دیگری را هم آوردند که با سبیل و در شمایل قاچاقچیان درباره این پرونده اعترافاتی کردند که بعدا فهمیدیم این بندگان خدا را مجبور به تراشیدن ریش و اعتراف کرده‌اند.

روایتی از پخش فیلم اعترافات همسر سعید امامی

حسین انصاری راد، نماینده مجالس اول، پنجم و رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ششم، در گفتگویی نظرش را درباره طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات از صدا و سیما مطرح کرده است. بخش هایی از این گفتگو را در ادامه بخوانید؛

همسر سعید امامی گفت تحت شکنجه آن حرف‌ها را زده است

*{ درباره‌ طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات اشخاص از صدا و سیما}: اعترافات تلویزیونی در تاریخ جمهوری اسلامی و بسیاری از کشورها از اعتبار لازم و کافی برخوردار نیست. اخیرا در پرونده ای که در ارتباط با ترور دانشمندان هسته ای تشکیل شد هم مشخص شد که اعترافات نابجا و نابه حق بوده است و وزارت اطلاعات ۴ میلیارد تومان برای جبران جفایی که بر متهمین رفته بود به آنها پول پرداخت کرده است.

*در جریان مجالس پنجم و ششم هم خود من از نزدیک شاهد نمونه ای از این اعترافات در رابطه با قتل های زنجیره ای بودم. در مجلس پنجم اعترافاتی از زبان همسرسعید امامی پخش شد که می گفت همراه همسرش به اسرائیل رفته بوده است و در آنجا توطئه قتل ها را سامان دادند. در این فیلم ها چند نفری دیگری را هم آوردند که با سبیل و در شمایل قاچاقچیان درباره این پرونده اعترافاتی کردند که بعدا فهمیدیم این بندگان خدا را مجبور به تراشیدن ریش و اعتراف کرده اند.

*اما در دوران مجلس ششم، همسر سعید امامی آمد و گفت تحت شکنجه آن حرف های کذایی را زده و اقاریر او به هیچ وجه منطبق بر واقعیت نبوده است. این فیلم را در یکی از راهروهای مجلس پخش کردند و خود من سه بار آن را دیدم. یادم است وقتی فیلم به یک جای خاص می رسید مغزم دیگر تحمل نمی کرد و نمی توانستم از شدت ناراحتی، ادامه آن را ببینم.

*به هر صورت اعتراف در قانون جمهوری اسلامی و شرع شرایطی دارد که بدون آن پذیرفته نیست. شرایطی چون انجام اعتراف در حضور قاضی و بدون اکراه بودن. در حالی که در اعترافات تلویزیونی هیچ کدام از این شرایط را ندارد یا حداقل می توان گفت معلوم نیست که داشته باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1398/07/17
این موضوع چه ربطی به خبر حوادث داره باید قسمت سیاسی ها باشه
France
17:05 - 1398/07/17
وسَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ
و آنان كه ظلم و ستم كردند به زودی خواهند دانست كه به چه كیفرگاهی باز می گردند
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1398/07/17
کم کم داره گندش در میاد تمام اونایی که اومدن به جرمی اعتراف کردن زیر شکنجه و از سر ناچاری اعتراف دروغ کردن
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1398/07/17
خوب نگیرید این اعرافات رو
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1398/07/17
حاجی‌ی یه‌کم‌ دیر به فکر افتادی‌که حقیقت‌‌بگی‌و افشاگری‌کنی ؛ ههه ههههه هههههههه
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1398/07/17
این کار صدا و سیما که اعترافات رو پخش میکنه خیلی کثیفه
پاسخ ها
مقدم
-
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
برترین هاچراکامنت‌‌ کاربران ثبت‌ نمی کنی!!واقعابحال چنین رسانه ای تعاسف خورد!!
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1398/07/17
چرا حالا میگی اون زمان که مجلسی بودی و. رییس کمیسون ۹۰ چرا نگفتی ؟ الان هم بدرد نمیخورد بنظر میرسد بازار انتخابات در حال داغ شدن است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج