صعود لاجوردی‌ها به یورو با پیراهن سبز
۹۱۷۹۴۹
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
۱۵۹۳
روزنامه‌های ورزشی ایتالیایی بعد از استفاده تیم ملی این کشور از لباس سبزرنگ در دیدار دیشب مقابل یونان به این موضوع به شدت اعتراض کرده و لباس سبز برای ایتالیا را اقدامی زشت و توهین‌آمیز خواندند.

ورزش سه: ایتالیا دیشب در چارچوب رقابتهای مقدماتی یورو2020 در خانه خود و در استادیوم المپیکو به مصاف یونان رفت و موفق شد با نتیجه 2-0 به پیروزی برسد. ولی آنچه در ایتالیا بیش از این پیروزی مهم خبرساز شده به تن کردن پیراهن‌های جدید سبزرنگ برای ایتالیا در این بازی بوده است. رسانه‌های ورزشی مهم ایتالیا همگی به این موضوع پرداخته و همه از این اتفاق ناراحت بودند.

صعود لاجوردی‌ها به یورو با پیراهن سبز

کمپانی پوما اوایل این هفته از پیراهن جدید تیم ملی ایتالیا رونمایی کرد که به رنگ سبز طراحی شده بود. پیراهنی که پوما از آن با عنوان پیراهن رنسانسی یاد کرده بود و اعلام شد ایتالیا در بازی مقابل یونان آن را به تن خواهد کرد. پوما اعلام کرده بود در طراحی این پیراهن از دوران رنسانس الهام گرفته و به ترکیب سنی جوان ایتالیای روبرتو مانچینی اشاره دارد.

توتو اسپورت اما بعد از معرفی این پیراهن عصبانیت تیتر زد که لباس جدید تیم ملی ایتالیا که لقب آتزوری یعنی لاجوردی را یدک می‌کشد غیر قابل قبول و توهین‌آمیز است.

صعود لاجوردی‌ها به یورو با پیراهن سبز

کوریره دلو اسپورت هم واکنش مشابهی نشان داد و نوشت با اینکه تغییر رنگ و طرح پیراهن باشگاه‌ها اتفاقی است که همیشه می‌افتد و قابل پذیرش است ولی پیراهن تیم ملی هر کشور وضعیت کاملا متفاوتی دارد. کوریره دلو اسپورت اعلام کرد پیراهن تیم ملی ایتالیا به رنگ لاجوردی برای این کشور مقدس بوده و نباید به آن دست می‌خورده.

صعود لاجوردی‌ها به یورو با پیراهن سبز

روبرتو مانچینی سرمربی تیم ملی ایتالیا هم وقتی با سوالات خبرنگاران در این باره روبرو شد به گفتن این جمله بسنده کرد که " من آبی را ترجیح می‌دهم".

با اینکه لباس جدید سبزرنگ به نوعی رنگ آبی سنتی ایتالیا را تداعی می کند و به خصوص در خارج از ایتالیا هواداران زیادی پیدا کرده ولی چون رنگ آبی لاجوردی برای ایتالیایی های فوتبالدوست حالتی سنتی و مقدس پیدا کرده به همین دلیل آنها به لباس جدید سبزرنگ توجهی نشان نداده و حتی آن را توهین آمیز می دانند . حرف اصلی ایتالیایی ها این است که وقتی تیم ملی کشورشان با لباس سبزرنگ در میدان است چطور می توانند آن را با لقبش آتزوری که به معنای لاجوردی است صدا کنند. البته اینکه ایتالیا دیشب توانست با این لباس جدید به یورو2020 صعود کند شاید باعث شود دل هواداران ایتالیایی با این لباس جدید تولید پوما تا اندازه ای صاف شود.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج