پیشهاد رشوه ۳۰۰۰ دلاری به بوکسور ایرانی
۹۱۸۲۳۰
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷
۵۴۶۰ 
امید احمدی‌صفا پس از دو سال سکوت خود را شکست و در خصوص پیشنهاد رشوه‌ای که در بازی‌های کشورهای اسلامی به او شد، توضیحاتی ارائه داد.

خبرگزاری میزان: چندی قبل سید شاهین موسوی بوکسور ملی‌پوش کشورمان با حضور در یک برنامه تلویزیونی صحبت‌هایی در خصوص پیشنهاد مالی خوب یکی از کشور‌ها به امید احمدی‌صفا مطرح کرد.

امید که در چند سال اخیر نفر فیکس سبک وزن بوده و یکی از شانس‌های اصلی کسب سهمیه المپیک محسوب می‌شود در خصوص این پیشنهاد و حواشی پیرامون آن صحبت‌هایی را با خبرنگار مطرح کرده که در ادامه از زیر نظر می‌گذرانید:

پیشهاد رشوه ۳۰۰۰ دلاری به بوکسور ایرانی

پس از مصاحبه شاهین موسوی مشخص شد که پیشنهاد خوبی از یک کشور داشتی.

بله این موضوع برای دو سال قبل است، اما آن را رسانه‌ای نکردم.

توضیح بده داستان چه بوده.

سال ۲۰۱۷ برای بازی‌های کشور‌های اسلامی به باکو سفر کردیم و در آنجا بود که مسئولان بوکس یک کشور برای من نماینده فرستادند تا مقابل بوکسورشان بازی نکنم و حتی اعلام کردند برای این کار ۳ هزار دلار به من پول می‌دهند.

از کجا می‌دانستند که بوکسور آنها را شکست می‌دهی؟

چند ماه قبل درتورنمنت جاده ابریشم این بوکسور را یک طرفه برده بودم و به همین دلیل نمایندگان آن کشور از من خواستند تا در وزنکشی حاضر نشوم.

شنیده شده پیشنهاد تابعیت این کشور هم داشتی؟

بله از آنجایی که یکی دو بوکسور از کشور‌های دیگر در تیم ملی این کشور بازی می‌کنند، در سبک وزن هم به دنبال من آمدند و جالب اینجاست که شب قبل از مسابقه هم به من گفتند بازی نکن و ۳ هزار دلار بگیر و بعد از مسابقات هم به تابعیت کشور ما دربیا و ماهی ۱۰۰۰ هزار دلار حقوق بگیر و ...

وقتی این پیشنهاد را دادند واکنش تو چه بود؟

با قدرت این پیشنهاد را رد کردم و بلافاصله این موضوع را به علیرضا استکی اطلاع دادم و او هم با سرپرست کاروان اعزامی به بازی‌های کشور‌های اسلامی صحبت کرد.

من فقط به مدال این بازی‌ها فکر می‌کردم و برایم مهم نبود این داستان از کجا آب می‌خورد، اما خداراشکر با حمایت علیرضا استکی، انگیزه‌ام دوبرابر شد و بوکسور آن کشور را در بازی‌های کشور‌های اسلامی شکست دادم.

وقتی مسئولان بوکس آن کشور جواب منفی تو را شنیدند، چه واکنشی نشان دادند؟

خیلی ساده گفتن پولی که می‌خواهیم به تو بدهیم را خرج داوران می‌کنیم تا بازی را به ما ببازی. حتی بازی من با نیم ساعت تاخیر شروع شد تا داوران خودشان را بچینند، اما آنقدر مسلط بودم و بازی را یکطرفه بردم که دیگر کار به ناداوری نکشید.

چرا در این مدت این موضوع را رسانه‌ای نکردی؟

در همان برهه با یکی دو نفر در این خصوص صحبت کردم، اما هیچ واکنشی نسبت به این موضوع نداشتند و حالا پس از اینکه شاهین موسوی در این خصوص صحبت کرد، تازه دوستان فهمیدند که امید احمدی‌صفا چه کاری انجام داده.

در هر صورت این موضوع تمام شده و من با افتخار برای پرچم کشور عزیزم مشت می‌زنم و امیدوارم با حمایت مسئولان فدراسیون و کمک‌های کادرفنی در راه کسب سهمیه المپیک موفق باشم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/07/22
آخه بد بختی تا چقدر مگه 3000 دلار پوله؟ یا ماهی 1000 دلار برای اینکه کشورش رو ول کنه بره اونجا اگه 300 هزار دلار بود میشد گفت دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1398/07/22
بوکس ایران مگه مدالی توجهانی داره
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1398/07/22
اولا سه هزار دلار میشد ۴۵/میلیون
ماهیانه هم هزاردلارمیشد ماهی ۱۵میلیون
مگه کمه !!!!!!
ما مدیرانمون خودکشی میکنندبازیکن تو دفترباشگاه زندانی میکنندکه بزور امضاازشون بگیرن برا دویست میلیون آبرو یک مملکت رامیبرن بعدتازه میرن سوییس تابعیت بگیرن

خیلی کار بزرگی کرده این جوان
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1398/09/25
خیلی اشتباه کرده حالا تنش داغه حالیش نیست....ایران بمون دستت افتاد تو خرج حالیت میشه بدبخت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج