هپکو و آذرآب توان تحمل آزمایش دیگری را ندارند
۹۲۰۸۹۲
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
۶۸۵۵ 
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار می‌رود هپکو به افرادی واگذار شود که به قابلیت‌های این شرکت اشراف داشته باشند، گفت: کارگران هپکو و آذرآب توان تحمل آزمایش دیگری را ندارند و انتظار دارند با تعیین سهامدار و مدیریت مناسب و اصلح، رونق تولید مجددا به این شرکت ها برگردد.

ایسنا: نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار می‌رود هپکو به افرادی واگذار شود که به قابلیت‌های این شرکت اشراف داشته باشند، گفت: کارگران هپکو و آذرآب توان تحمل آزمایش دیگری را ندارند و انتظار دارند با تعیین سهامدار و مدیریت مناسب و اصلح، رونق تولید مجددا به این شرکت ها برگردد.

علی اکبر کریمی در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر تعاون برگزار شد، اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد جمعیت استان مرکزی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اما آنگونه گه استحقاق‌شان است از مواهب و خدمات بیمه بهره نمی‌برند و مبالغ پرداختی مردم بیش از مصارف آنهاست .

هپکو و آذرآب توان تحمل آزمایش دیگری را ندارند

وی افزود: ساختمان مجمتع فرهنگی ورزشی کارگران اراک ۲۵ سال است که در حال پیگیری برای احداث است، موضوع تهیه طرح آن در شش سال اخیر مطرح شده اما تاکنون کلنگ زنی این طرح انجام نشده است .

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بیمارستان تامین اجتماعی امام خمینی(ره) اراک دارای ۱۶۵ تختخواب است و انتظار می‌رود در خصوص طرح توسعه این بیمارستان اقدامات ویژه ای صورت گیرد.

کریمی در خصوص مشکلات شهرستان‌های خنداب و کمیجان بیان کرد: در این دو شهرستان هیچگونه مرکز درمانی و خدمات تامین اجتماعی وجود ندارد در حالی که بیشتر مردم این شهرستان ها تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی در خصوص بیمه قالیبافان گفت: در این خصوص نیز وقفه ای ایجاد شده که نیاز است برای تامین آتیه قالیبافان این نواقص رفع شود .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص شرکت هپکو و آذرآب نیز گفت: این دو واحد تولیدی به افراد پولداری واگذار نشده بود و وجهی هم برای خرید سهام به بیت‌المال و سازمان خصوصی‌سازی پرداخت نشده است. در خصوص واگذاری هپکو به دولت تاکنون چهار نشست برگزار شده و هفته آتی نیز مجمع برگزار می شود، دغدغه در خصوص شرکت هپکو انتخاب مدیران شایسته و دارای صلاحیت است. انتظار می رود شرکت هپکو به افرادی واگذار شود که به ظرفیت و قابلیت های این شرکت اشراف کامل داشته باشند .

کریمی ادامه داد: تیم مدیریتی قبلی شرکت هپکو که توسط سازمان خصوصی‌سازی مشخص شده بود صلاحیت و سلامت نداشت، آنها مثلا به کمک تولید و کارگران این شرکت آمده بودند، اما حقوق بالا دریافت کردند، خودرو خریدند ، دزدیدند و بردند و تا آخرین روز در حالی که اهلیت و صلاحیت نداشتند از حمایت همه‌جانبه برخوردار بودند.

وی اضافه کرد: از طرفی فردی بیش از دو سال در شرکت آذرآب خیمه زد، اما حتی قبول یک سفارش هم برای آذرآب نداشت.

کریمی اظهار کرد: دغدغه جدیدی مطرح است که شرکت آذرآب به گونه‌ای که از قبل برنامه‌ریزی شده به یک شرکت خاص واگذار شود، اما شرکت مذکور توان مدیریت و صلاحیت لازم را برای اداره این شرکت ندارد و همین عوامل است که سبب اعتراض کارگران می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1398/07/29
واقعا وضعیت کنونی این دو شرکت که از صنایع مادر و پایه ای کشور بوده و کاملا موفق و درآمد زا بوده اند قابل درک نیست مگر بی کفایتی و مدیریت بد که باعث این مشکلات شده اند
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1398/07/29
ول کنید بابا اصلا در این کارخانجات را گل نه بتون بریزید و کارگران را هم اخراج کنید تا دیگه خیال این بیچاره ها هم راحت بشه و برن دنبال یک گدایی دیگر.
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1398/07/29
این کارخانجات را ملت با بدبختی احداث کرد و شما مانند گوشت فاسد باهاش برخورد میکنید.
خیلی ها میگفتند شما توانایی اداره کشور را ندارید و ما باور نمیکردیم تا دیدیم
United Kingdom
00:23 - 1398/07/30
همه حرف ها شعاری بیش نیست
Romania
00:36 - 1398/07/30
اعتراظات کارگری بالا گرفته آیا آقایان نمی خواهند اقدامی کنند ? نان و آینده شغلی آنها را به دست کسانی که برایشان اهمیتی ندارند مسپارید و مزد آنها را به موقع پرداخت کنید مثلا امسال سال رونق تولید است و کارگر متولی این مهم ! ..
Iran, Islamic Republic of
06:22 - 1398/07/30
مرگ بر نابودگران اقتصاد وصنعت ایران همانانکه رونق به زندگی شرکتهای غربی دادند بجای رونق به زندگی ملت خود
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1398/07/30
بسه دیگه این شرکتها را به هر کسی دادید برید پس بگیرید دولت مدیر جوان بگذا د بالای س ش هیچ اتفاقی نخواهد افتاد ،بهره دهی انهم بالا میرود،لطفا پیرمردها بیرون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج