مهار آتش در ساختمان مسکونی ۵ طبقه
۹۱۷۷۳۳
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
۱۰۰۶۹ 
آتش سوزی منزل مسکونی در بلوار مرزداران، با تلاش آتش نشانان مهار و از سرایت آن به اطراف جلوگیری شد.

خبرگزاری مهر: آتش سوزی منزل مسکونی در بلوار مرزداران، با تلاش آتش نشانان مهار و از سرایت آن به اطراف جلوگیری شد.

پس از تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی این آتش سوزی، بلافاصله آتش نشانان به همراه گروه نجات ۱۸ و خودرو دستگاه تنفسی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت ۲۱:۰۵ شب گذشته به بلوار مرزداران، خیابان عرب حسینی، خیابان حائری رهسپار شدند.

بنا به اظهار هادی حلاجی افسر آماده منطقه دو عملیات، آتش سوزی در طبقه سوم ساختمان ۵ طبقه شامل ۱۰ واحد مسکونی رخ داده بوده و در پی آن یک واحد مسکونی به مساحت ۷۵ متر مربع از قسمت اتاق خواب دچار آتش سوزی شده و دود و شعله های آتش نیز به سرعت در حال سرایت به طبقات و ساختمان های اطراف بود.

وی با بیان این که آتش نشانان بلافاصله به دو تیم تقسیم و همزمان وارد عمل شدند، ادامه داد: تیم های عملیات آتش نشانان همزمان وارد ساختمان شدند و عملیات خاموش کردن آتش و نجات محبوسین را انجام دادند.

حلاجی تاکید کرد: تیم نخست در همان دقایق اولیه موفق شدند دو دختر ۲۰و ۱۲ ساله را که در میان دود در طبقات بالای واحد آتش گرفته محبوس شده بودند را با تجهیزات تنفسی به محلی امن انتقال دهند.

افسر آماده منطقه دو عملیات در مورد چگونگی مهار آتش اظهار داشت: تیم دیگری از آتش نشانان با کشیدن یک رشته لوله آبدهی تا طبقه سوم به سرعت به مقابله با شعله های آتش پرداختند و آن را مهار کردند و از سرایت آتش به دیگر نقاط این منزل جلوگیری به عمل آوردند.

وی علت بروز این آتش سوزی را از سوی کارشناسان آتش نشانی منطقه در دست بررسی اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در این حادثه هیچ یک از ساکنان آسیب جانی ندیدند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج