ظریف: صبر ایران در قبال اروپا به پایان رسید
۹۱۹۲۸۰
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
۷۷۹۸ 
چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی با سخنرانی دکتر محمد جواد وزیر وزیر امور خارجه و خانم دکتر نالدی پاندور وزیر روابط و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی در تهران برگزار شد.

خبرگزاری ایسنا: چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی با سخنرانی دکتر محمد جواد وزیر وزیر امور خارجه و خانم دکتر نالدی پاندور وزیر روابط و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی در تهران برگزار شد.

 وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست به روابط خوب سیاسی و دیدگاه های مشترک دو کشور در بسیاری از موضوعات منطقه ای و بین المللی از جمله در مورد مسئله فلسطین، حقوق بشر، ضرورت بازنگری در ساختار سازمان ملل و شورای امنیت، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و همکاری های جنوب-جنوب و همکاری در سازمان های بین المللی و تلاش های ارزشمند دو کشور برای صلح و ثبات جهانی اشاره کرد.

ظریف همچنین ابراز امیدواری کرد با حضور فعال بخش های دولتی و خصوصی، روابط اقتصادی و تجاری، فنی و علمی میان دو کشور تقویت شده و دستاوردهای خوبی در جهت توسعه روابط محقق گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به مذاکرات پیچیده و حساس هسته ای کشورمان و گروه 1+5 ، خروج آمریکا از این توافق را نقض صریح قعطنامه 2231 شورای امنیت و برخلاف خواست و اراده تمامی اعضای ملل متحد دانست که نظام عدم اشاعه و دیپلماسی چندجانبه را تضعیف کرده است.

ظریف با تشریح پایبندی ایران به تعهدات خود وفق برجام تا یک سال پس از خروج آمریکا از برجام و فرصت دادن ایران به اروپا برای عمل به تعهدات خود برای جبران این خروج تاکید کرد: متاسفانه شاهد اقدام موثری نبودیم و اروپا نشان داد از اجرای تعهداتش ناتوان است. از این رو صبر راهبردی ایران به پایان رسید و دقیقا بر اساس مفاد برجام و با استناد به بند 26 و 36 آن اجرای بخشی از تعهدات خود را در سه گام به صورت کاملا قانونی متوقف کرد و در صورت عدم بازگشت توازن به اجرای تعهدات از سوی طرف ها، سایر اقدامات لازم در گام های بعدی نیزمحقق خواهد شد.

دکتر ظریف همچنین دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص امنیت منطقه خلیج فارس و طرح پیشنهادی رییس جمهور کشورمان موسوم به پویش صلح هرمز و دعوت رییس جمهور از کشورهای منطقه برای پیوستن به ائتلاف امید را تشریح کرد.

وزیر روابط و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی نیز با یادآوری حمایت های ارزشمند و قابل تقدیر ایران از مبارزات مردم کشورش در مقابله با رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی ، دیدگاه کشورش در خصوص مخالفت با یکجانبه گرایی ، به رسمیت شناختن حق کشورها در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای، مخالفت با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کشورمان و همچنین استمرار همکاریهای دوکشور در زمینه های مختلف اقتصادی ، علمی و انرژیهای تجدیدپذیر را مورد تاکید قرار داد.

طرفین همچنین بر ضرورت استمرار همکاریها در چارچوب جنبش عدم تعهد ، مبارزه با تروریسم و خشونت گرایی و ادامه رایزنیها و تلاشهای دیپلماتیک برای ثبات و صلح جهانی تاکید کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1398/07/24
صبرملت از این دولت حقه باز به سر امد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
خدا نابودتون کنه ملت ایران را نابود کردین با کل دنیا جنگ دارین
-
17:24 - 1398/07/24
با چارتا کشور درست و حسابی رفیق بشین،آخه قحط بود،عه
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1398/07/24
از شما بعیده آقای ظریف. از اون صبرهای مخصوص خودتان استفاده کنید. اگه جواب نداد از صبر استراتژیک. استفاده کنید اگه بازهم نشد از صبر آخری استفاده کنید شاید اروپائیان از رو بروند و اینستکس را اجرا کنند
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1398/07/24
خوب میخواهید چکار کنید؟ برگردید به غنی سازی ؟که یقیننا با هزینه سازی بسیار مانع کارتان خواهند شد وطی یکی دوسال ایران کشوری خواهد با اقتصاد ویران شده ملتی فقیر و محتاج دیگران و به ستوه آمده
پاسخ ها
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
الان مگروضع ملت همینطوری که عنولن کردیدنیست
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1398/07/24
اقای ظریف گام چهارم را بردارید.اروپا هیچ غلطی نمیکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
اسلام دین محبت و دوستی هستش نه خونریزی و خیانت و اختلاس و فقر و بیکاری
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1398/07/24
خوب حالا میخواهی چکار کنی بابا برو کمتر لاف بزن
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1398/07/24
آنها شمارا بی خیال شدن شما ول کن نیستین هر کا ی دلتان. می خواهد انجام. دهید اینقدر اورپا اورپا نکنید هر گندی دلتان. می خواهد بزنید کشور دیگه کشوری خوداش. را کرده
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1398/07/24
مردم مرا یاری کنید تا من گام برداری کنم ،مگر امریکا گام بگام ومثل شما ذره ذره ولاکپشتی از برجام خارج شد که شما از حالا دور خیز کردید برای گام چن هزارم ،از همین حالا بگید عرضه وشجاعت خروج از برجام رو نداریم ، اونم بخاطر ترس از اجماع جهانی وقطعنامه شورای امنیت وسایه جنگ، دیگه این اداها وگام چندم چندم چیه راه انداختید،
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1398/07/24
اقای ظریف قضیه اره را میدانی که صبر ما تمام شود بایستی اره را هم در نظر بگیریم
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1398/07/25
با گام چهارم فاتحه خودتون را خواندید این کار نکنید برجام کلید صبروپیروزی ایران است. پس این کلید را به لحاظ سیاسی نزد خود نگه دارید .
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1398/07/25
بس کنید این حماقت را با دنیا نمیتونید در بیافتید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج