سومین درخواست اسپانیا برای بازداشت «پیگدمون»
۹۱۹۳۴۳
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
۴۱۱۷ 
دیوان عالی اسپانیا برای سومین بار از بلژیک خواست تا رهبر پیشین استقلال طلبان کاتالونیا را در این کشور بازداشت کنند.

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، دیوان عالی اسپانیا از بلژیک درخواست کرد تا کارلوس پیگدمون رهبر پیشین استقلال طلبان کاتالونیا را در این کشور بازداشت کنند.

بر اساس اعلام سخنگوی دادستان بروکسل، این سومین باری است که اسپانیا برای کارلوس پیگدمون درخواست بازداشت صادر کرده است.

به گزارش رویترز این درخواست بازداشت به زبان اسپانیایی برای بلژیک فرستاده شده است؛ در صورتیکه بر اساس قوانین، این دست از مدارک باید به یکی از زبان های رسمی بلژیک یعنی فرانسه، آلمانی و یا هلندی تنظیم شده باشد.

سومین درخواست اسپانیا برای بازداشت «پیگدمون»

سخنگوی دادستان بروکسل در این باره افزود: اسپانیا هفته آینده، درخواست بازداشت جدیدی را به یکی از زبان های رسمی بلژیک تنظیم و ارسال خواهد کرد.

دادستانی بروکسل در این خصوص تاکید کرد: با توجه به پیچیدگی پرونده و ۲ حکم بازداشت اروپایی که قبلاً علیه پیگدمون ارسال شده است، این پرونده نیاز به بررسی کامل و دقیق قضایی دارد.

این در حالیست که اخیراً دیوان عالی اسپانیا ۹ نفر از ۱۲ رهبر جدایی طلب کاتالونیا را به دلیل تلاش برای برگزاری همه‌پرسی «غیرقانونی» برای استقلال کاتالونیا به ۹ تا ۱۳ سال زندان محکوم کرده بود.

گفتنی است، دادگاه عالی اسپانیا «اوریول یونکراس» را که از ژانویه ۲۰۱۶ تا اکتبر ۲۰۱۷ معاون رهبر کاتالونیا بود را به ۱۳ سال زندان محکوم کرد.

یونکراس از جمله افراد تاثیرگذار در همه پرسی استقلال کاتالونیا در سال ۲۰۱۷ بود.

همه پرسی استقلال کاتولونیا در اکتبر سال ۲۰۱۷ در حالی برگزار شد که دادگاه قانون اساسی اسپانیا این فرایند را رد کرده بود؛ با این وجود ۴۳ درصد از کاتالونها پای صندوق های رای رفتند و نتیجه این شد که ۹۰ درصد از شرکت کنندگان در همه پرسی رأی به جدایی کاتالونیا از اسپانیا دادند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج