صادرات توتون ۱۰ برابر شد
۹۱۹۴۷۵
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
۱۳۷۲۶ 
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که میزان صادرات توتون در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۱۰ برابر شده است.

خبرگزاری ایسنا: جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که میزان صادرات توتون در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۱۰ برابر شده است.

این آمار نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال ۷۹۹ تن توتون صادر شده که نسبت به صادرات ۷۵.۷ تنی این محصول در مدت مشابه سال گذشته، ۹۵۵.۵ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که طبق آمارها میزان صادرات تنباکوی سنتی و معسل در این مدت به ترتیب ۵۳.۲ و ۷۸ درصد نسبت به پنج ماهه اول سال گذشته کاهش داشته به طوری که صادرات این دو محصول در پنج ماهه اول امسال به ۴۷.۳ و ۳۵.۶ تن رسیده است، در حالی که صادرات تنباکو سنتی و معسل در مدت مشابه سال گذشته معادل ۱۰۱.۱ و ۱۶۲.۱ تن بوده است.

همچنین طبق آمارهایی که اخیرا منتشر شده بود، میزان صادرات سیگار در این مدت ۸۳.۳ درصد کاهش داشته است. صادرات سیگار تا پایان مرداد ماه سال گذشته ۱۵۰ میلیون نخ بوده، اما در پنج ماهه نخست امسال به ۲۵ میلیون نخ رسیده است.

کاهش واردات تنباکوی معسل

در بخش واردات نیز تنها محصول وارداتی تنباکوی معسل است که در پنج ماهه نخست امسال ۵۱۸.۲۸ تن از آن به کشور وارد شده و در مقایسه با واردات ۱۵۱۴.۵ تنی این محصول در مدت مشابه سال گذشته ۶۵.۸ درصد کاهش داشته است.

اما واردات سیگار که در دو ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به صفر رسیده بود، همچنان انجام نمی‌شود.

۵۸ واحد دخانی فعال هستد

بررسی آخرین وضعیت واحدهای دخانی نیز نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال ۲۰ واحد تولید سیگار و ۳۸ واحد تولید تنباکو در کشور فعال هستند، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۱۸ واحد تولید سیگار و ۳۰ واحد تولید تنباکو فعالیت می‌کردند.

همچنین مجموع مبلغ واریزی اشخاص و شرکت‌ها جهت حق انحصار واردات (۱۰ درصد) و تولید (۲۰ درصد)، هالوگرام و توزیع به خزانه دولت، در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۹۲.۹ درصد افزایش داشته و به ۶۳ میلیارد و ۶۷۷ میلیون تومان رسیده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/07/25
آیا برای شما تعجب آور نیست که در این مملکت همه چیز گران شده ولی مواد مخدر گران نشده.تنباکو گران نشده.چه دستی تو کاره ؟.نکنه.....کار خودشونه
وطنم ایران مهد فقیران
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1398/07/25
این آمار نشون میده صادرات ما رو به رشده..
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/07/25
ما الان داریم تنباکو ۳ سال پیش رو میکشیم خدا لعنتتون کنه
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/07/25
بی انصافا تولید و فروش سمی که وارد ریه های انسانها میکنید و سلامتی جامع و دیگران رو به خاطر منافع اقتصادی خودتون به خطر میندازید و خروجیش جز سرطان و دیگر بیماریهای نا الاج نیست اخه چه تبلیغی داره اون مراجعی که مشروب و مخدرهای دیگر رو حروم میدونند چرا سکوت پیشه میکنند و با یک فتوای به
جا و ارزش مند از فروش و تولیدش حداقل تو کشور خودمون اعلام کنتد شاید مردم اگاه بشن و بدونند مرگ و میر این افیون از تمام مرگ ومیرها تو دنیا بیشتر شده
پاسخ ها
shanjani.............
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
'''' احسنت صحیح است'' چرا باید توتون صادر شود '' آیا مگه توتون مواد مخدر و اعتیاد آور نیست'? مگه قاتل ریه و کبد و دستگاه گوارش نیست?
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
چرت گفتی؟!حرام کشتن کشتاربیماری سرطان زا نزول وبهره هست !؟ فتوابایدوبایدبه اینهامیدادندنه به توتون تنباکواینهاچندنفردرگیرش میشن ولی وام بانکی چندمیلیون نفررادرگیرمیکنن
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1398/07/26
لعنت بر هر چی دود و دود ساز و دود فروش .
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1398/07/27
موضوع درامدهست نزول خوری بهره بانکی هروقت قطع شدهمچی درست میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج