متوسط قیمت هر واحد مسکونی در تهران
۹۱۸۴۴۲
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
۴۳۱۷ 
شهریور ماه امسال ۲ هزار و ۸۵۵ واحد مسکونی با گردش مالی ۲ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان معامله شد که متوسط سهم هر واحد، اندکی بیش از ۱ میلیارد تومان است.

خبرگزاری مهر: در شهریور ماه امسال که تعداد معاملات مسکن در تهران با ثبت ۲ هزار و ۸۵۵ فقره مبایعه نامه، به کمترین میزان معاملات مسکن در ۱۰ سال اخیر حتی نسبت به ماه های نیمه تعطیل فروردین در هر سال رسیده بود، گردش مالی این بخش ۲ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان بود که نشان می دهد متوسط قیمت هر ملک، یک میلیارد و ۳۰ میلیون تومان است.

این در حالی است که در مرداد امسال در تهران گردش مالی بخش مسکن (ارزش ریالی کل واحدهای معامله شده) بنابر آنچه دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده، ۳ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان و تعداد واحدهای مسکونی معامله شده، ۳ هزار و ۳۶۸ واحد بود که نشان می دهد در مرداد ماه امسال نیز متوسط قیمت هر واحد مسکونی فروخته شده، ۱ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان بوده است.

بنابراین ارزش ریالی بخش مسکن در شهریور نسبت به مرداد امسال با افت ۱۵ درصدی مواجه شد.

در تیرماه امسال نیز ارزش ریالی معاملات ۵ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان بود که با توجه به اینکه ۴ هزار و ۸۹۸ فقره مبایعه نامه در تیرماه ثبت شد، سهم هر واحد مسکونی معامله شده، ۱ میلیارد و ۱۱۶ میلیون تومان بود.

با توجه به موارد مذکور، ارزش ریالی بخش مسکن در شهریور ۹۸ نسبت به تیر ماه امسال با افت ۴۶ درصدی مواجه شد.

به طور کلی در تابستان امسال ۱۱ هزار و ۶۹۳ واحد مسکونی معامله شد که ارزش آن ۱۲ هزار و ۸۰ میلیارد تومان بوده است. با این حساب متوسط سهم قیمت هر واحد مسکونی در تابستان امسال ۱ میلیارد و ۳۳ میلیون تومان بود.

این در حالی است که در بهار امسال ۲۱ هزار و ۹۳۷ واحد مسکونی معامله شد که ارزش ریالی و گردش مالی بخش مسکن در این فصل، ۲۳ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان بود؛ بنابراین سهم هر واحد مسکونی معامله شده، به طور متوسط ۱ میلیارد و ۶۳ میلیون تومان بوده که نشان می دهد کاهش قیمت ها در بخش مسکن تأثیر چندانی در بازار نداشته است.

ارزش ریالی معاملات مسکن در تابستان امسال نسبت به فصل بهار، کاهش ۴۸.۲ درصدی داشته که نشان می دهد گردش مالی این بازار در تابستان امسال نسبت به بهار ۹۸ حدودا نصف شده است.

با توجه به اینکه مشاهدات میدانی نشان می دهد معاملات مسکن در پاییز امسال با اندکی رشد نسبت به دو ماه مرداد و شهریور مواجه شده ولی قیمت ها همچنان در سراشیبی قرار دارد، به نظر می رسد متوسط قیمت هر واحد مسکونی در مهر ماه امسال به زیر یک میلیارد تومان کوچ کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/07/22
اخبار الکی نگید
والا الان هرجا میریم قیمتها تغییر نکرده هیچ کسی حاضر نیست ارزان بفروشه، میگن که اگه ارزان بفروشیم باید بریم گران بخریم، چون سیستم بازار ایران اصلا چشم اندازش ارزانی نیست و هر کسی ارزان بفروشد عملاً سرش کلاه رفته

شما هی رفتید پشت میز نشستید جلسه نیذارید چهار تا حرف دهن پر کن میزنید بدون پشتیبانی، و مرجع فقط بافته های ذهنی خودتان را به خبرنگار میدید خبر نگاران هم که قربونشون برم استاد دادغار کردند
پاسخ ها
مسئول خداترس:آبادی مملکت.
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
زمین وخونه جای ماساعت میزنه وگرون میشه شماچطور میگین ارزون شده.به خدا اگه بخوان ارزون میشه به خصوص مسکن و خودرو.ولی نمیخوان.
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1398/07/22
اقا حالت خوبه چرت وپرت نگو مردم رو نابود کردید
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1398/07/22
اگر ارزان سراغ دارید آدرس بدهید تا بخریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج